Sposób na piękny uśmiech? Implanty zębowe!

Sposób na piękny uśmiech? Implanty zębowe!

Czasami w życiu zdarza się tak, że na skutek zaawansowanej próchnicy lub wypadku utracimy swoje naturalne zęby. W takich sytuacjach jest jednak ratunek – implanty zębowe. Mogą być one wstawione niemalże u każdej osoby, która utraciła naturalne zęby. W niektórych przypadkach implanty stosowane są w połączeniu z rozwiązaniami protetycznymi, zwłaszcza u osób, które utraciły większość lub nawet wszystkie zęby.

Dlaczego warto skorzystać z osiągnięć implantologii?

Wielu osobom wydaje się, że usunięcie zęba, który jest silnie zainfekowany próchnicą jest najlepszym rozwiązaniem. Tymczasem ekstrakcja zęba ma wpływ także i na pozostałe zęby, które przesuwają się w łuku zębowym, powodując zmiany. Wstawienie implantu w miejsce brakującego zęba powoduje, że pozostałe zęby zostają na swoim miejscu. Równie ważne jest zachowanie prawidłowej funkcji gryzienia i przeżuwania, która wymaga zachowania wszystkich zębów.

Jak przebiega leczenie implantologiczne?

Proces zakładania implantów zębowych jest długotrwały, ponieważ po wszczepieniu tytanowego implantu należy poczekać na jego osseointegrację, czyli zrośnięcie się z kością żuchwy lub szczęki w zależności od tego, gdzie umiejscowiony jest implant. Po tym okresie następuje kolejny etap leczenia, czyli umieszczenie na implancie korony, która będzie naśladować naturalny ząb. Może być ona wykonana z różnego rodzaju materiałów, jednak najczęściej stosowane są korony ceramiczne, ze względu na wysoką trwałość materiału. Prawidłowo wykonane implanty mogą służyć przez wiele długich lat, choć warto pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem jest zachowanie własnych naturalnych zębów.

Pielęgnacja implantów zębowych

Po założeniu implantów zębowych warto pamiętać o tym, by oo nie dbać. Stomatolog powinien przekazać nam wskazówki, w jaki sposób dbać o uzębienie, aby zarówno naturalne zęby były zdrowe, jak i implanty zębów legionowo nie zostały uszkodzone. Regularne kontrole u stomatologa powinny odbywać się co pół roku, a w niektórych przypadkach nawet częściej, jeżeli implanty wymagają skontrolowania.

Previous post Kitesurfing – sport na granicy dwóch żywiołów
Next post Top 3 miejsc narciarskich we Włoszech