Bieg z atestem

0 0
Read Time:1 Minute, 18 Second

Aż 452 osoby dobiegły do mety V Oławskiego Biegu Koguta, który odbył się w minioną niedzielę. To prawdziwy rekord tego corocznego wydarzenia

Bieg zorganizowany przez Klub Biegacza DOMNBUD we współpracy z oławskim Urzędem Miasta, zakończył obchody Dni Koguta, organizowanych co roku w Oławie. Jego trasa wyniosła aż 10 km i podobnie, jak rok temu, rozpoczynała się i kończyła na miejskim stadionie OCKiF.

– W tym roku udało nam się uzyskać Atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na 10km – mówi Mateusz Markowski, organizator Biegu Koguta. – Znacznie podniosło to rangę całego przedsięwzięcia.

Wśród zawodników przeważali mieszkańcy powiatu oławskiego, ale byli i tacy, którzy przyjechali na zawody z dalszych rejonów Polski. Wśród zapisanych było również kilkoro obcokrajowców. Międzynarodowy skład to między innymi zasługa firmy SCA z Oławy, która wystawiła w tym roku swoją reprezentację, składająca się z 19 zawodników w tym dwóch Szwedów i jednego Francuza.

– Wszyscy zawodnicy z SCA ukończyli bieg, co już jest dla nas ogromnym sukcesem – mówi Edyta Nawrot , kierownik działu personalnego.SCA Hygiene Products – Jednak szczególnie możemy się pochwalić osiągnięciami dwóch naszych zawodników: Magdaleny Białorczyk – Jarzębowskiej, która triumfowała w klasyfikacji generalnej kobiet oraz Rafała Tyburka, najlepszego zawodnika w Powiecie Oławskim.

Już po raz drugi w Biegu Koguta wystartował Paweł Jach wraz ze swoim niepełnosprawnym synem Maćkiem, który brał udział w imprezie na specjalnym wózku. Pan Paweł jest współzałożycielem Fundacji „Maciek Biega”, działającej na rzecz upowszechniania sportu i aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Po biegu Przemysław Barnowski, Prezes Zarządu SCA Hygiene Products Sp. z .o.o,. przekazał mu symboliczny czek na kwotę 2 tys. zł. na wsparcie działań tej Fundacji.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Bieg doskonały – kolekcja adidas adiSTAR dla kobiet
Next post Olimpia Poznań STOWARZYSZENIE LEKKOATLETYCZNE