Siódme poty, czyli problem mężczyzn latem

0 0
Read Time:2 Minute, 20 Second

Piwne brzuszki czy brak wyrobionych bicepsów nie męczą mężczyzn i nie przysparzają im tak wielu kłopotów jak nadpotliwość. Można jednak temu zaradzić terapią toksyną botulinową. Zabieg pomaga osiągnąć niesamowite efekty, a możliwość rozłożenia płatności na raty sprawia, że ta terapia jest bardziej dostępna.

Pocenie się – odruch latem szczególnie ważny – to naturalny proces obronny organizmu, który reaguje na wysokie temperatury i próbuje nie dopuścić do jego przegrzania. Gdy w ciele szaleją hormony, na przykład podczas okresu dojrzewania, prawdopodobieństwo występowania nadpotliwości wzrasta. Zdarza się jednak, że problem pozostaje na długo po osiemnastych, dwudziestych czy nawet czterdziestych urodzinach. I dotyczy głównie mężczyzn.

Dlaczego płeć piękna poci się mniej i nie tak krytycznie?

Odpowiedź leży w anatomii. Kobiety zazwyczaj dysponują mniejszą ilością płynów ustrojowych w organizmie. Ich ciała automatycznie bardziej oszczędzają wodę i wstrzymują produkcję potu dopóki nie będzie to naprawdę konieczne. Z kolei mężczyźni są ewolucyjnie przystosowani do większego wysiłku fizycznego. Ich ciała są nastawione na wydajność, dlatego nie mogą sobie pozwolić na zmęczenie lipcową falą upałów. Szybsze i obfitsze pocenie efektywniej schładza organizm, co wspomaga wydolność ich organizmów. Przekłada się to na niższy próg cieplny: kobiety potrzebują osiągnąć o wiele wyższą temperaturę ciała, by zacząć się pocić.

Bynajmniej, nie oznacza to, że nadmierna potliwość dotyczy jedynie mężczyzn. Genezy tej przypadłości są zróżnicowane i dzielą się na pierwotne (wrodzone) i wtórne (rezultaty innych przebytych chorób). Najczęściej pocą się pachy, dłonie, stopy i czoło, sprawiając, że zwykły uścisk dłoni na powitanie staje się koszmarną porażką towarzyską. Hiperhidrosis, czyli nadpotliwość, jest dolegliwością tak częstą, jak wstydliwą, i dlatego współczesna medycyna znalazła już rozwiązanie.

Lekarstwo na nadpotliwość

Odpowiedzią okazał się botoks, szeroko używany w medycynie i kosmetologii od lat 80. Terapia botoksem polega na wstrzyknięciu określonych ilości toksyny botulinowej pod skórę w wybranym rejonie ciała – pach, dłoni, stóp lub czoła. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji po ani przed. Efekty utrzymują się od 6 aż do 12 miesięcy, a z każdym nowym zabiegiem efekt powinien być dłuższy.

Koszt pozbycia się tego problemu wynosi od 1400-2000 zł. Jeżeli w domowym budżecie nie ma zaplanowanego takiego wydatku, a plany wakacyjne nie pozwalają na ekstra koszty, warto pomyśleć o ratach na zabieg. Idealnym rozwiązaniem jest produkt MediRaty, oferowany przez firmę Ratalnie.com. Cała procedura odbywa się w ekspresowym tempie, a oprocentowanie jest bardziej korzystne niż to, które można otrzymać w ramach pożyczki gotówkowej. Wystarczy wybrać jedną z 500 placówek medycznych współpracujących z firmą Ratalnie.com, złożyć wniosek, a na drugi dzień pieniądze są przelewane na konto kliniki. Pożyczka przyznawana jest na okres maksymalnie 3 lat, a oprocentowanie wynosi od 0% do 15,99%.

Biorąc pod uwagę konsekwencje nadpotliwości, jej wpływ na życie towarzyskie, ogólną pewność siebie i rozwój kompleksów, warto zdecydować się na zabieg wszczepiania toksyny botulinowej. Możliwość ratalnej płatności za usługę pozwoli cieszyć się latem bez konieczności ponoszenia dużych jednorazowych kosztów.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Co jemy, czyli owoce i warzywa w diecie statystycznego Polaka
Next post Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa