Bieganie jako sposób na jesienną chandrę

Bieganie jako sposób na jesienną chandrę

0 0
Read Time:1 Minute, 26 Second

Wraz z okresem jesieni przychodzi czas osłabienia odporności organizmu, co ma także związek z brakiem światła słonecznego oraz niezbyt ładną pogodą, która sprzyja przeziębieniom i gorszemu samopoczuciu. Doskonałą receptą na przejście przez ten nieprzyjemny okres jest bieganie!

Bieganie jest coraz bardziej popularne, jednak należy pamiętać o tym, by nie traktować go jako trend – to przede wszystkim zdrowie dla każdego. Biegają starsi i młodsi, kobiety i mężczyźni, na bieganie decydują się ci, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z bardziej intensywnym wysiłkiem fizycznym, i ci, którzy uprawiają inne sporty. Z bieganiem, podobnie jak z innymi aktywnościami fizycznymi, wiąże się szereg korzyści.

bieganie

Dlaczego warto biegać?

  • bieganie daje mnóstwo pozytywnej energii, ponieważ uwalnia hormony szczęścia
  • pomaga w zachowaniu zdrowia na dłużej i poprawia samopoczucie
  • skutecznie chroni przed wieloma chorobami, na przykład cukrzycą, leczy dokuczliwe bóle głowy, poprawia zdrowie psychiczne, zmniejsza ryzyko zawału serca
  • bieganie modeluje sylwetkę i wzmacnia mięśnie
  • zwiększa wytrzymałość i wydolność organizmu
  • pomaga w spaleniu nadmiernej tkanki tłuszczowej i uzyskaniu lub zachowaniu prawidłowej wagi

Jak widać, bieganie ma dużo zalet, dlatego też nie można dziwić się temu, że jest ono tak popularną aktywnością. Jeżeli chcesz dopiero rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, warto na początek udać się do dobrego sklepu sportowego i zakupić odpowiednie wyposażenie – buty do biegania to podstawa, ale przydadzą się także ubrania sportowe, które będą znacznie wygodniejsze od zwykłych, bawełnianych dresów.

Aby bieganie dawało jeszcze więcej satysfakcji, warto zabrać ze sobą smartfon i słuchać muzyki. Dzięki niej można dodać sobie dodatkowej energii i zmotywować się do treningów, a także utrzymać łatwiej tempo, zwłaszcza gdy biega się do rytmicznej muzyki. Radio internetowe Tuba.fm przygotowało nawet specjalne stacje przeznaczone dla biegaczy. Z radia Tuba.fm można korzystać całkowicie za darmo – wystarczy tylko dostęp do internetu.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Skąd się biorą problemy z trawieniem i jak sobie z nimi radzić?
Next post Dolegliwości jelitowe – objawy i sposoby na ich złagodzenie