Czy warto zapisać dziecko do akademii piłkarskiej?

Czy warto zapisać dziecko do akademii piłkarskiej?

0 0
Read Time:1 Minute, 48 Second

Nasz malec przejawia skłonności do futbolu i kilka godzin w tygodniu spędza z kumplami na Orliku.

Widzimy, że młody ma talent i wybija się na tle kolegów z pobliskiego boiska. Co zrobić? Czy akademia piłkarska to dobry wybór?

Co prawda z talentem się rodzi, ale dopiero ciężka praca może przeistoczyć czysty dar od Boga w regularne umiejętności, wymagane na piłkarskich boiskach. Dlatego akademia piłkarska przydaje się jako rzemiosło futbolowe. Tutaj młodzi adepci poznają podstawowe ćwiczenia techniczne, jak i taktyczne, dzięki czemu powoli zdobywają wiedzę na temat poważnej piłki. Często największe błędy techniczne mają swoje podłoże jeszcze z czasów dziecięcego kopania, dlatego warto jak najszybciej je wyplenić i postawić na zorganizowany trening dziecka, prowadzony przez profesjonalistów.

Porównanie z utalentowanymi rówieśnikami

Szkółka piłkarska to dla młodego adepta futbolu także okazja, aby sprawdzić się na tle innych, równie utalentowanych rówieśników. Co innego gra na podwórku, gdzie młodzieniec może przerastać kolegów o dwie klasy, a co innego gra z ludźmi, którzy także trenują i mają pojęcie o futbolu. Tutaj zaczyna się prawdziwy test, zarówno umiejętności, jak i charakteru. Wielu kandydatów na piłkarzy rezygnuje po treningach w akademii, gdy okazuje się, że są tylko jednymi z wielu, a potencjał na gwiazdy mają inni, jeszcze lepsi. Dlatego warto zderzyć się z rzeczywistością i już od najmłodszych lat pozwolić dziecku rywalizować na odpowiednim poziomie.

Wyjazdy na letnie obozy

Kolejna kwestia to obozy piłkarskie, które często organizują akademie. W ten sposób młodzież obywa się z trybem zgrupowań, które są normą dla starszych zawodników. Podczas takich wyjazdów można nie tylko doskonale zintegrować się z innymi członkami akademii, ale także odbyć profesjonalne treningi czy też wystąpić w turnieju młodzieżowym. Dla dzieci to zawsze może być bodziec do dalszego piłkarskiego rozwoju, który przybliży je do decyzji, czy w jakikolwiek wiążą swoją przyszłość z futbolem i czy treningi w szkółce piłkarskiej dają im jakąkolwiek przyjemność.

Akademia piłkarska może być bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy, aby nasze dziecko samodzielnie przekonało się, czy rzeczywiście piłka nożna może być pomysłem na życie. To często szybka weryfikacja planów poprzez stracie z jeszcze bardziej utalentowanymi rówieśnikami. Dzięki akademii piłkarskiej mamy także pewność, że dziecko będzie miało stały kontakt z aktywnością fizyczną, co wpłynie na jego prawidłowy rozwój.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Mizuno – japońska jakość z tradycjami
Next post Strój wieczorowy, a strój codzienny