Jesienne Fit porady

Jesienne Fit porady

0 0
Read Time:3 Minute, 27 Second

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy dopada nas znużenie, często nic nam się nie chce. Właśnie wtedy potrzebujemy odpowiedniej motywacji, aby nasze treningi były jeszcze bardziej efektywne. W doborze odpowiednich technik i narzędzi pomoże nam Magdalena Szwed – menadżer działu fitness sieci klubów fitness Fabryka Formy.

Pani Magdo,

Jak zmotywować się do rozpoczęcia treningu, kiedy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia z domu?

– Najważniejsze to wyznaczenie sobie realnego celu jaki chcemy osiągnąć. Dzięki temu nie zniechęcimy się już na starcie i za pomocą małych kroków konsekwentnie dotrzemy do niego. Ważnym etapem jest zarezerwowanie czasu na treningi w naszym kalendarzu i dokładne ich zaplanowanie Dobrym sposobem na spadek motywacji jest znalezienie sobie partnera (koleżanki, kolegi), z którym wspólnie można trenować. Kiedy jedna osoba będzie mniej zmotywowana, druga ją zmobilizuje. Pamiętajmy o monitorowaniu naszych postępów – daje to większą motywację, kiedy zaczynasz widzieć efekty swojego treningu. Zwalczajmy rutynę poprzez urozmaicony program ćwiczeń. Jeśli nie mamy pomysłu, jakie ćwiczenia wprowadzić do naszego planu treningowego warto zasięgnąć rady trenera personalnego, czy też skorzystać z gotowych programów. Doskonałym elementem motywacyjnym jest muzyka. należy jednak pamiętać, aby dobrać dobrać odpowiedni rytm do tempa treningu.

Na co szczególnie zwrócić uwagę, żeby poprawić samopoczucie? Jakie ćwiczenia wpływają na ożywienie organizmu?

Są różne metody aby pobudzić nasz organizm do działania . Przede wszystkim określ typ aktywności jaki lubisz. Pamiętaj, żeby odpowiednio się ożywić przed każdą formą treningu, wykonaj solidną rozgrzewkę.

Sugerujemy kilka sprawdzonych typów aktywności, które cieszą sie największą popularnością w Fabryce Formy:
1) Wysiłek cardio: bieżnia, eliptyk, rower ( zajęcia grupowe: Spinning®, Indoor Walking®)
2) Zajęcia taneczne: Zumba®, Step Choreografia, Dance, Latino Dance
3) Zajęcia siłowo-kondycyjne: BODYPUMP®

W zależności od indywidualnych upodobań w ofercie Fabryki Formy każdy znajdzie coś dla siebie.

Często jesteśmy zabiegani, siedzimy długo w pracy i po jej zakończeniu nie mamy motywacji na długi trening. Jakie zatem ćwiczeniazastosować, aby zrelaksować się po pracy?

Każdy ma różne sposoby na relaks po pracy. Niektórzy preferują odreagowanie stresu w bardziej dynamicznej formie, niektórzy wolą się odstresować się w formach relaksacyjnych. Określ rodzaj treningu jaki preferujesz. Dzięki temu łatwiej będzie Ci dobrać odpowiedni dla siebie program. W przypadku bardziej dynamicznej formy sugerujemy BODYPUMP® czy Zumba®. Natomiast dla zwolenników relaksacyjnej formy mamy zajęcia: Yoga czy Zdrowy Kręgosłup.

Jak dobrze wiemy trening, nawet najlepszy, bez odpowiedniej diety może nie przynieść pożądanych rezultatów. Jak zatem odżywiać się, aby mieć więcej energii na co dzień?

Jak powszechnie wiadomo: „W zdrowym ciele – zdrowy duch!”. Dzięki prawidłowemu odżywianiu ciało zachowuje lekkość, umysł jest spokojny i sprawny, a organizm odporny na choroby i posiada więcej energii. Dlatego też bardzo ważne jest dobranie odpowiednio zbilansowanej diety, składającej się przede wszystkim z nieprzetworzonych produktów, bogatej w warzywa i owoce, najlepiej skorzystać z oferty sezonowej. Jedną z najważniejszych zasad, którą powinniśmy przestrzegać jest dbałość o regularność i ilość posiłków (5 dziennie). Powinny one być dobrze wyważone i oparte na naturalnych produktach. Odpowiednio zbilansowana dieta pod względem węglowodanów, białek i tłuszczów pozwoli nam szybko cieszyć sie z upragnionych efektów. Często w natłoku codziennych czynności i zobowiązań nie mamy czasu na odpowiednie jej ułożenie, dlatego w Fabryce Formy nasi dietetycy służą pomocą także i w doborze odpowiedniego odżywiania.

Jak utrzymać motywację na wysokim poziomie, szczególnie w trakcie trudnego okresu jesienno-zimowego, właśnie dzięki ćwiczeniom?

Po początkowej euforii wywołanej pierwszymi pozytywnymi zmianami w naszym samopoczuciu oraz wyglądzie często następuje etap stagnacji, kiedy to nasza motywacja znacznie spada. Jak zadbać, aby utrzymywała się ona stale na wysokim poziomie? Otóż jak wspominałam na początku, bardzo ważne jest postawienie sobie realnego celu – osiągalnego dzięki metodzie małych kroków. Efekty widoczne w krótszym czasie są motorem napędowym do dalszych treningów i wyznaczania kolejnych celów. Zadbaj o urozmaicenie treningów –zapewni to brak monotonii i znudzenia.

FF_panorama klubu

O Fabryce Formy:

Fabryka Formy S.A. od 2009 roku prowadzi działalność w obszarze fitness, od 2011 roku jest również notowana na rynku NewConnect. Przyjęty przez spółkę model biznesowy zakłada budowę nowoczesnej sieci centrów fitness w Polsce pod nazwą Fabryka Formy. Pod koniec 2014 roku Fabryka Formy dysponuje dziewięcioma klubami fitness: w Poznaniu, Gorzowie, Kaliszu. Lublinie, Toruniu, Zielonej Górze; aktualnie ekspansja trwa – Fabryka Formy posiada ambitne plany rozwoju także na 2015 r.

Misja Fabryki Formy brzmi: Jesteśmy po to, by stymulować do życia na najwyższym poziomie.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Oliwkowy konkurs portalu fit-pro.pl
Next post Mel B – 10 minutowy trening brzucha