Na czym polega dieta ogórkowa?

Na czym polega dieta ogórkowa?

Ten program szybkiej utraty wagi polega na jedzeniu dużej ilości ogórków przez okres od jednego do dwóch tygodni.

Chociaż ogórki są zdrowe, dostarczają witaminy C, magnezu i potasu, głównym założeniem diety jest to, że są niskokaloryczne (około 20 na jedną średnią), zawierają dużo wody i kilka gramów błonnika. Wymagają również żucia, a ich objętość zajmuje miejsce w żołądku.
Zasady diety ogórkowej

Pierwsza rada jest oczywista – jedz ogórki podczas każdego posiłku i przekąski. Jedz ich tyle, ile możesz i na ile masz ochotę. Przygotowuj posiłki z ogórków, takie jak smoothie z ogórków czy sałatka z ogórków. Dodawaj chude białko do śniadania, obiadu i kolacji, takie jak jajka na twardo, jogurt grecki, twaróg, tuńczyk lub kurczak.

Używaj niewielkich ilości dobrego tłuszczu, np. oliwy z oliwek lub nasion lnu. W razie potrzeby dodawaj małe porcje zdrowych węglowodanów, takich jak brązowy ryż, ziemniaki lub owoce. Uwzględniaj inne niskokaloryczne warzywa, takie jak pomidory, szpinak i seler. Warto zadbać także o odpowiednią suplementacje https://www.ogloszenia24m.pl/ogloszenie-meridia-15-gdzie-kupic-bez-recepty-kupie-zamiennik-cena-tanio-1659/

Czy dieta ogórkowa jest zdrowa?

Gdy tak bardzo ograniczasz swoją dietę, większość traconej wagi składa się z wody i glikogenu. Ten ostatni to węglowodany, które organizm przechowuje w wątrobie i mięśniach. Ubytek glikogenu i pozbycie się wody powoduje przesunięcie liczby na wadze.

Czy takie podejście jest zdrowsze niż, oczyszczanie za pomocą soków? Jest – ze względu na dodanie białka, zdrowych tłuszczów i małych porcji kilku węglowodanów. Nadal jest to szybki sposób, który raczej nie przyniesie trwałych rezultatów, a nawet w krótkim okresie czasu spowoduje niedobór kilku kluczowych składników odżywczych.

Czy warto stosować dietę na bazie ogórków?

Jeśli kusi cię, by ją wypróbować jako sposób na szybkie odchudzenie się przed zbliżającym się wydarzeniem lub przełamanie chaotycznego schematu jedzenia, rozważ inne opcje. Zamiast objadać się ogórkami, spróbuj bardziej zrównoważonego podejścia.

Zrezygnuj z żywności przetworzonej, zawierającej cukier i rafinowane węglowodany, a jedz małe porcje węglowodanów z dłuższej listy, takich jak pełne ziarna, warzywa bogate w skrobię i owoce. Spożywaj chude białko w każdym posiłku, w tym rośliny strączkowe (fasolę, soczewicę, groch, ciecierzycę), jako opcję opartą na roślinach.

Poszerzaj zakres i wielkość porcji zdrowych tłuszczów, włączając w to awokado, orzechy i nasiona. Pozwól sobie na małe przyjemności, takie jak ciemna czekolada czy inne smakołyki. Oczywiście nie schudniesz tak szybko, ale będziesz lepiej dbać o swoje ciało i umysł oraz wybierzesz drogę, której będziesz mogła się trzymać. Sprawdź także https://www.ogloszenia24m.pl/ogloszenie-meridia-15-gdzie-kupic-bez-recepty-kupie-zamiennik-cena-tanio-1659/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dlaczego tenis w Polsce jest taki popularny? Previous post Dlaczego tenis w Polsce jest taki popularny?
Next post Modne kolory na jesień-zima 2022/23: Jakie kolory farb do włosów będą na topie?