Efektywna samoobrona płci pięknej. Jaki gaz pieprzowy kupić?

Efektywna samoobrona płci pięknej. Jaki gaz pieprzowy kupić?

0 0
Read Time:2 Minute, 54 Second

Z nim nawet niska i drobna kobieta może się obronić przed większym i silniejszym napastnikiem. I wcale nie mówimy tu o ochroniarzu o dużych gabarytach, ale o miniaturowym pomocniku. O gazie pieprzowym, który mieści się w małej kieszonce i nie rzuca się w oczy, a może zmniejszyć ryzyko wystąpienia tragedii w drodze do domu po zmroku.

Kobiety wydają się agresorom łatwiejszą do pokonania ofiarą. Uważane za słabą płeć, niezdolne do odparcia ataku krzepkiego napastnika. Jednak pozory mogą mylić. Nie każdy przestępca bierze pod uwagę fakt, że jego obiekt może mieć w zanadrzu narzędzie do samoobrony, które wyciągnie w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia jak asa z rękawa.

Jednym z legalnych akcesoriów do samoobrony w Polsce jest gaz pieprzowy. Gdyby jednak wybór był tak jednoznaczny… Na rynku mamy dostępnych różne rodzaje gazów pieprzowych. Jakie są ich wady i zalety? Jaki gaz do samoobrony kupić?

Gaz pieprzowy a forma rozpylania

Ze względu na formę rozpylania, czyli wyrzutu substancji z pojemnika w stronę napastnika, wyróżniamy trzy rodzaje gazów pieprzowych. Różnią się one wrażliwością na warunki atmosferyczne, zasięgiem i rodzajem mieszanki.

Gaz stożkowy i podrażniająca mgła

Jeden z nich tworzy w powietrzu tzw. chmurę lub mgłę i jest nazywany gazem stożkowym. Dzięki efektowi drażniącej chmury celowanie tym gazem nie musi być idealnie precyzyjne. Wystarczy ukierunkować gaz w twarz napastnika, aby powstała przed nią dezorientująca mgła, a agresor poczuł pieczenie skóry, doznał łzawienia oczu i w efekcie – został zdezorientowany.

Minusem jest podatność tego gazu na warunki atmosferyczne. Wystarczy silny wiatr albo ulewa, żeby zmniejszyć jego skuteczność. Istnieje też ryzyko, że przy nieprawidłowym wycelowaniu część rozproszonej w powietrzu substancji zostanie zawrócona w kierunku kobiety, dlatego poleca się osłanianie własnej twarzy drugą dłonią, jeżeli to możliwe.

Gaz strumieniowy – prosto do celu

Jaki gaz do samoobrony?

Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku substancja zostaje wyrzucona z pojemnika w formie prostego strumienia – używanie gazu strumieniowego wymaga sporej prezycji. Jeżeli kobieta spudłuje, nie uratuje jej efekt mgły, który mógłby dosięgnąć twarzy napastnika nawet przy niepoprawnym celowaniu.

Gaz strumieniowy ma pod jednym względem przewagę nad gazem stożkowym – strumień nie jest tak samo podatny na warunki atmosferyczne, ponieważ nie rozprasza się w powietrzu. Z tego względu gazu strumieniowego można używać w zamkniętych pomieszczeniach bez ryzyka rykoszetu.

Gaz w żelu – jak dezorientująca pajęczyna

Gaz w żelu, podobnie jak gaz strumieniowy, wypuszcza na zewnątrz mieszankę w formie strumienia, jednak zachowuje się inaczej w zetknięciu z ciałem napastnika. Strumień wtedy nie rozpryskuje się na twarzy agresora, ale:

  • zaczyna się intensywnie pienić,

  • zwiększa swoją objętość,

  • przywiera do skóry.

Gaz w żelu jest również odporny na warunki atmosferyczne i można go używać w zamkniętych pomieszczeniach. O ile zasięg gazów pieprzowych to minimum 1,5 m, gazy żelowe mają największy zasięg – nawet do 8 m!

Jaki gaz pieprzowy kupić?

gaz-obronny-dla-kobiet

Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko powyższe informacje, ale również sprawdzić dane podawane przez producenta, takie jak minimalny i maksymalny zasięg gazu, potencjalną liczbę strzałów i oczywiście pojemność, która powinna wynosić co najmniej 50 ml. Mniejsze gazy mogą się nie opłacać lub zawierać zbyt małą ilość substancji potrzebnej do obezwładnienia napastnika.

Gaz pieprzowy można wybrać nawet… w dowolnym kolorze lub kształcie, co ma na celu nie tylko przekonanie kobiet do tego, że gazy pieprzowe są niegroźne dla ich samych, ale również zmylenie przeciwnika. Który napastnik zwróci uwagę na miniaturową latarkę w ręce kobiety lub coś małego, co przypomina szminkę?

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Dieta w zdrowym stylu
Next post Tabletki na odchudzanie – spalają czy ograniczają?