CrossFit – jak zacząć i gdzie trenować? Jaki sklep crossfit wybrać?

CrossFit – jak zacząć i gdzie trenować? Jaki sklep crossfit wybrać?

Jeśli nie jesteś fanem monotonnych ćwiczeń, które zazwyczaj musisz wykonywać na siłowni, to crossfit będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jest to plan treningowy, który angażuje do działania dosłownie całe ciało. Dzięki temu w trakcie takiego treningu naprawdę sporo się dzieje i nie masz nawet czasu się znudzić. Crossfit jest o tyle fajny, że może dać naprawdę szybkie efekty, ale nie ma w tym nic dziwnego, bo taka aktywność spala ogromną ilość kalorii.

Na czym polega ta forma ćwiczeń? Czy jest to aktywność fizyczna, z której mogą korzystać wszyscy? Dziś odpowiadamy na te podstawowe pytania, a także zastanowimy się, jaki sklep crossfit wybrać w momencie, gdy chcesz się wyposażyć w niezbędne akcesoria.

Crossfit – jak zacząć i gdzie trenować?

Jest to sport dla osób zdrowych. Trzeba też wspomnieć, że jeśli zaczyna ćwiczyć osoba, która ma sporą nadwagę, może mieć przez to problemy zdrowotne i zwyczajnie nie wytrzymać takiego wysiłku. Także, jeśli chcesz ćwiczyć crossfit, to najlepiej zacznij od szczegółowych badań. Gdy okaże się, że lekarz nie widzi przeciwwskazań, odwiedź sklep crossfit i przyjrzyj się jego ofercie.

Nie musisz chodzić na siłownię, by ćwiczyć. Możesz zorganizować sobie takie miejsce w zaciszu własnego domu. Wystarczy, że przeznaczysz na ten cel piwnicę, czy jeden pokój – nawet niewielkich rozmiarów. W sklepie crossfit kupisz odpowiednie wyposażenie: począwszy od drążków, drabinek, po różne stojaki czy uchwyty i tarcze.

Nie musisz inwestować w szczególny strój. Wystarczy coś przewiewnego i lekkiego, a zarazem wygodnego.

Co dają ćwiczenia crossfit?

Jest aż dziesięć obszarów fizycznych, w których osoba trenująca crossfit stanie się bardziej sprawna fizycznie. Oczywiście, jeśli będzie wykonywać wszystkie ćwiczenia tak, jak należy. Taka osoba stanie się wtedy między innymi silniejsza, bardziej gibka, zwinna, oraz dokładna. Takie ćwiczenia wspomogą też jej równowagę oraz wytrzymałość. Może się tak stać na przykład dzięki bieganiu lub pływaniu, ale sprawdzi się również robienie przysiadów ze sztangą lub uderzanie młotem w oponę.

Bardzo ważne jest to, by treningi Crossfit odbywały się regularnie, to też, jeśli chcesz się sprawdzić w takiej aktywności fizycznej, musisz robić to przynajmniej przez 3 dni. Na początku trzeba zrobić piętnastominutową rozgrzewkę. Później czas na dwadzieścia minut ostrych ćwiczeń i na koniec dziesięć minut rozciągania. Po dniu treningu robimy dzień przerwy, a następnie kontynuujemy cykl.

Jakie są główne zalety treningu crossfit?

Taki trening jest idealny dla rzeźbienia mięśni całego ciała. Mimo że jest naprawdę intensywny i przynosi szybki i zadowalający efekt, to nie trwa wcale długo. Jednym z największych plusów tego rodzaju treningu jest to, że za każdym razem, każdego dnia można wykonywać zupełnie inne ćwiczenia. Nie musisz też mieć miliona monet, by zająć się takimi ćwiczeniami. W dodatku trening da się ogarnąć dosłownie wszędzie, począwszy od zacisza domowego, po park czy plac zabaw, albo las. Wcale nie musisz mieć do tego drogich sprzętów. Możesz wykorzystać pień drzewa, gałęzie, kamienie, czy po prostu włożyć wygodne buty i pobiec prosto przed siebie. Takie ćwiczenia to doskonała okazja do poprawy ogólnej sprawności fizycznej.

Crossfit nie jest dla każdego. Ale jeśli nie borykasz się z problemami zdrowotnymi i nie masz olbrzymiej nadwagi, znajdziesz w tym sporcie swoją drogę. Efekty przyjdą szybko, a to jeszcze bardziej Cię uzależni!

Previous post Opony rowerowe zimowe, uniwersalne czy może terenowe? Poradnik dla cyklisty, który żadnej pogody się nie boi
Next post Joga a odchudzanie – czy joga odchudza?