10 nawyków żywieniowych, które pozwolą Ci schudnąć!

10 nawyków żywieniowych, które pozwolą Ci schudnąć!

0 0
Read Time:2 Minute, 30 Second

Nowy Rok za nami, postanowienia noworoczne powoli topnieją. Są jednak Ci zdeterminowani, dla których deklaracje są ważne albo wręcz przeciwnie – w ogóle o nie nie dbają, za to zależy im na szczupłej sylwetce. Poniżej przedstawiamy nawyki żywieniowe, które pozwolą Ci schudnąć bez głodzenia się i wycieńczających ćwiczeń.

142176191927433500

Nawyk 1 – pij wodę

Co najmniej 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej dziennie sprawi, że organizm przyzwyczai się do tego, że jest ona dostarczana w wystarczających ilościach i nie musi jej niepotrzebnie magazynować. W początkowej fazie odchudzania z pewnością szybko odczujesz efekty, bo w pierwszej kolejności organizm pozbędzie się nadmiaru wody.

 

Nawyk 2 – jedz o stałych porach

Przyzwyczaj organizm do jedzenia o stałych porach, co pozwoli na uregulowanie Twojego metabolizmu, a w konsekwencji na lepszą przemianę materii i chudnięcie. Podobnie, jak z wodą – organizm nie będzie magazynował niepotrzebnych składników i elementów, które hamują odchudzanie.

 

Nawyk 3 – 4-5 posiłków dziennie

Jedzenie regularne w połączeniu z 4-5 posiłkami również korzystnie wpłynie na Twój metabolizm. Dzięki temu wyeliminujesz też podjadanie między posiłkami, bo nie zdążysz zgłodnieć, a kiedy to nastąpi, będzie czas na kolejny posiłek.

 

Nawyk 4 – owoce i warzywa

Dostarczaj organizmowi codziennej porcji owoców i warzyw. Te pierwsze zjadaj np. na drugie śniadanie i podwieczorek, raczej nie na kolację, bo mają dużo cukru, warzywa natomiast dowolnie – będą smaczne zarówno na śniadanie, jak i jako dodatek do obiadu, czy na kolację. Zawierają dużo błonnika i innych cennych substancji odżywczych, które również korzystnie wpływają na odchudzanie.

 

Nawyk 5 – zamień jasne na ciemne

Dotyczy to nie tylko pieczywa, ale też np. ryżu czy makaronu. Zrezygnuj z pszennych produktów i zamień je na wielozbożowe – są równie smaczne, a zawierają mniej węglowodanów i kalorii.

 

Nawyk 6 – ogranicz alkohol

Zwłaszcza piwo, które ma najwięcej kalorii. Jeśli już trafi się jakaś okazja, to wybierz wino – jest spośród alkoholi najmniej kaloryczne, a przy tym najlepiej smakuje, np. do obiadu.

 

Nawyk 7 – nie podjadaj

Co prawda będziesz jeść regularnie – 4-5 posiłków dziennie, jednak może się zdarzyć, że będziesz chcieć podjadać między posiłkami. Lepiej napić się wtedy wody i poczekać do posiłku – między nimi są tylko 2-3 godziny przerwy.

 

Nawyk 8 – unikaj przekąsek

Chipsy, słone paluszki, gazowane napoje? Odpuść je, nie tylko na czas diety, ale w ogóle. Nie mają wartości odżywczych, za to zawierają składniki, które dodatkowo zwiększają na nie ochotę. W dodatku są bardzo kaloryczne.

 

Nawyk 9 – fast foodom powiedz nie

Jeśli zdarzało Ci się jeść często fastfoody, zrezygnuj z nich. Nie wiesz, w jaki sposób są przygotowywane, często zawierają kaloryczne dodatki i nie są zbyt zdrowe. Lepiej przygotować kanapkę w domu lub zdrowszy obiad.

 

Nawyk 10 – więcej ruchu

Nieco ruchu jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Podczas diety wcale nie musisz biegać codziennie 10 kilometrów albo robić tysiąca brzuszków, bardziej chodzi o ruch dla przyjemności. Poprzednie nawyki pozwolą Ci na zrzucenie kilogramów, a ruch dobrze Ci zrobi, niezależnie od tego czy się odchudzasz.

Monika Wardec
Artykuł został przygotowany w oparciu o www.i-apteka.pl/pol_m_Dieta-Odchudzanie-452.html

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Ubezpieczenie dla biegaczy – polisa na wszelki wypadek
Next post Masaż w niestandardowej formie, czyli co dają gorące kamienie?