Czy warto używać wałka do masażu?

Czy warto używać wałka do masażu?

0 0
Read Time:1 Minute, 47 Second

Rozluźnienie napiętych mięśni po męczącym dniu pracy lub wyczerpującym treningu sportowym to sprawdzony sposób na szybszą ich regenerację. Dzięki ćwiczeniom rozluźniającym, wykonywanym przy pomocy takiego sprzętu jak wałek do masażu, jesteśmy w stanie, w przeciągu zaledwie kilku minut, doprowadzić do zmniejszenia napięcia mięśniowego, co przyniesie wyraźne uczucie ulgi i przyśpieszy potreningową regenerację mięśni.

Kiedy używać wałka do masażu?

Piankowy wałek do masażu przyda się podczas wykonywania ćwiczeń regeneracyjnych i rozluźniających, zwłaszcza po treningu wytrzymałościowym i siłowym. Z tego typu sprzętu można korzystać również po pracy, w celu rozluźnienia napiętych mięśni pleców lub nóg. Wiele pań sięga równie po specjalne wałki do masażu wyposażone w wiele niewielkich wypustek, które pomagają w redukcji cellulitu na udach i pośladkach. W tym sensie wałki mogą stanowić uzupełnienie popularnego treningu na redukcję wagi. Klasyczny, piankowy wałek do masażu (https://be-active.pl/pol_m_fitness_akcesoria_walki-202.html) o zróżnicowanym poziomie twardości to integralny element treningu fitness oraz aerobiku. Co ciekawe, z tego typu sprzętu coraz chętniej korzystają również osoby, które na co dzień zajmują się treningiem siłowym. Wałek pomaga bowiem rozluźnić spompowane mięśnie, skracając czas potrzebny do ich pełnej, potreningowej regeneracji.

Jaki wałek do masażu wybrać?

W sprzedaży znajdziesz wiele rodzajów wałków przeznaczonych do masowania różnych grup mięśniowych ludzkiego ciała. Największą popularnością cieszą się wałki gładkie, dostępne w trzech poziomach twardości – wałki miękkie, średnio-twarde i twarde. Te pierwsze dedykowane są osobom początkującym oraz tym, które odczuwają duże napięcie i silne bóle mięśniowe. Wałki o średnim poziomie twardości polecane są osobom, które regularnie ćwiczą i szukają skutecznego sposobu na rozluźnienie mięśni po treningu sportowym. Trzeci rodzaj wałków dedykowany jest profesjonalnym sportowcom, osobom o dużej masie mięśniowej, a także tym, którzy borykają się z problemem słabego napięcia mięśniowego.

Dla pań, którym zależy na redukcji cellulitu, lepszym wyborem od wałka gładkiego, będzie wałek do masażu z wypustkami lub wzdłużnymi żłobieniami. Do masowania mięśni pleców polecane są specjalne wałki typu ósemka, które nie obciążają zbyt mocno kręgosłupa, umożliwiając jednak skuteczne rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych.

Po wałek do masażu warto sięgnąć przede wszystkim wówczas, gdy borykasz się z problemem silnie napiętych mięśni, a także wtedy, gdy potrzebujesz wsparcia dla zwiększenia skuteczności swojego treningu regeneracyjnego.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Czym się kierować, szukając wyciskarki do soków?
Next post Botoks – jak to działa?