Dolegliwości jelitowe – objawy i sposoby na ich złagodzenie

Dolegliwości jelitowe – objawy i sposoby na ich złagodzenie

0 0
Read Time:2 Minute, 30 Second

Coraz częściej doświadczamy przykrych objawów z wiązanych z nieprawidłową pracą jelit. Bóle i skurcze jelit, uczucie pełności, wzdęcia, gazy, zgaga to najczęstsze dolegliwości. Wbrew pozorom nie powinniśmy ich lekceważyć. Jak je rozpoznać i co przyniesie nam ulgę?

Wszystkie wymienione objawy pojawiają się coraz częściej i potrafią skutecznie dokuczyć oraz obniżyć komfort i jakość życia. Ból brzucha, uczucie ciężkości, dolegliwości jelitowe, nudności czy mdłości – to wszystko kojarzy się z nieodpowiednim odżywianiem czy chorobami przewodu pokarmowego, ale okazuje się, że przyczyn może być więcej i wcale nie muszą być takie oczywiste. Coraz szybsze tempo życia, złe nawyki żywieniowe, nieprawidłowa dieta oraz znacznie zwiększony poziom codziennego stresu sprawiają, że zaczyna cierpieć na tym nasz układ jelitowy. Powyższe dolegliwości często towarzyszą nam przez dłuższy czas, co bywa bardzo uciążliwe. Zdarza się też tak, że symptomy łączą się ze sobą doprowadzając do spadku energii i braku chęci do wykonywania działań. Jak znaleźć sposób na dolegliwości jelitowe? (czytaj o dolegliwościach: http://www.iberogast.pl/pl/twoje-dolegliwosci/)

bol-brzucha

Przyczyny dolegliwości

Obok zewnętrznych przyczyn, które wpływają na skurcze jelit czy uczucie sytości są też te mniej oczywiste. Do zaburzeń czynności przewodu pokarmowego mogą prowadzić uwarunkowania genetyczne czy czynniki środowiskowe, jak np. szybki styl życia, stres, rozstrój emocjonalny, podróżowanie, zmiany diety i leki. Ponadto duży wpływ mają następujące zaburzenia: byt słaba aktywność mięśni żołądka, zaburzona motoryka jelit, nadwrażliwy układ nerwowy jelit, zwiększona ilość gazów jelitowych czy stan zapalny. Niestety trudność w dokładnym zdiagnozowaniu przyczyn sprawia, że mogą one nawracać lub nigdy całkowicie nie ustąpić. Dlatego walka z dolegliwościami polega głównie na ich łagodzeniu tak, aby pacjenci mogli znowu cieszyć się pełnią życia.

Główne objawy

Zanim skorzystamy z terapii warto przeanalizować główne objawy, które mogą świadczyć o poważnym zaburzeniu pracy jelit. Najczęściej spotykamy ból brzucha i skurcze jelit. Pomimo tego, że zazwyczaj są krótkotrwałe potrafi mocno uprzykrzyć życie. Pojawiają się zarówno w ciągu dnia, po jedzeniu lub zupełnie nie zależnie od pokarmu. Drugim objawem jest uczucie sytości i przejedzenia (5 skutecznych sposobów na przejedzenie), szczególnie po jedzeniu, nawet jeśli był to mały posiłek. Jest to niebezpieczne, ponieważ organizm daje błędne sygnały pomimo że nie dostarczyliśmy mu jeszcze odpowiedniej dawki energii. Wzdęcia to równie nieprzyjemne uczucie, któremu dodatkowo towarzyszą gazy, które powodują jednocześnie dyskomfort i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Nudności i mdłości należą do podobnie częstych dolegliwości żołądkowych. Są niezwykle uciążliwe, powodują złe samopoczucie, zmniejszony apetyt i łaknienie. Utrudniają utrzymanie pokarmu w żołądku i mogą prowadzić do wymiotów, a stąd już blisko do odwodnienia.

Sprawdzony lek na wzdęcia i gazy

Objawy są często ze sobą wzajemnie powiązane i występują jednocześnie. Większość preparatów działa tylko na jedną konkretną przyczynę nie pomagając na inne. Pacjenci coraz częściej szukają zatem leku kompleksowego, który uśmierzy ból oraz złagodzi też inne dolegliwości, tak aby mogli ponownie funkcjonować, wykonywać ulubione czynności, spędzać aktywnie czas. Jednym z preparatów, które działają jednocześnie na wiele różnych dolegliwości jest lek na wzdęcia i gazy – Iberogast. Kompleksowe rozwiązanie przynosi ulgę w wielu dolegliwościach żołądkowo-jelitowych, pozwalając tym samym na powrót do ulubionych zajęć i odzyskanie radości życia.

Żródło: http://www.iberogast.pl/

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Bieganie jako sposób na jesienną chandrę
Next post Przyczyny niepłodności wśród kobiet