Bieganie – jak rozpocząć tę aktywność z głową?

Bieganie – jak rozpocząć tę aktywność z głową?

0 0
Read Time:2 Minute, 32 Second

Nowy Rok to bardzo dobry czas na postanowienia. Sporo osób właśnie w tym okresie obiecuje sobie zmianę stylu życia, wprowadzenie nowej aktywności, aby poczuć się lepiej oraz zmienić swoją sylwetkę na lepsze. Doskonałą formą aktywności jest jogging. To dobry, zdrowy i prosty sposób na redukcję nadprogramowych kilogramów oraz zdobycie puli endorfin na cały dzień. Sprawdź, jak w ogóle rozpocząć treningi biegowe oraz co trzeba o nich wiedzieć!

  1. Od czego rozpocząć treningi biegowe?
  2. Jak zacząć biegać oraz jakie korzyści płyną z tej aktywności?
  3. Chcesz zacząć biegać? Rozpocznij suplementację kolagenu na stawy!

Od czego rozpocząć treningi biegowe?

Rozpoczynając bieganie, wiele osób nie ma żadnego doświadczenia w tego rodzaju aktywności. Ot, wydaje im się, że wystarczy wskoczyć w strój, włożyć wygodne buty i gotowe. Jednak to nie wszystko! Trzeba silnie popracować nad pozytywnym nastawieniem, aby po pierwszych kilku treningach nie porzucić swoich postanowień. Ponadto dobrze byłoby zapoznać się z podstawowymi zasadami dotyczącymi biegania. 

Zaczynając biegać, warto rozpoczynać od stosunkowo krótkich dystansów. Na pewno złym pomysłem będzie pokonanie półmaratonu przy pierwszym podejściu. Zanim bieganie stanie się Twoim nawykiem i szansą na polepszenie zdrowia, warto zacząć od marszobiegów, na spokojnie, aby nie zrazić się do tego rodzaju aktywności. Marszobieg jest sprawdzonym sposobem na przygotowanie organizmu do większego, bardziej intensywnego wysiłku.

Przed rozpoczęciem biegania warto spisać swoje własne cele. Istotne jest, by były to cele możliwe do osiągnięcia, bez nadmiernego zawyżania. 

Jeśli zaczniesz biegać, wystrzegaj się brawury. Najlepiej biegać co drugi dzień, na początku dość lekko, później coraz dłużej. W czasie biegu warto uważać na stawy, które na samym początku nie będą jeszcze wprawione. Z tego też powodu lepiej zrezygnować z biegania codziennie — stawy mogą na tym realnie ucierpieć.

Jak zacząć biegać oraz jakie korzyści płyną z tej aktywności?

Jak zacząć biegać? Na samym początku ważna będzie motywacja. Warto dać bieganiu szansę, jeśli najistotniejsze dla Ciebie jest zadbanie o własne zdrowie. Z pewnością niezbyt dobrą zachętą będzie rozpaczliwa walka o niższą wagę oraz mniejsze fałdki na brzuchu. Po jakimś czasie taka motywacja może się wypalić i osoba biegająca przestanie o siebie dbać.

Plan treningowy powinien zostać ułożony tak, by osoba początkująca nie zniechęciła się za szybko. Tempo biegu warto wybrać jak najniższe na sam początek. Regularne bieganie da szansę na wypracowanie znacznie lepszej kondycji, a co za tym idzie — po niedługim czasie można zwiększyć tempo czy dystans.

Warto pokonać wewnętrznego lenia i zacząć biegać, ponieważ po jakimś czasie będzie można cieszyć się takimi korzyściami, jak:

  • poprawa ukrwienia niektórych narządów,
  • obniżenie ciśnienia tętniczego i poziomu złego cholesterolu,
  • redukcja stresu, 
  • uodpornienie na działanie wirusów i bakterii,
  • dostarczanie organizmowi większej ilości tlenu.

Chcesz zacząć biegać? Rozpocznij suplementację kolagenu na stawy!

Regularne treningi biegowe to fantastyczna sprawa. Może pojawić się jednak dość poważny problem, a mianowicie u niektórych osób odzywają się stawy. Dlatego tak istotne jest, by do regularnych treningów dołożyć także regularne stosowanie kolagenu. Dobrej jakości kolagen na stawy, taki jak Flexus Shot może zdziałać prawdziwe cuda. Jeśli zastanawiasz się, jak wzmocnić stawy kolanowe, koniecznie sięgnij po dobrej jakości kolagen w płynie, który możesz zabrać ze sobą wszędzie!

Źródło: Publikacja sponsorowana

#PostSponsorowany

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Badania sportowe – zbadaj się i trenuj bezpiecznie dla zdrowia
Next post Wyzwanie na ten rok – triathlon