Garmin vívosmart® HR Opaska fitness z pomiarem tętna na nadgarstku

Garmin vívosmart® HR Opaska fitness z pomiarem tętna na nadgarstku

0 0
Read Time:3 Minute, 54 Second

 

Firma Garmin rozszerza swoją ofertę produktów wearables monitorujących codzienną aktywność o opaskę fitness vívosmart HR, która wykorzystuje technologię ElevateTM do pomiaru tętna na nadgarstku. Na podstawie tętna opaska vívosmart HR precyzyjniej oblicza spalone kalorie i określa intensywność ćwiczeń.

Nowością jest także, że vívosmart HR rejestruje różnice wzniesień i zlicza pokonane piętra. Po połączeniu opaski z kompatybilnym smartfonem użytkownicy mogą na jej wyświetlaczu odczytywać powiadomienia o przychodzących połączeniach, SMS-y, e-maile, informacje z kalendarza oraz sieci społecznościowych, a także sterować odtwarzaniem muzyki.

 „To pierwszy monitor aktywności marki Garmin wykorzystujący technologię Elevate – pomiar tętna na nadgarstku. Opaska śledzi tętno użytkownika przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, udostępniając jeszcze więcej informacji na temat codziennej aktywności, spalonych kalorii, treningów i czasu snu” – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. „Dzięki zastosowanemu w vívosmart HR zawsze aktywnemu ekranowi o wysokiej rozdzielczości użytkownik może śledzić postępy w realizacji swoich celów sprawnościowych i odczytywać powiadomienia z telefonu w trakcie treningu”. 

vivosmartHR

Zaawansowane monitorowanie aktywności

Vívosmart HR ma elegancki, lekki i wygodny pasek doskonale sprawdzający się w całodziennym użytkowaniu. Dzięki baterii wytrzymującej nawet do 5 dni i wodoodporności do 50 m (5 ATM) rzadko trzeba ją zdejmować.

Oprócz monitorowania liczby kroków, spalonych kalorii, pokonanej odległości, tętna oraz wyświetlania aktualnego czasu vívosmart HR komunikuje dodatkowy wysiłek użytkownika, informując o pokonywanej różnicy wzniesień oraz mierząc intensywność ćwiczeń. Opaska wyposażona została w wysokościomierz barometryczny. Intensywność ćwiczeń szacowana jest na podstawie tętna.

Motywacja i spersonalizowane cele

Podobnie jak wcześniejsze modele vívosmart HR informuje użytkownika, kiedy spędza on zbyt dużo czasu bez ruchu, określa aktualny poziom aktywności i ustala spersonalizowane, dzienne cele kroków do wykonania, motywując do regularnej aktywności każdego dnia. Użytkownicy mogą również samodzielnie ustalać cel w postaci liczby pięter do pokonania oraz intensywności ćwiczeń.

Funkcje smart

W dzisiejszym świecie łączność odgrywa bardzo dużą rolę, dlatego Garmin vívosmart HR został wyposażony w funkcje smart – opaska powiadamia użytkownika wibracjami o połączeniach przychodzących, SMS-ach, informacjach z kalendarza i innych zdarzeniach. Użytkownicy mają również możliwość sterowania muzyką czy kamerą Garmin VIRB. Za pomocą opaski można także zlokalizować swój telefon, który gdzieś się zapodział.

Garmin vívosmart HR automatycznie synchronizuje dane z najnowszą wersją aplikacji mobilnej Garmin Connect™ dla iPhone® lub dla telefonów z systemem AndroidTM. Dzięki temu użytkownicy mogą w ciągu dnia sprawdzać raporty z informacjami o postępach, śledzić czas snu, podejmować wyzwania na największą liczbę kroków, a także korzystać z wielu innych opcji. Prosty w obsłudze interfejs aplikacji Garmin Connect Mobile umożliwia analizę bieżących danych na temat aktywności oraz trendów w dłuższym czasie. Aplikację można połączyć z kontem w serwisie MyFitnessPal, aby monitorować liczbę spożywanych kalorii i planować dietę.

Opaska vívosmart HR pojawi się w sprzedaży w listopadzie 2015 r. i dostępna będzie w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej, fioletowej i ciemnogranatowej. 

Informacje o firmie Garmin International

Garmin International Inc. jest spółką zależną Garmin Ltd. (Nasdaq: GRMN), globalnego lidera nawigacji satelitarnej. Począwszy od 1989 r. firmy wchodzące w skład tej grupy projektują, produkują, wprowadzają na rynek oraz sprzedają urządzenia i aplikacje nawigacyjne, komunikacyjne oraz informacyjne, z których większość bazuje na technologii GPS. Produkty Garmin są używane w transporcie drogowym, sportach outdoorowych, marine, lotnictwie i zastosowaniach mobilnych, bezprzewodowych oraz OEM. Wpisana do indeksu S&P 500, spółka Garmin Ltd. jest zarejestrowana w Szwajcarii, a jej główne podmioty zależne znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i na Tajwanie. Więcej informacji można uzyskać w wirtualnym biurze prasowym na stronie internetowej Garmin pod adresem www.garmin.com/pressroom lub pod numerem telefonu  +48 (0) 22 20 58 971. Wszystkie inne marki, nazwy produktów, nazwy firm, znaki towarowe są własnością odpowiednich podmiotów. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Informacja o oświadczeniach wybiegających w przyszłość:

Niniejszy komunikat zawiera oświadczenia wybiegające w przyszłość, dotyczące firmy Garmin Ltd. oraz prowadzonej przez nią działalności biznesowej. Takie oświadczenia bazują na bieżących oczekiwaniach kierownictwa firmy. Wybiegające w przyszłość zdarzenia i okoliczności omówione w tym komunikacie mogą się nie wydarzyć, zaś rzeczywiste wyniki mogą się znacząco różnić na skutek działania znanych i nieznanych czynników ryzyka oraz przypadkowych czynników mających wpływ na działalność biznesową firmy Garmin, w tym między innymi czynników ryzyka wymienionych w sprawozdaniu rocznym na formularzu 10-K za rok obrachunkowy zakończony 29 grudnia 2012 r., złożonym przez firmę Garmin w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (nr akt Komisji 0-31983). Kopię formularza 10-K firmy Garmin można pobrać na stronie internetowej www.garmin.com/aboutGarmin/invRelations/finReports.html. Żadne z oświadczeń wybiegających w przyszłość nie może być przedmiotem gwarancji. Oświadczenia wybiegające w przyszłość zawierają tylko takie informacje, jakie zostały udostępnione przez firmę Garmin w dniu ich opublikowania i firma Garmin nie zobowiązuje się do aktualizacji ani modyfikacji oświadczeń wybiegających w przyszłość, czy to na skutek wejścia w posiadanie nowych informacji, czy też przyszłych zdarzeń ani z żadnego innego powodu.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jesienno-zimowa odsłona kolekcji adidas x Stella McCartney
Next post Nowość od Polar – zegarek A360 z wbudowanym pulsometrem optycznym