Jesteś tym, co jesz – zadbaj więc o właściwe odżywanie

Jesteś tym, co jesz – zadbaj więc o właściwe odżywanie

0 0
Read Time:1 Minute, 55 Second

Znane powiedzenie „jesteś tym, co jesz” jest w 100% prawdziwe. Dbałość o prawidłowe odżywianie naszego organizmu zaprocentuje nam w postaci zdrowia oraz doskonałego samopoczucia.

Beautiful young woman eating fruit for breakfast.

Zaplanuj ilość posiłków

Odpowiednia ilość posiłków w diecie wpływa korzystnie na nasz metabolizm. Standardem jest spożywanie ich w ilości od 3 do 5 dziennie i przestrzeganie trzygodzinnych przerw pomiędzy nimi. Ponadto, należy jeść tyle, by nie czuć głodu. Osoby, które cierpią na różne dolegliwości lub mają zdiagnozowane schorzenia, powinny opracowywać jadłospis, będąc pod stałą kontrolą lekarza.

Obecność ryb w naszej diecie

Ryby są doskonałym źródłem nasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasów omega-3, fosforu i białka. Ich spożywanie 1-2 razy w tygodniu pomaga zapobiegać miażdżycy, chorobom nowotworowym oraz utrzymać równowagę lipidową, a także dobrą kondycję mózgu. Więcej na ten temat znaleźć można na stronie dietetyk.guru.

Mięso jedz 3 razy w tygodniu

Mięso jest najbogatszym źródłem białka, a dorosły człowiek potrzebuje go w ilości około 70g (1 g na 1kg masy ciała). Najlepiej wybierać produktu oznaczone certyfikatami jakości. Posiłek mięsny spożywajmy 3 razy w tygodniu. Produkty odzwierzęce są źródłem witaminy B12, która wpływa korzystnie na pracę układu nerwowego.

Poproszę więcej warzyw i koniecznie owoce

Wiele osób skarży się, że nie lubi i nie umie jeść warzyw. Można się tego nauczyć poprzez dokładanie tych bomb witaminowych do każdego posiłku. Warto wzbogacić sałatkę warzywną łyżeczką dobrego oleju, ponieważ witaminy A, D, E, K rozpuszczają się w tłuszczach. Zielenina jest także cennym źródłem witamin z grupy B. Owoce zawierają z kolei witaminę C – jedzmy je w sezonie. Pamiętajmy o tym, by posiłki z ich udziałem starać się planować w godzinach przedpołudniowych – tak, by odciążać wątrobę.

Najważniejsze – pij wodę

Minimalne, dzienne zapotrzebowanie na płyny wynosi 2 litry. Warto pamiętać, że gdy czujemy pragnienie, jest to sygnał świadczący o odwodnieniu. Najlepiej nawadniać się czystą wodą. Zakup butelki z filtrem zapewni możliwość wygodnego uzupełnienia płynów w praktycznie każdym miejscu. W dobowy bilans wliczamy również wypijane soki i herbatę. Warto wiedzieć, że kawa, chociaż w jej skład wchodzi woda, odwadnia. Dlatego co drugi łyk kawy należy uzupełniać wodą.

Nasze zdrowie znajduje się w naszych rękach. To, co i jak będziemy jedli, bezpośrednio przełoży się na funkcjonowanie całego organizmu. Warto więc zadbać o jakość spożywanych posiłków i dobre nawyki w zakresie odżywiania.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Profesjonaliści, którzy planują i rozwijają biznesy sportowców
Next post Sposób na młodą skórę? Kosmetyki z kolagenem!