Nie daj się ciemnościom i biegaj przez cały rok

Nie daj się ciemnościom i biegaj przez cały rok

0 0
Read Time:3 Minute, 41 Second

Bieganie po zmroku podczas zimowych miesięcy to dla wielu biegaczy trudna rzeczywistość. Brak światła dziennego sprawia,  że możemy czuć się senni. Nie dziwi zatem, że nasza motywacja, energia do biegania po zmroku zimą przygasa.


Kiedy nadchodzą ciemniejsze dni, opuszczenie przytulnego domowego ciepłą i wyruszenie w ciemność nocy wymaga nie lada wysiłku.

Jednym z najlepszych środków motywujących do wyjścia w zimowy wieczór jest grupa, do której możesz dołączyć. Nocne bieganie w grupie jest idealne ze względów bezpieczeństwa oraz stanowi natarczywy głos sumienia, jeżeli się nie zjawisz:)

A teraz kilka wskazówek, które pomogą pozostać bezpiecznym i widocznym

Pierwszą i najważniejszą sprawą, o którą powinien zadbać biegający, jest bycie widocznym, zwłaszcza w dużych środowiskach miejskich o wzmożonym ruchu drogowym.

– Noszenie dobrze widocznych strojów może zwiększyć dystans, z którego jesteś widoczny nawet do 400 procent. Poszukaj stroju z odblaskowymi paskami na ramionach i nogach zamiast na plecach i klatce piersiowej, ponieważ gdy te pierwsze części ciała będą w ruchu, łatwiej cię będzie zidentyfikować.

– Chociaż białe i jasne kolory również są odblaskowe, to jednak słabiej się sprawdzają w przypadku odbijania światła – zamiast odbijania go w przeciwnym kierunku, rozpraszają je – dlatego używaj strojów z materiałów o wysokiej widoczności, kiedy tylko się da.

– Bieganie w dobrze oświetlonych obszarach pomaga zminimalizować ryzyko.

– Jeżeli biegasz w terenie nieoświetlony, wypróbuj  lampkę czołową tzw. czołówkę.

– Najlepiej trzymać się dobrze znanych tras, na których poznałeś już pułapki w rodzaju pękniętych płyt chodnikowych, śliskich pokryw studzienek kanałowych, pokrytych koleinami dróg, ogrodzeń i wszelkich innych przeszkód.

Najważniejszą sprawą, o którą powinien zadbać nocny biegacz, jest bycie widocznym dla innych. Nie zapomnij jednak o tym, co najbardziej oczywiste. Noc to okres pomiędzy zachodem a wschodem słońca, a nieobecność światła słonecznego wiąże się z brakiem ciepła słonecznych promieni. Innymi słowy, w nocy jest zimniej i niezbędne są warstwy ubrania, żeby twoje ciało nie zmarzło.

Olśniewająca technologia
W tym sezonie kolekcja do biegania firmy Nike posiada odblaskowe elementy, w których wykorzystano zasadę retro-refleksji za pośrednictwem szklanych sfer w materiale. Odbijają one światło w tę samą stronę, z której przyszło, minimalizując jego rozproszenie. Mówiąc wprost oznacza to, że odblaskowy strój i obuwie odbijają światło bezpośrednio w kierunku samochodu i jego kierowcy, a nie we wszystkich kierunkach. Sprawia to, że kierowcy łatwiej jest rozpoznać, że ma do czynienia z biegaczem.  Retro-refleksji używa się również w innych dziedzinach bezpieczeństwa ruchu drogowego, takich jak powierzchnie dróg, znaki drogowe czy też pojazdy.

Buty Nike Free Run+ 2 Shield – buty chroniące przed deszczem i zimnem oraz zapewniające doskonałą widoczność po zmroku

 • Technologia Nike Free pomaga poprawić równowagę, siłę i elastyczność stopy.
 • Elementy odblaskowe na cholewce zwiększają widoczność po zmroku.
 • Wykonany w technologii DWR i pokryty hydrofobowym repelentem mesh chroni biegaczy przed wilgocią.
 • Wykorzystany w cholewce ściśle tkany mesh powstrzymuje wodę przed wdzieraniem się wody do wnętrza buta oraz chroni przed chłodem.
 • Miękka podszewka na kołnierzu butów stanowi izolację, dzięki  której stopom jest wygodnie i ciepło.
 • Wykonany z miękkiego elastycznego meshu język zatrzymuje ciepło. Zewnętrzna strona zabezpieczona warstwą hydrofobowego repelentu odpornego na wilgoć.

Kurtka Nike Vapor Flash

 • Dwustronna tkanina wykonana w 100% z poliestru ma odblaskową powierzchnię zapewniającą 360-stopniową widoczność w ciemności.
 • Regulowany kaptur  z wbudowanym daszkiem lepiej chroni przed działaniem warunków atmosferycznych i umożliwia wygodne dopasowanie.
 • Wysoce odblaskowa powierzchnia zapewnia zwiększoną widoczność po zmroku/o świcie.
 • Wycinana laserowo perforacja  zapewnia świetną wentylację i komfort.
 • W zapinanych na suwak kieszeniach z przodu, można bezpiecznie i wygodnie przechowywać różne przedmioty.
 • Obniżona dolna krawędź kurtki świetnie osłania i naturalnie dopasowuje się do ciała.
 • Bezszwowa  konstrukcja wyróżnia się lekkością i trwałością.
 • Dwustronny suwak z przodu ułatwia zakładanie i zdejmowanie oraz dodatkowo umożliwia regulację wentylacji.

Spodnie Nike Swift Tight – wysoce  zaawansowane technologicznie spodnie biegowe zapewniające doskonałe wsparcie mięśniom oraz komfort i ochronę w zimne dni.

 • Zastosowanie technologii  Dri-FIT umożliwia transport pary wodnej i potu  na powierzchnię ubrania, gdzie może swobodnie  odparować. Dzięki temu biegacze mogą czuć się pewnie i komfortowo.
 • Spandeksowe włókna zapewniają elastyczność i dokładne  dopasowanie do sylwetki.
 • Bezszwowa konstrukcja w talii oraz odpowiednia głębokość w kroku zmniejszają ryzyko otarć i  zwiększają komfort.
 • W odblaskowej, spajanej kieszonce z suwakiem pośrodku części tylnej można bezpiecznie przechowywać drobne przedmioty. Zwiększa ona także widoczność w ciemności.
 • W spajanej kieszonce z tyłu na biodrze można bezpiecznie przechowywać małe przedmioty.
 • Anatomicznie wyprofilowana sylwetka zapewnia wsparcie i  dopasowanie podczas biegu.
 • Drukowana aplikacja  została rozmieszczona strategicznie w miejscach okrywających główne partie mięśni i tym samym zwiększa wsparcie tam, gdzie biegacze go potrzebują.
 • Ograniczona do minimum liczba szwów zmniejsza ryzyko otarć.
 • Odblaskowe wstawki zwiększają widoczność po zmroku.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Główne postanowienie noworoczne – schudnąć
Next post Połowa Polaków w ogóle nie uprawia sportu