Masaż w niestandardowej formie, czyli co dają gorące kamienie?

Masaż w niestandardowej formie, czyli co dają gorące kamienie?

Wielu z nas doświadczyło przyjemności i relaksu, jakie niesie ze sobą poddanie się zabiegowi masażu. Pozwala on na całkowite odprężenie ciała, rozluźnienie mięśni, a co za tym idzie – pozbycie się nagromadzonego stresu. Ułatwia także pozbycie się negatywnych myśli krążących w naszej głowie, gdyż koncentrujemy się jedynie na tym, by doświadczyć sobie mnóstwa pozytywnych doznań. Nasze samopoczucie jest dosłownie w rękach masażysty – od jego umiejętności zależy bowiem poziom naszej przyjemności. Czasami specjalista jest jedynie pośrednikiem, pomaga nam osiągnąć stan odprężenia. Tak jest w przypadku masażu gorącymi kamieniami.

Sama nazwa zabiegu brzmi dość niepokojąco – nie należy się go jednak bać. Owymi „gorącymi kamieniami” są bowiem odłamki bazaltowej skały , które pochodzą ze źródeł wulkanicznych. Ich forma jest nieprzypadkowa – zostały bowiem uformowane przez lata przebywania w morskich odmętach, fale bowiem znacznie złagodziły ich nierówności. Ich selekcja jest niezwykle staranna, nie każdy kamień może się bowiem nadawać do celów terapeutycznych. Pochodzą z miejsc niezwykle czystych ekologicznie, na przykład z Hawajów czy Bali. Warto zaufać mocy, którą przekazują – ich działanie sprawi bowiem, iż nasze ciało będzie odprężone jak nigdy dotąd.

Sam zabieg łączy w sobie techniki masażu limfatycznego, jak i termoterapii. Znany był już w starożytności – uważa się nawet, iż jest starszy niż akupunktura. Podgrzane kamienie stymulują bowiem przepływ mocy w naszym organizmie – zwłaszcza, jeśli występują czynniki utrudniające, takie jak choroba czy zmęczenie. Rozkłada się je w miejscach występowania czakr – ośrodków występowania energii. Są one odpowiedzialne za stymulowanie gruczołów, które produkują niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ciała hormony. Przesuwa się je wzdłuż meridianów, czyli linii łączących te punkty. Służy to przede wszystkim wskazaniu energii kierunku, w jakim powinna płynąć.

142225630645039700

Energia, która zostaje zablokowana w naszym organizmie sprawia, iż czujemy się zmęczeni, bezsilni, jesteśmy pozbawieni chęci do działania. Ponadto zaburza ona nasze relacje interpersonalne, a także życie emocjonalne i duchowe. Sprawia także, że gorzej funkcjonują nasze narządy wewnętrzne, co może objawiać się wszelkimi symptomami chorobowymi.

Poddanie się takiemu masażowi relaksacyjnemu służy przede wszystkim poprawieniu naszego samopoczucia. Ciepło, które wydzielają kamienie oraz spokojne, niespieszne ruchy wykonywane przez masażystę pozwolą przyjemnie odprężyć się po całodniowej pracy. Ponadto zabiegi wpłyną korzystnie na krążenie krwi w naszym ciele – poprawi się koloryt skóry, gdyż zacznie lepiej oddychać, zmniejszy się cellulit, a zwiększy elastyczność i jędrność. Pobudzone mięśnie będą zdolne do wydajniejszej pracy, a wypoczynek będzie znacznie efektywniejszy. Ponadto masaż taki wpływa kojąco na układ nerwowy – redukuje poziom stresu,  a także uspokaja i wycisza. Korzystnie na działanie zabiegu wpłynie także muzyka relaksacyjna, na przykład odgłosy natury – szum wodospadu czy lasu, a także cichutkie uderzanie kropli deszczu.

Masaż ten jest niezwykle polecany rekonwalescentom, którzy przeszli długotrwały proces chorobowy, osobom otyłym i cierpiącym na schorzenia kręgosłupa, nerwicę oraz rwę kulszową. Pomoże im osiągnąć pełny stan odprężenia, który jest niezwykle ważny w walce z chorobą i bólem. Sprawi, że ich ciało będzie w spokojnym tempie wracało do zdrowia, co tylko wspomoże efekty leczenia. To także doskonały sposób na podarowanie sobie odrobiny przyjemności i odprężenie po codziennych obowiązkach.

Ewa Kopciewska
Hotel Masuria zachęca wszystkich do odpoczynku na Mazurach, bo to prawdziwy Cud Natury.
Previous post 10 nawyków żywieniowych, które pozwolą Ci schudnąć!
Next post CityFit Plaza Rzeszów z nowymi zajęciami