Top 3 miejsc narciarskich we Włoszech

Top 3 miejsc narciarskich we Włoszech

0 0
Read Time:2 Minute, 44 Second

Narty we Włoszech to coraz częściej obierany kierunek na wyjazdy zimowe przez Polaków. Nic dziwnego – przepiękne widoki, świetnie przygotowane trasy oraz gościnność Włochów powodują, że chętnie wybieramy tę destynację aby odpocząć od pracy i codziennych obowiązków. Jakie są więc najlepsze miejscówki na narty we Włoszech?

1. Val di Fiemme

Wiele osób myślących o nartach we Włoszech kojarzy od razu Val di Fiemme. Ten kurort zyskał popularność nie tylko dzięki swemu położeniu, ale jest także licznie odwiedzany przez znane osoby. Są w jego pobliżu również organizowane największe zimowe imprezy sportowe. Składa się z pięciu ośrodków narciarskich: Passo Rolle, Alpe Lusia, Alpe Cermis, Ski Center Latemar oraz Passo Lavaze. Można na nich pojeździć aż na 140 kilometrach tras. Dzięki ich mnogości oraz zróżnicowaniu pod względem trudności, każdy dobierze coś dla siebie. Przy wielu ośrodkach działają snowparki, szkółki narciarskie oraz specjalne trasy, gdzie będziemy mogli zmierzyć czas swojego zjazdu. W Val di Fiemme znajdują się również liczne hotele i pensjonaty, a w pobliskim Predazzo sławna skocznia narciarska.

2. Wenecja Julijska

Do ciekawych, ale mniej znanych w Polsce miejsc gdzie można pojechać na narty, możemy zaliczyć Wenecję Julijską. Różnorodność terenu powoduje, że część dnia można spędzić na nartach, a część w miasteczkach nad morzem. Liczne trasy narciarskie przeznaczone są głównie dla osób początkujących, ale znajdą się również opcje dla tych nieco bardziej zaawansowanych. Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi ze względu na mniejszą liczbę turystów, kameralne restauracje oraz mnogość atrakcji. Na wielu stokach znajdują się specjalne ośle łączki oraz animatorzy, którzy zajmą się dziećmi, kiedy rodzice będą chcieli odpocząć czy poszusować samodzielnie. Szczególnie trzeba zobaczyć sanktuarium narciarzy na Monte Lussari, które ma już ponad 650 lat. Jest ważnym miejscem dla każdego, kto jeździ na nartach i mieszka w okolicy. Osoby kochające mocne trunki powinny się udać do jednej z okolicznych knajpek – w każdej miejscowości znajdują się specjalne osoby, które znają się na alkoholu i chętnie podzielą się wiedzą. Każdy z nich zajmuje się innym rodzajem alkoholu i posiada zarówno dużą kolekcję znanych trunków, jak i własne wyroby. Oczywiście nie polecamy jazdy na nartach pod wpływem alkoholu – jest to niebezpieczne, a poza tym grozi sowitym mandatem. Do tawerny zdecydowanie lepiej udać się po szaleństwie na stoku.

3. Dolina Słońca, czyli Val di Sole

Dolina Słońca to miejsce, którego położenie jest bardzo specyficzne – choć znajduje się u stóp gór, to są one ułożone w taki sposób, ze przez większość dnia świeci tam słońce. To idealne miejsce dla osób, które lubią szusować po nasłonecznionych stokach. Cały region składa się z kilku stacji narciarskich, gdzie swoje ulubione trasy znajdą osoby zarówno początkujące, jak i te szukających większych wyzwań. Głównymi stacjami są: Peio, Tonale oraz Folgarida-Marilleva. Kompleksy są zaopatrzone zarówno w dobrą bazę noclegową, jak i gastronomiczną. Co jakiś czas rozgrywają się na tym terenie liczne mistrzostwa w narciarstwie.

Włochy to piękny i malowniczy kraj, słynący nie tylko z licznych zabytków czy plaż, ale także ośrodków narciarskich, które stanowią świetną alternatywę dla zatłoczonej Austrii czy Niemiec. Warto więc rozważyć ten kierunek, kiedy będziemy planować zimowe ferie – w końcu narty i Włochy to połączenie tak naturalne jak Rzym i Koloseum.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Sposób na piękny uśmiech? Implanty zębowe!
Next post Niezbędnik ubraniowy dla aktywnych pań