Trenuj świadomie z Garminem – Forerunner 230 i Forerunner 235

Trenuj świadomie z Garminem – Forerunner 230 i Forerunner 235

0 0
Read Time:5 Minute, 54 Second

Każdy biegacz jest inny, dlatego firma Garmin wciąż rozszerza swoją ofertę zegarków sportowych, aby można było wybrać model najlepiej dopasowany do swoich potrzeb. Przedstawiamy Forerunner 230 i Forerunner 235. Dzięki opcjom monitorowania dystansu, tempa, czasu oraz tętna1 zegarki Forerunner 230 i 235 pomagają w budowaniu formy i biciu życiowych rekordów.

Oba modele współpracują z czujnikami tętna na klatkę piersiową. Forerunner 235 został dodatkowo wyposażony w technologię Garmin Elevate, służącą do monitorowania tętna na nadgarstku. Tętno i jego strefy wyświetlane są na czytelnym, kolorowym ekranie, umożliwiając prowadzenie efektywniejszych treningów biegaczom, którzy dopiero zaczynają śledzić te parametry. Po połączeniu zegarków Forerunner 230 i 235 z kompatybilnym smartfonem2 można odczytywać na nim powiadomienia z telefonu oraz korzystać z motywacyjnych komunikatów audio informujących o czasie pokonywanych okrążeń. Funkcja monitorowania codziennej aktywności3 w zegarku Forerunner 235 wzbogacona została o parametry tętna, dzięki czemu dostarcza precyzyjniejsze informacje o spalanych kaloriach. Obydwa modele są kompatybilne z platformą Connect IQ, z której pobierać można dodatkowe aplikacje, widgety, tarcze w celu personalizacji urządzenia.

„Nowe zegarki charakteryzują się wyjątkowo niewielkimi rozmiarami i bogatą gamą narzędzi treningowych. Dzięki technologii monitorowania tętna na nadgarstku w modelu Forerunner 235 Garmin pomaga biegaczom w osiąganiu celów treningowych bez względu na to, czy przygotowują się do przebiegnięcia 5 km czy dystansu maratońskiego,”- mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska

Forerunner 230

Trenuj świadomie i monitoruj swoje tętno

Forerunner 230 i Forerunner 235 korzystają z systemów satelitarnych GPS i GLONASS, dzięki czemu szybko i precyzyjnie ustalają pozycję, nawet w gęstym lesie lub w pobliżu wysokich budynków. Dzięki zegarkom Forerunner 230 i 235 możesz mierzyć nie tylko dystans i tempo, ale też inne istotne parametry takie jak tętno, jego strefy oraz pułap tlenowy. Wbudowany akcelerometr rejestruje dane dystansu i tempa podczas biegów w zamkniętym pomieszczeniu, bez potrzeby korzystania z oddzielnego czujnika na nogę. Forerunner 235 wyposażony został w czujnik optyczny Garmin Elevate, służący do monitorowania tętna na nadgarstku, w związku z czym użytkownik nie musi już korzystać z opaski na klatkę piersiową. Zarówno model Forerunner 230, jak i 235 wyposażono w większe, czytelne w pełnym słońcu kolorowe wyświetlacze umożliwiające szybkie odczytywanie niezbędnych informacji o tętnie. Na podstawie danych z pulsometru zegarki Forerunner 230 i 235 określają szacowany pułap tlenowy (VO2 max), prognozują czas ukończenia biegu na wybranym dystansie i obliczają czas regeneracji, aby biegacze wiedzieli, jak długo powinni odpoczywać przed następnym wyczerpującym treningiem.

Funkcje treningowe

Oba modele wyposażone zostały w zaawansowane funkcje treningowe. Virtual Partner umożliwia porównywanie swojego biegu do wirtualnego zawodnika w czasie rzeczywistym, natomiast korzystając z funkcji Virtual Racer można się ścigać ze swoimi rekordami. Po włączeniu funkcji Auto Pause, zegarek będzie automatycznie wstrzymywał rejestrowanie biegu, kiedy zatrzymamy się przed przekroczeniem jezdni lub aby napić się wody i następnie będzie kontynuował zapis, jak ruszymy. Zegarki pozwalają na zdefiniowanie automatycznego okrążenia w oparciu o dystans i czas, abyśmy mogli następnie porównywać parametry biegu na tych odcinkach. Można ustawić w nich alert tempa i tętna, aby wspierały w osiąganiu zamierzonych parametrów biegu. Istotne jest również, że modele Forerunner 230 i 235  obsługują treningi interwałowe.

Pełna łączność

Dzięki aplikacji Garmin Connect Mobile można sparować zegarek z kompatybilnym smartfonem i korzystać z szeregu funkcji smart. Na ekranie Forerunner 230 i 235 odczytywać można powiadomienia o przychodzących połączeniach, SMSy, e-maile, powiadomienia z kalendarza i portali społecznościowych. Nową funkcją są komunikaty audio, telefon informuje o tempie i czasach kolejnych okrążeń podczas treningu. Z poziomu zegarka można sterować odtwarzaniem muzyki, bez konieczności wyjmowania smartfona z kieszeni. Obydwa modele są kompatybilne z platformą Connect IQ, co umożliwia personalizację zegarków. Z platformy pobierać można bezpłatne aplikacje, widgety czy tarcze zegarka.

Zegarki sparowane ze smartfonem bezprzewodowo przesyłają dane do platformy Garmin Connect. Dzięki temu użytkownicy w każdym momencie mają dostęp do szczegółowych parametrów aktywności, mogą monitorować czas snu, uczestniczyć w wyzwaniach na największą liczbę kroków, a także korzystać z wielu innych opcji. W pamięci zegarków zapisać można do 200 godzin aktywności. Prosty w obsłudze interfejs aplikacji Garmin Connect Mobile umożliwia łatwy dostęp do istotnych dla użytkownika informacji o bieżących aktywnościach oraz o rozwoju trendów w czasie. Aplikację można połączyć z kontem w serwisie MyFitnessPal, monitorować nie tylko spalane, ale również spożywane kalorie i planować dietę.

Forerunner230-series

Bateria

Forerunner 230 charakteryzuje się wyjątkowo długim czasem pracy na baterii wynoszącym 16 godzin w trybie treningowym i 5 tygodni w trybie zegarka ze śledzeniem aktywności i obsługą powiadomień. Bateria modelu Forerunner 235 wytrzymuje 11 godzin w trybie treningowym i 9 dni w trybie zegarka ze śledzeniem aktywności i obsługą powiadomień. Obydwa modele charakteryzują się klasą wodoszczelności 5 atm, co oznacza, że są odporne na ciśnienie odpowiadające zanurzeniu na 50 m4.

Oba modele mają trafić do sprzedaży w czwartym kwartale 2015 r.

Forerunner 230 będzie dostępny w następujących kombinacjach kolorystycznych: czarny/biały, fioletowy/biały i żółty/czarny. Forerunner 235 będzie dostępny w kolorach: czarny/szary, czarny/marsala i błękit lodowy/czarny. Więcej informacji na stronie Garmin.com.

1 Forerunner 230 wymaga kompatybilnej z ANT+ opaski HRM. W przypadku modelu Forerunner 235 opaska nie jest wymagana.

2 Lista kompatybilnych telefonów znajduje się pod adresem Garmin.com/BLE.

3 Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.garmin.com/pl-PL/legal/atdisclaimer

4 Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.garmin.com/pl-PL/legal/waterrating

Informacje o firmie Garmin International

Garmin International Inc. jest spółką zależną Garmin Ltd. (Nasdaq: GRMN), globalnego lidera nawigacji satelitarnej. Począwszy od 1989 r. firmy wchodzące w skład tej grupy projektują, produkują, wprowadzają na rynek oraz sprzedają urządzenia i aplikacje nawigacyjne, komunikacyjne oraz informacyjne, z których większość bazuje na technologii GPS. Produkty Garmin są używane w transporcie drogowym, sportach outdoorowych, marine, lotnictwie i zastosowaniach mobilnych, bezprzewodowych oraz OEM. Wpisana do indeksu S&P 500, spółka Garmin Ltd. jest zarejestrowana w Szwajcarii, a jej główne podmioty zależne znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i na Tajwanie. Więcej informacji można uzyskać w wirtualnym biurze prasowym na stronie internetowej Garmin pod adresem www.garmin.com/pressroom lub pod numerem telefonu  +48 (0) 22 20 58 971. Wszystkie inne marki, nazwy produktów, nazwy firm, znaki towarowe są własnością odpowiednich podmiotów. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Informacja o oświadczeniach wybiegających w przyszłość:

Niniejszy komunikat zawiera oświadczenia wybiegające w przyszłość, dotyczące firmy Garmin Ltd. oraz prowadzonej przez nią działalności biznesowej. Takie oświadczenia bazują na bieżących oczekiwaniach kierownictwa firmy. Wybiegające w przyszłość zdarzenia i okoliczności omówione w tym komunikacie mogą się nie wydarzyć, zaś rzeczywiste wyniki mogą się znacząco różnić na skutek działania znanych i nieznanych czynników ryzyka oraz przypadkowych czynników mających wpływ na działalność biznesową firmy Garmin, w tym między innymi czynników ryzyka wymienionych w sprawozdaniu rocznym na formularzu 10-K za rok obrachunkowy zakończony 29 grudnia 2012 r., złożonym przez firmę Garmin w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (nr akt Komisji 0-31983). Kopię formularza 10-K firmy Garmin można pobrać na stronie internetowej www.garmin.com/aboutGarmin/invRelations/finReports.html. Żadne z oświadczeń wybiegających w przyszłość nie może być przedmiotem gwarancji. Oświadczenia wybiegające w przyszłość zawierają tylko takie informacje, jakie zostały udostępnione przez firmę Garmin w dniu ich opublikowania i firma Garmin nie zobowiązuje się do aktualizacji ani modyfikacji oświadczeń wybiegających w przyszłość, czy to na skutek wejścia w posiadanie nowych informacji, czy też przyszłych zdarzeń ani z żadnego innego powodu.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Nowość od Polar – zegarek A360 z wbudowanym pulsometrem optycznym
Next post Jabra Sport Pace – na początek przygody ze sportem