Botoks – jak to działa?

Botoks – jak to działa?

0 0
Read Time:2 Minute, 2 Second

Miejscowo stosowany botoks jest od kilku lat bardzo popularnym sposobem na radzenie sobie ze zmarszczkami. Mimo, że specyfik nie eliminuje zmarszczek, to jednak skutecznie je wygładza, przez co skóra zyskuje na gładkości, jest świeża i atrakcyjna.

Botoks jest popularną nazwą toksyny botulinowej, która jako neuromodulator uwalnia tzw. acetylocholiny, powodując tym samym zahamowanie aktywności mięśni. Toksyna botulinowa, szerzej znana jako jad kiełbasiany, jest silną trucizną, której niewielkie dawki są z powodzeniem stosowane w medycynie estetycznej, a także w neurologii i dermatologii.

Zastosowanie botoksu w korekcji twarzy, szyi i dekoltu

Zastrzyk niewielkiej dawki botoksu nie tyle usuwa zmarszczki, co raczej je wygładza. Ograniczając działanie mięśni mimicznych, zatrzymuje proces kurczenia się skóry podczas naturalnej mimiki twarzy, a co za tym idzie, minimalizuje zarówno pogłębianie się istniejących zmarszczek, jak i powstawanie nowych. Dzięki działaniu toksyny wstrzykiwanej pod skórę, „kurze łapki”, „lwia zmarszczka”, zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki na nosie (potocznie zwane króliczymi), jak również zmarszczki pod oczami i wokół ust zostają skutecznie wyeliminowane. W gabinecie medycyny estetycznej botoks używany jest również w celu podniesienia brwi, a także z zamiarem wyeliminowania opadających kącików ust. Dobrze wykonany zastrzyk z botoksu przyczynić się może do wprowadzenia zmian w linii twarzy, tak aby przybrała ona kształt bardziej podłużny, w przypadku twarzy okrągłych, lub odwrotnie. Co ciekawe, toksyna botulinowa okazuje się być również skutecznym sposobem radzenia sobie z niewygodną „pomarańczową skórką” na brodzie. Ponadto, stosuje się ją do usuwania zmarszczek dekoltu i szyi. W efekcie uzyskuje się skórę o świeżym wyglądzie, linia twarzy jest wygładzona, twarz – rozluźniona, pozbawiona napięć.

Botoks – czy to boli?

Sam zabieg nie jest ani zbyt skomplikowany, ani bolesny. Trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od wielkości obszaru ciała i sprowadza się do miejscowych wstrzykiwań botoksu cieniutką igłą. Osoby bardzo wrażliwe na ból mogą skorzystać z kremu znieczulającego, który łagodzi ukłucie. Po zabiegu z zastosowaniem botoksu twarz wygląda naturalnie, a niewielkie obrzęki, podrażnienia czy zasinienia w miejscach zastosowania toksyny znikają bardzo szybko. Już po kilku dniach efekt jest widoczny i zadowalający.

Gabinety medycyny estetycznej oferują szereg skutecznych zabiegów upiększających, dzięki którym każda z pań może poczuć się lepiej, zyskać pewność siebie oraz zdrowy wygląd – dowiedz się, jak zadbać o swoje ciało, jakie są nowoczesne metody uzupełnienia włosów dla kobiet. Poznaj ofertę www.tourmedica.pl.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Czy warto używać wałka do masażu?
Next post Na czym polega plastyka powłok brzucha?