Olimpia Poznań STOWARZYSZENIE LEKKOATLETYCZNE

0 0
Read Time:1 Minute, 17 Second

W grudniu 2011 roku w miejsce sekcji lekkiej atletyki TS. Olimpia zostało utworzone Stowarzyszenie Lekkkoatletyczne Olimpia Poznań. Głównym naszym zadaniem jest szkolenie dzieci i młodzieży, w dyscyplinie olimpijskiej, w której polscy sportowcy zdobyli 22 złote medale lekkiej atletyce.

Stadion Olimpia Poznań wybudowany w roku 1956, zmodernizowany w latach 1997, jest  jednym z najpiękniej położonych  obiektów w Polsce. Mimo braku inwestycji w dalszym ciągu gości imprezy rangi krajowej i międzynarodowej, choć od tych ostatnich upłynęło już sześć lat. To w roku 2006 Poznań był organizatorem Mistrzostw Europy Weteranów, imprezy, w której startowało 4000 zawodników i zawodniczek z całej Europy.

Żanna Pintusewicz, Patrick Johnson, Stephane Diagana, Frankie Fredericks, Allen Johnson, Yelena Isinbajewa, Alejandro Casanas, Koji Murofusi, Kajsa Bergqvist to tylko kilka nazwisk zawodników, których podziwiała poznańska publiczność na stadionie Olimpii w latach 2001-2003 w czasie mityngów Żywiec Cup. W roku 2018 odbędą się trzecie Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Poznań przegrał minimalnie rywalizację o organizację drugiej edycji w roku 2014 i ponownie przystąpił do walki. W stawce miast są także Buenos Aires, Glasgow, Medellin I Rotterdam. Mamy nadzieję, że gruntowna przebudowa istniejącego stadionu na Golęcinie będzie jednym z kluczowych elementów wygranej.
Lekkoatletyka jedna z najstarszych oparta na naturalnym ruchu.

Podstawowe konkurencje lekkoatletyczne: biegi, skoki, rzuty i chód mają swój początek w zachowaniach pradawnych ludzi. Były one w naturalny sposób uprawiane i trenowane przez człowieka, który polując musiał biegać, skakać przez przeszkody terenowe oraz rzucać oszczepem czy kamieniem. Z biegiem lat, dla rozrywki, człowiek zaczął stosować różne formy rywalizacji i wtedy obok sportów walki pojawiły się konkurencje lekkoatletyczne.

Prace/Works

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Bieg z atestem
Next post Z Wiednia do Budapesztu, czyli rowerem wzdłuż Dunaju