Nowość od Polar – zegarek A360 z wbudowanym pulsometrem optycznym

Nowość od Polar – zegarek A360 z wbudowanym pulsometrem optycznym

Polar, niekwestionowany lider w produkcji pulsometrów i monitorów aktywności, zapowiedział właśnie kolejną rewolucję w dziedzinie inteligentnych zegarków sportowych. Najnowszy produkt fińskiej firmy – model A360, pozawala użytkownikom na pomiar tętna z nadgarstka, monitorowanie aktywności przez 24 godziny na dobę, a także dostarcza cennych wskazówek treningowych. Produkt wyposażony jest w dotykowy, kolorowy ekran o wysokiej rozdzielczości. Ponadto A360 jest całkowicie wodoodporny i umożliwia pomiar przebytego dystansu, spalonych kalorii, a także czasu i jakości snu.

A360 powstał z myślą o promowaniu aktywnego stylu życia i został zaprojektowany tak, aby można 
go było nosić przez całą dobę. Produkt wyposażony jest w zintegrowany ze smartfonem system inteligentnych powiadomień, który za pomocą delikatnych wibracji informuje użytkowników o połączeniach przychodzących, mailach, wydarzeniach z kalendarza, a także zachęca do ruchu gdy zbyt długo pozostajemy nieaktywni. Najnowszy produkt firmy Polar jest nie tylko stylowy, ale i niezwykle wygodny. Dzięki elastycznym, wymiennym paskom w różnych kolorach i rozmiarach, można dopasować go idealnie do swoich potrzeb. Bateria wystarcza na 2 tygodnie ciągłego monitorowania aktywności, uwzględniając godzinny trening każdego dnia. A360 można łatwo połączyć z serca nadajnikiem na klatkę piersiową H7 w przypadku, gdy użytkownik chce uzyskać najwyższą dokładność pomiaru tętna 
lub wykonać test wydolności.

Polar-A360

Sekretem niezwykle wysokiej dokładności pomiarów produktów Polar jest nie tylko odpowiedni sposób zbierania danych przez sensory, ale także ich właściwa interpretacja i analiza w późniejszym etapie. Opracowaliśmy własny algorytm optycznego monitorowania pracy serca i zoptymalizowaliśmy sprzęt tak, aby zagwarantować jakość, do jakiej przyzwyczaili się i jakiej oczekują użytkownicy produktów Polar – wyjaśnia Marco Suvilaakso, Globalny Dyrektor ds. Produktu – To właśnie Polar 38 lat temu stworzył pierwszy pulsometr i od tego czasu firma nieprzerwanie wyznacza standardy dla rynku na całym świecie.

Najnowszy produkt firmy Polar nie tylko monitoruje aktywność, ale także dostarcza cennych wskazówek treningowych i motywuje do osiągania wyznaczonych celów sportowych. A360 wzbogacony jest o system inteligentnego treningu Smart Coaching i dzięki funkcjom takim jak Wskaźnik aktywności oraz Podsumowanie aktywności wylicza optymalną dawkę codziennego ruchu, a ponadto wyjaśnia, w jaki sposób ćwiczenia te wpływają na poprawę zdrowia i kondycji.

Dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej Polar Flow (dostępnej dla urządzeń z systemem iOS i Android) użytkownicy mogą łatwo i szybko podsumować oraz przeanalizować swoją aktywność dla danego dnia, tygodnia czy miesiąca. Ponadto, serwis internetowy Polar Flow pozwala na przeglądanie historii wszystkich treningów. Produkt podsiada dodatkowe ułatwienia dla osób posiadających własnego trenera – Polar Flow for Coach umożliwia użytkownikom dzielenie się informacjami poprzez stronę internetową oraz uzyskiwanie porad i uwag od swoich opiekunów. A360 jest również kompatybilny z systemem Polar Club, który podczas odbywania treningu w klubie fitness pozwala na bieżące monitorowanie 
i wyświetlanie tętna u wszystkich uczestników danych zajęć.

A360 dostępny będzie w dwóch podstawowych wersjach kolorystycznych: czarnej (rozmiar M i L) 
oraz białej (rozmiar S). Do sklepów stacjonarnych i internetowych trafi pod koniec roku, w sugerowanej cenie detalicznej 839 zł. Monitory w innych kolorach, m.in. różowym (S, M) i niebieskim (M), pojawią się niedługo po premierze rynkowej.
Wymienialne paski w kolorze czarnym, białym, różowym, niebieskim i zielonym będzie można zakupić oddzielnie w różnych rozmiarach już na początku przyszłego roku.

O firmie Polar
Polar jest pionierem w produkcji urządzeń do pomiaru pracy serca, komputerów treningowych oraz monitorów aktywności. Posiada prawie 40 lat doświadczenia w zakresie innowacyjnych badań medycznych nad fizjologią sportu, dzięki czemu oferuje szeroką gamę produktów dostosowanych do potrzeb i poziomu zaawansowania każdego użytkownika, takich jak zegarki sportowe, komputery rowerowe, monitory aktywności, a także aplikacje mobilne 
i serwisy internetowe. Wielokrotnie nagradzane urządzenia Polar są dostępne w ponad 35 000 sklepach na całym świecie i są najchętniej wybierane przez konsumentów. Firma Polar działa w ponad 80 krajach, a jej siedziba znajduje się w pobliżu miasta Oulu w Finlandii. Aby uzyskać więcej informacji, zachęcamy do odwiedzenia strony www.polar.com.

O firmie Sport Konsulting
Sport Konsulting zajmuje się popularyzacją i sprzedażą wysokiej jakości produktów na polskim rynku. To spółka, która od ponad 20 lat zajmuje się dystrybucją pulsometrów marki Polar i sprzętu sportowego związanego 
z treningiem sportowym. Kluczową postacią firmy jest Ryszard Szul, prezes firmy, trener, fizjolog. Współpracował z Polskimi Związkami Sportowymi jak również z czołowymi sportowcami m.in. z Robertem Korzeniowskim, piłkarzami Wisły Kraków i Legii Warszawa.

Previous post Garmin vívosmart® HR Opaska fitness z pomiarem tętna na nadgarstku
Next post Trenuj świadomie z Garminem – Forerunner 230 i Forerunner 235