Mizuno – japońska jakość z tradycjami

Mizuno – japońska jakość z tradycjami

0 0
Read Time:2 Minute, 3 Second

Mizuno to marka, o której jest w Polsce głośno od stosunkowo niedawna. Firma mająca swoje korzenie w Kraju Kwitnącej Wiśni podbija serca coraz większej liczby osób trenujących biegi, oferując im wysokiej jakości buty Mizuno do uprawiania tego sportu.

Jak narodziła się marka Mizuno?

Historia butów Mizuno zaczyna się na początku XX wieku w Japonii. Dokładnie w 1906 roku w Osace powstaje firma Mizuno Corporation, która swą nazwę zaczerpnęła od nazwiska jej twórców – braci Rihachi i Rizo Mizuno. Założony przez nich sklep początkowo sprzedawał akcesoria sportowe, z naciskiem na te używane w baseballu. Z czasem firma zaczęła zajmować się produkcją sprzętu i akcesoriów sportowych, już pod szyldem Mizuno Shop. Marka rozszerzała swą działalność, otwierając fabryki produkujące artykuły sportowe na wielką skalę, włączając do tego wytwarzanie nart i kijów golfowych.

Ekspansja na nowe rynki stała się naturalnym krokiem na drodze rozwoju firmy. W latach 80. XX wieku rozpoczyna sprzedaż swoich produktów w Europie oraz Stanach Zjednoczonych, a w tym samym czasie wypuszcza do sprzedaży buty dla biegaczy RunBird. Dzięki zaawansowanym technologiom i poszukiwaniu coraz doskonalszych rozwiązań, Mizuno tworzy coraz bardziej innowacyjne produkty, w tym m.in. całą gamę sprzętów do baseballu, począwszy od piłek, kijów, na butach skończywszy. Dzisiaj firma produkuje i dystrybuuje akcesoria przeznaczone dla takich dyscyplin sportu jak: siatkówka, piłka ręczna i piłka nożna, baseball, tenis, golf i bieganie.

Buty Mizuno – wygoda i niezwykły styl

Polscy konsumenci, a w szczególności biegacze, zaczęli na tyle doceniać buty Mizuno, że marka staje się poważną konkurencją dla innych producentów sportowego obuwia od dawna obecnego na polskim rynku.

Co takiego wyróżnia obuwie biegowe tej marki na tle innych? Na pewno szereg innowacyjnych rozwiązań, jakie są efektem wciąż udoskonalanych technologii, a które decydują o komforcie i bezpieczeństwie biegacza. Obuwie absorbuje drgania, minimalizując ich negatywny wpływ na stopę, stawy skokowe, kolana oraz kręgosłup, amortyzuje stopę oraz wspiera dynamikę biegu, a do tego zapewnia optymalną wentylację. Nie bez znaczenia jest fakt, iż dzięki specjalnemu tworzywu zastosowanemu w podeszwie, buty są bardziej odporne na tarcia i tym samym mają większą trwałość niż inne produkty tego typu. Używane przy produkcji obuwia technologie pozwalają w efekcie otrzymać różnorodność modeli, które dopasowane są do potrzeb i poziomu zaawansowania biegaczy, a także zachowań stopy podczas biegu (pronacja, supinacja).

Ciekawym wyróżnikiem obuwia jest także ich design – buty Mizuno charakteryzuje harmonijność kształtów, dbałość o detale oraz interesujący dobór kolorów. Zaskakujące niekiedy połączenia kolorystyczne czy stosowanie cieniowania sprawiają, że obuwie japońskiej marki mają swój niepowtarzalny styl, który docenią osoby lubiące się wyróżniać również podczas uprawiania sportu.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post #5 powodów, dla których catering dietetyczny jest skuteczny w odchudzaniu
Next post Czy warto zapisać dziecko do akademii piłkarskiej?