Dieta dla sportowca. Co jeść, by osiągać lepsze wyniki w sporcie?

Dieta dla sportowca. Co jeść, by osiągać lepsze wyniki w sporcie?

0 0
Read Time:1 Minute, 44 Second

Właściwa dieta to 90% sukcesu w sporcie! Bez odpowiedniej ilości składników odżywczych  ćwiczenia nie przyniosą oczekiwanego efektu – by wyrzeźbić mięśnie i poprawić kondycję fizyczną, bardzo ważne jest zapewnienie organizmowi paliwa. Co jeść, by zamienić tłuszcz w mięśnie, a by węglowodany nadmiernie nie odkładały się w pasie? Czy w kwestii diety można udać się po poradę do trenera osobistego?

fitt

Jeśli chcemy efektownie ćwiczyć, udajemy się do trenera personalnego. Gdy chcemy zadbać o właściwy i zapewniający odpowiednią ilość składników odżywczych, korzystamy z usług dietetyka. Czy te dwie dziedziny można połączyć? Bardzo często zdarza się, że tak – zazwyczaj instruktor osobisty zna się też na opracowaniu planu żywieniowego dla ćwiczących klientów. Bez odpowiednio skomponowanych posiłków nie ma postępów w sporcie: żeby schudnąć trzeba jeść!

Jaką dietę wybrać dla sportowca?

Przy opracowywaniu planu żywieniowego dla ćwiczącej osoby należy pamiętać o tym, że każda dyscyplina sportowa wymaga innej diety. Proporcje węglowodanów, białka i tłuszczów różnią się w zależności od płci, wieku, rodzaju wykonywanej aktywności – czego innego będzie potrzebował mężczyzna pragnący zbudować masę mięśniową, a inne składniki będą stanowiły podstawę diety kobiety marzącej o szczupłych, smukłych nogach. Menu maratończyka zdecydowanie różni się od tego, co jada osoba z nadwagą i która dopiero rozpoczyna walkę o piękne ciało. Jedząc nieodpowiednie produkty, nawet najlepsze treningi nic nam nie dadzą: ważne jest, by zapewnić organizmowi właściwą ilość kalorii, by ćwiczyć, pracować, mieć dużo energii i cieszyć się życiem!

Co jeść na diecie? Pomoże trener personalny!

<p”>Połączenie diety i ćwiczeń fizycznych jest niezbędnym elementem zdrowego organizmu. Co jeść w przypadku, gdy dużo trenujemy, ale nie po to, by schudnąć, ale wyrzeźbić mięśnie? W tej kwestii najlepiej jest doradzić się instruktora osobistego – zna on bowiem podstawy optymalnego odżywiania się sportowców i wie, jak skomponować odpowiednie posiłki. Jeżeli jednak naszą zmorą jest oponka na brzuchu czy dodatkowe kilogramy, potrzebujemy takiej diety, która pomoże nam nie tylko je pożegnać, ale i zapewni właściwą ilość składników odżywczych. Co jeść, by schudnąć? W jakich proporcjach spożywać białko, węglowodany i tłuszcze oraz czy warto przyjmować suplementy diety lub dodatkowe „spalacze”? Na te i inne pytania związane z dietą sportowca odpowie instruktor osobisty.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Lubisz piesze wycieczki? Nie lekceważ bólu nóg podczas marszu
Next post Modne sporty drużynowe – siatkówka, koszykówka – a stan stawów skokowych zawodników. Co zrobić, kiedy boli?