Genodieta – z czym to się je i czy warto?

Genodieta – z czym to się je i czy warto?

0 0
Read Time:1 Minute, 36 Second

Zwracamy uwagę na swoją codzienną dietę już nie tylko ze względu na panującą modę, na zdrowy styl życia. W dobie wszechobecnych substancji chemicznych i wszelkiego rodzaju sztucznych dodatków, które goszczą głównie w pożywieniu szukamy alternatywnych rozwiązań.

Przyglądamy się własnemu jadłospisowi przede wszystkim wtedy, gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy. Równie często zwracamy uwagę na spożywane produkty i posiłki, gdy zabieramy się za aktywność fizyczną. Każdy sport wymaga od nas wyrzeczeń, ale i właśnie dobrze dobranej diety, by móc osiągać wymarzone wyniki. Odnosić sukcesy sportowe, robić postępy. Zachowując zdrowie, ale i eliminując uboczne skutki niekiedy zbyt dużego wysiłku.

zdrowa-zywnosc

Dziś coraz częściej interesuje nas termin, jakim jest genodieta. Czyli mówiąc najprościej sposób odżywiania, który na podstawie przeprowadzonych badań zostaje dostosowany do indywidualnego profilu genetycznego. Biorąc pod uwagę, jak wiele możliwości oferuje szeroko pojęta genetyka, genodieta jest w stanie dać nam coś, czego nie uzyskamy w żadnym, typowym gabinecie dietetycznym. Nierzadko zmagamy się z rozmaitymi schorzeniami bądź też spożywanie niektórych potraw, konkretnych produktów powoduje powstawanie nieprzyjemnych dolegliwości.

Badania genetyczne to możliwość ustalenia poziomu ryzyka zachorowania na niektóre choroby. Lepsze dopasowane codziennego jadłospisu, w zależności od naszych potrzeb. Dostosowanie menu do efektów, które pragniemy osiągnąć. Skutecznego odchudzania, poprawiania wyników sportowych bądź zmniejszeni ryzyka rozwoju wielu zaburzeń.

Badania zależności genów to wykorzystanie wiedzy, jaką dają nutrigenetyka oraz nutrigenomika. Indywidualny profil żywieniowy oraz szczegółowe zalecenia, które oparte zostają na DNA danej osoby. Krok w stronę własnej, zdrowej przyszłości oraz dobry fundament do budowania własnej ścieżki rozwoju sportowego. Takiej, która przyniesie osobiste sukcesu. Bo w sporcie nawet amatorskim liczą się czynione postępy i efekty. W życiu codziennym zaś chodzi nam o zachowanie zdrowia i uporanie się z rozmaitymi dolegliwościami występującymi po stronie organizmu.

Opracowanie genodiety sprawdza się przede wszystkim u osób, które na co dzień źle się czują, borykają się z rozmaitymi problemami natury zdrowotnej czy też stopniowo tyją, ale dotąd przeprowadzone standardowe i doskonale znane nam badania nie dały odpowiedzi na pytanie, gdzie leży przyczyna powstałego problemu.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous post Czym są i jak przebiegają zawody triathlonowe?
Next post Targi Big Game już wkrótce we Wrocławiu!