Na co jest aspiryna? Czy poradzi sobie z przeziębieniem?

Na co jest aspiryna? Czy poradzi sobie z przeziębieniem?

0 0
Read Time:2 Minute, 59 Second

Aspiryna. Lek, który podawały nam nasze mamy zawsze wtedy, gdy byliśmy przeziębieni. Działanie tego środka jest potwierdzona wieloma przeprowadzonymi na przestrzeni kilkudziesięciu lat badaniami. Każde z nich, niezależnie od ośrodka naukowego, który je przeprowadzał, stwierdzano bezsprzecznie, że aspiryna jest skutecznym lekiem, przeciwdziałającym rozwojowi infekcji i przeziębień. Jak dokładnie działa Aspiryna i w jakiej formie najlepiej ją przyjmować? Odpowiedzi znajdziesz w tym tekście.

Czym jest przeziębienie?

Aby wiedzieć, jak walczyć, trzeba najpierw dobrze poznać wroga.Otóż przeziębienie to najczęściej zarażenie się bakteriami przenoszonymi drogą kropelkową lub przez kontakt z osobą chorą. Zakażenie najczęściej następuje poprzez kaszlnięcie lub uścisk dłoni. Warto pamiętać również o tym, że zarazić można się, dotykając tych samych przedmiotów, co osoba cierpiąca na dolegliwości przeziębieniowe. Niestety, ale złapania przeziębienia nie da się uniknąć, ponieważ sprzyjają mu duże skupiska ludzkie. Oznacza to, że każdy, kto wychodzi z domu, jest narażony na infekcję. Bardzo ważne w przeciwdziałaniu częstym infekcjom jest dokładne mycie rąk, ponieważ bakterie utrzymują się na nich oraz twarzy nawet przez kilka godzin. Zbawienna jest więc sumienna higiena osobista.

Jakie są typowe objawy przeziębienia?

Najbardziej typowe objawy przeziębienia to przede wszystkim:

  • katar,
  • kichanie,
  • łzawienie oczu,
  • drapiący i wilgotny kaszel,
  • ból gardła,
  • chrypka.

Najczęściej cała choroba zaczyna się od uczucia zmęczenia, wewnętrznego rozbicia i drapania w nosie. Są to pierwsze oznaki tego, że przeziębienie zbliża się i zaraz będzie atakować. Gdy pierwsza faza ataku jest już za nami, czas na katar z wodnistą wydzieliną, która z czasem gęstnieje i nabiera ropnego charakteru. Nie zdziw się też, jeżeli wystąpi stan podgorączkowy. Cała infekcja trwa do 7 dni. W niektórych przypadkach katar oraz kaszel mogą utrzymywać się nawet przez 14 dni.

Leczenie przeziębienia poprzez dietę

Leczenie każdej choroby nieważne czy jest to przeziębienie, czy rak powinno się zacząć od dobrze zbilansowanej i zdrowej diety. Wynika to z faktu, że większość składników odżywczych pobieramy właśnie z pokarmów. Jeżeli więc chcesz zwalczyć przeziębienie, zaopatrz się w produkty bogate w witaminę C. Najlepsze są owoce i warzywa. Jedz również dania, które Cię rozgrzeją. Niepodważalnym liderem, jeżeli chodzi o leczenie przeziębienia, jest czosnek. Najlepiej gdy dodasz go do mleka i taką miksturę zaaplikujesz sobie przed snem. Efekt murowany.

Sama dieta jest skuteczna, ale bez profesjonalnego wsparcia nie uda Ci się odeprzeć ataku przeziębienia. Z bólem gardła poradzisz sobie przy pomocy wielu dostępnych środków. Najlepsze są te wzbogacone o witaminę C oraz miód. Z kolei katar potrzebuje zmasowanego ataku ze strony kwasu acetylosalicylowego. Działa on przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo. Wszystko to znajdziesz w leku Aspirin C. Na stronie http://aspirin.pl/ znajdziesz pełny skład tego preparatu i dowiesz się jak dokładnie działa. Najlepiej przyjmować ją w formie wygodnych tabletek musujących o cytrynowym smaku.

Aspiryna i alkohol

Pamiętaj, że takie połączenie może stanowić zagrożenie dla Twojego zdrowia. Nigdy nie pij alkoholu, gdy wcześniej spożywałeś alkohol! To skrajnie nieodpowiedzialne i może przynieść wiele przykrych skutków. Łącząc alkohol i aspirynę, możesz dorobić się krwawienia żołądka lub podrażnienie śluzówki żołądka, co jest bardzo nieprzyjemnym schorzeniem.

Nie daj się przeziębieniu

Jak widzisz przeziębienie nie musi zawsze z Tobą wygrać. Dużo zależy od tego, jak podejdziesz do tego pojedynku. Najgorsze co można zrobić to odpuścić i przeczekać objawy choroby. Nieleczone mogą trwać bardzo długo, a w skrajnych przypadkach prowadzić do poważniejszych schorzeń. Nie masz chyba wątpliwości, że jest to gra niewarta świeczki. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, jak rozpocząć walkę z przeziębieniem i co zrobić, by jak najszybciej pozbyć się objawów infekcji, koniecznie wejdź http://togethermagazyn.pl/przeziebienie-sprawdz-rozprawic-sie-infekcja/. Znajdziesz tam wiele interesujących informacji, które pomogą Ci w utrzymaniu dobrego zdrowia. Stosując się do przedstawionych na stronie zasad, żadne przeziębienie nie będzie Ci straszne. Sprawdź jakie to proste!

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Opaski na telefon – komfort podczas treningu
Next post Tajski masaż wyszczuplający – bądź gotowa na bal