Profesjonaliści, którzy planują i rozwijają biznesy sportowców

Profesjonaliści, którzy planują i rozwijają biznesy sportowców

0 0
Read Time:2 Minute, 3 Second

Z ich pomocą kariera sportowców wciąż się rozwija, a kluby nieustannie dokonują interesujących transferów. To oni podejmują szereg działań biznesowo-marketingowych, w których efekcie każda ze stron osiąga korzyści finansowe, a sympatycy sportu mogą uczestniczyć w niespotykanych widowiskach.

Agent sportowy, często nazywany również menedżerem sportowym, reprezentantem zawodnika, czy pośrednikiem transferowym jest osobą, która reprezentuje danego zawodnika lub klub sportowy. Podejmowane przez niego działania dotyczą planowania i organizowania długoterminowych działań w zakresie rozwoju kariery lub działalności danej organizacji. Z jakiego powodu ten zawód cieszy się coraz większą popularnością?

Dba o interesy zawodnika lub klubu, a także pośredniczy w transferach i negocjacjach

Polski rynek agentów sportowych wciąż się rozwija, dzięki czemu coraz bardziej widoczna jest również ich aktywność. Odpowiadają za trafne rozpoznanie rynku i znalezienie klubu, w którym zawodnicy będą mogli się rozwijać, a klub zyska popularność. Ich działalność buduje przyszłość sportową zawodników. Podstawową rolą takiej osoby jest pośredniczenie między zawodnikiem i klubem, dzięki czemu możliwe jest połączenie popytu i podaży na usługi sportowe. W efekcie zawierane są umowy zatrudnienia w sporcie.

Zawód agenta niesie ze sobą korzyści finansowe dla każdej ze stron. To on pomaga zawodnikowi znaleźć odpowiedni klub albo klubowi przysparza konkretnego zawodnika. To on odpowiada za poszukiwania i prezentację sportowca, a także pośredniczy w całym procesie związanym z zawarciem umowy zatrudnienia i negocjacjami z tym związanymi. Z drugiej strony umożliwia nawiązywanie kontaktów pomiędzy klubami, w których efekcie możliwy jest transfer zawodników między klubami na całym świecie.

Buduje markę i odpowiada za wszystkie działania marketingowe

Współczesny agent sportowy zarządza niemal wszystkimi sprawami zawodnika po to, aby mógł on w pełni skupić się na treningach i na grze. Jest odpowiedzialny za poszukiwanie sponsorów i negocjację umów reklamowych. Promuje zawodnika i dba o jego relacje z mediami. W ramach sponsoringu sportowego jest odpowiedzialny za organizację wydarzeń sportowych i promocyjnych. Agent sportowy często również sam lub poprzez wynajętego eksperta jest doradcą inwestycyjnym, a także prawnym zawodnika, czy klubu. Z drugiej strony zajmują się projektami emerytalno-rentowo-inwestycyjnymi dla sportowców, którzy kończą swoją sportową karierę.

Światem sportu rządzą odpowiednie kontakty

Dobra gra nie wystarczy do tego, by podpisać atrakcyjny kontrakt i grać w odpowiednim miejscu. Potrzebne są dobre kontakty nie tylko na rynkach lokalnych, ale również na arenie międzynarodowej. Z tego powodu nawet najlepsi zawodnicy powierzają swoją karierę specjalistom. To oni przyczyniają się do rozwoju rynku sportowego, mają wpływ na budowanie silnych drużyn i kreują gwiazdy. Dzięki pracy agentów sportowych rozkwitają biznesy sportowe.

Opracowanie artykułu: http://www.tomaszjakubowski.pl/agent-sportowy-tomasz-jakubowski/

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Mycie rąk – rutyna o której zapominamy
Next post Jesteś tym, co jesz – zadbaj więc o właściwe odżywanie