Dlaczego uzależniamy się od biegania, czyli czym jest stan flow?

Dlaczego uzależniamy się od biegania, czyli czym jest stan flow?

Czy można się uzależnić od biegania? Tak! Uzależnienie od samej czynności, ruchu, ale przede wszystkim uzależnienie od emocji, które towarzyszą w trakcie. Bieganie to również chwila dla siebie, możliwość pobycia samemu ze swoimi myślami, ale także odprężenia umysłu i skupienia na swoim oddechu i ciele.

To także, wyrabianie sobie zdrowych nawyków! Regularne ćwiczenia i ruch zapobiegają chorobom sercowo-naczyniowym, nadwadze oraz otyłości oraz pozytywnie wpływają na naszą kondycję psychiczną.

Bieganie jak i każda inna aktywność fizyczna, poprawia nastrój. A endorfiny, które się zaczynają wydzielać po treningu, działają na nasze ciało i umysł dużo dłużej niż w przypadku, gdy są uwalniane przez substancje chemiczne (np. używki). Podczas biegania jak i w trakcie innych ulubionych aktywności ruchowych możemy doświadczyć tzw. FLOW. Flow to swobodny przepływ energii, energetyzujące skupienie, czysta przyjemność z wykonywanej czynności, pełne zaangażowanie. Koncepcja flow została scharakteryzowana w psychologii już w latach 80. Jej twórcą jest Mihaly Csíkszentmihályi według, którego flow to stan między satysfakcją a euforią, to uczucie, kiedy poddajemy się całkowicie danej czynności, a wszystko dookoła traci znaczenie. Flow to swego rodzaju zatracenie się w danej czynności i odpuszczenie potrzeby, kontroli i poczucia czasu. Liczy się tu i teraz, uczucie płynięcia na fali ogarnia całe nasze ciało i

W Polsce jednym z nielicznych propagatorów idei FLOW jest firma 3flowsolutions, która już w swojej nazwie odnośni się do tej właśnie koncepcji.

Firma 3flowsolutions to firma z wizją i misją. Misją dążenia do szczęścia, dzięki uzyskaniu spokoju ducha i równowagi ciała. Cała koncepcja i misja firmy zawiera się w słowach ‘Find your FLOW’. Sukces i wygrana to ‘skutki’ systematyczności, wytrwałości, konsekwentnego i świadomego dążenia do celu.

Marka dąży do propagowania świadomego stylu życia. Dążenia do poprawy jakości swojego życia poprzez regularną aktywność fizyczną, zbilansowaną dietę, połączoną z odpowiednią suplementacją. Tylko dzięki połączeniu tych trzech, jesteśmy w stanie osiągnąć w pełni szczęście i osiągnąć każdy założony cel!

1. Aktywność fizyczna – to zdrowe ciało i piękna sylwetka. Regularne uprawianie sportu poprawia nastrój, dodaje siły i energii!

2. Dieta – mówi się, że jesteś tym co jesz, a chcemy być jak najlepsi,prawda?, więc wybierajmy jak najlepsze i bogate w składniki odżywcze produkty.

3. Suplementacja – w wielu sytuacjach nie jesteśmy w stanie zapewnić organizmowi wszystkich potrzebnych mu składników, o czym SAM nas informuje! Niedobór pewnych makro i mikroskładników powodują permanentne uczucie zmęczenia i brak energii, stres i niepokój, ciągłe uczucie łaknienia i głodu, bezsenność, problemy ze skórą i włosami, a nawet smutek i depresję!

Marka 3flowsolutions przygotowała suplement, który jest zwieńczeniem całej idei i koncepcji Flow oraz wsparciem dla osób aktywnych fizycznie i dążących do wymarzonej sylwetki.

SlimFLOW to innowacyjny produkt. Kompleksowo zaopatrzy cały organizm w niezbędne mu składniki odżywcze. To 11 substancji pochodzących z certyfikowanych źródeł, o potwierdzonym działaniu i skuteczności. Skomponowane przez ekspertów, , doświadczonych farmaceutów, lekarzy i dietetyków. Stosowany wraz ze zmianą nawyków żywieniowych i regularną aktywnością fizyczną wspomoże proces odzyskiwania równowagi ciała i umysłu. Pomoże w odzyskaniu życiowego FLOW. Zatem, Find your FLOW!

Zapraszamy na stronę: https://3flowsolutions.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Zalety cateringu dietetycznego – o czym warto wiedzieć?
Next post Nordic Walking – jak zacząć? Dobór sprzętu dla początkujących i nie tylko