Połowa Polaków w ogóle nie uprawia sportu

Połowa Polaków w ogóle nie uprawia sportu

0 0
Read Time:1 Minute, 49 Second

Statystyki są bardzo niepokojące. Aż połowa Polaków nigdy nie bierze udziału w żadnych zorganizowanych zajęciach sportowych, a tylko co siódmy badany regularnie, co najmniej raz w tygodniu uprawia sport – wynika z badania przeprowadzonego przez IIBR/Gemius.


Wraz z początkiem stycznia wiele osób podejmuje noworoczne postanowienia. Najczęściej mamy zamiar rzucić palenie, zadbać o zdrowie i schudnąć. Aby zdrowo tracić na wadze, najlepiej połączyć zrównoważoną dietę i codzienny ruch. Jednak, jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu MyDeal.pl, tylko co siódmy Polak regularnie, co najmniej raz w tygodniu, uprawia sport, natomiast aż połowa z nas nie robi tego wcale! Respondentów zapytano w badaniu o udział w zorganizowanych zajęciach sportowych, aby uniknąć sytuacji, gdy do sportu zaliczany jest również spacer.

Młodzi ludzi są bardziej świadomi zalet wynikających z aktywności fizycznej. Stosunkowo największy odsetek uczestniczących w zajęciach sportowych odnotowano właśnie wśród respondentów w wieku 18-24 lat – co piąty z nich deklaruje, że regularnie uprawia sport. Najmniej osób uprawia sport w grupie wiekowej 45-54 – zaledwie 3%.

Im większa miejscowość, tym częściej badani uprawiają sport – aż co czwarty mieszkaniec wielkiego miasta co najmniej raz w tygodniu bierze udział w zajęciach sportowych. Na wsi jest to zaledwie 8%. Jednocześnie odsetek osób, które w ogóle nie uprawiają sportu jest wysoki bez względu na miejsce zamieszkania – także w dużych miastach – co pokazuje, że małej aktywności Polaków nie można tłumaczyć jedynie niską dostępnością infrastruktury sportowej.

Barierą dla uczestnictwa w zorganizowanych zajęciach sportowych jest dochód poniżej 1000 zł netto na osobę na miesiąc. Natomiast powyżej tej kwoty wysokość zarobków nie ma wpływu na aktywność sportową. Także poziom wykształcenia nie ma istotnego wpływu na częstotliwość uprawiania sportu – wśród Polaków z wykształceniem podstawowym, średnim, jak i wyższym odsetek uprawiających sport jest praktycznie taki sam.

– Serwisy zakupów grupowych wpisują się w trend propagujący zdrowy tryb życia oraz aktywność fizyczną – mówi Adam Kaliszewski, rzecznik MyDeal.pl

Na stronach serwisu codziennie można znaleźć propozycje zniżek na zajęcia sportowe: karnety do fitness clubów, oferty klubów tenisowych i squashowych, skoki ze spadochronem i inne sporty ekstremalne, paintball, naukę pływania, sprzęt sportowy, a także oferty diet, czy porad specjalistów w dziedzinie żywienia. Dzięki bogactwu takich ofert w atrakcyjnych cenach łatwiej będzie dopełnić postanowień zdrowotnych zrobionych na rok 2012 r.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Nie daj się ciemnościom i biegaj przez cały rok
Next post Dieta cud? To nie dla mnie!