Urządzenia vendingowe – jak je wykorzystywać w fitness klubie?

Urządzenia vendingowe – jak je wykorzystywać w fitness klubie?

0 0
Read Time:4 Minute, 5 Second

osoKlienci coraz częściej oczekują, że siłownie i fitness cluby będą wspierać ich w efektownym treningu, nie tylko w zakresie dostarczania urządzeń do ćwiczeń, ale i produktów około treningowych – takich jak odpowiednia żywność, napoje czy produkty ułatwiające i poprawiające komfort treningu (ręczniki, maty, słuchawki, itp.). Właściciele takich miejsc coraz częściej chcą wychodzić naprzeciw tym oczekiwaniom i starają dopasować ofertę do wymagań ćwiczących, równocześnie chcąc zadbać o  optymalizację własnych zysków za świadczenie usług dodatkowych. Jak połączyć te dwie rzeczy? Idealnym rozwiązaniem w tym wypadku jest urządzenie vendingowe.

Urządzenie vendingowe – idealne dla fitness klubu

Urządzenia vendingowe to nic innego jak samoobsługowe maszyny służące do sprzedaży. Popularne i doceniane na całym świecie w XXI wieku oraz śmielej wkraczają do polskich siłowni i fitness klubów, wspierając jej w dostarczaniu osobom ćwiczącym wszystkiego tego co jest niezbędne do skutecznego treningu, a także relaksu po nim. Co więcej są znakomitym narzędziem marketingu bezpośredniego, które pozwala budować wizerunek marki oraz lojalność Klientów. Tak szerokie spectrum możliwości wykorzystywania urządzeń vendingowych jest możliwe dzięki ich uniwersalizmowi. Można w nich sprzedawać praktycznie każdy produkt, od artykułów spożywczych, takich jak batoniki energetyczne czy napoje, przez towary około treningowe – ręczniki, maty, zestawy słuchawkowe, aż po gadżety reklamowe siłowni. Tak szerokie zastosowanie maszyn vendingowych sprawia, że każdy fitness klub czy siłownia może sama zdecydować co, kiedy i w jakich ilościach chce sprzedać, wybierając te produkty, na które jest największe zapotrzebowanie i które przynoszą największy zysk.

Mnóstwo zalet, zero wad

Chcą dostarczać najbardziej dopasowaną ofertę zawsze poszukuje się najbardziej optymalnych i komfortowych rozwiązań dla wszystkich stron: Klientów, właściciela oraz pracowników. Zapewnienie usług dodatkowych bardzo często wiąże się jednak z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, nie inaczej jest jeśli fitness klub chce oferować swoim Klientom możliwość dokonywania drobnych zakupów.  Dodatkowo należy liczyć się z tym, że czynnik ludzki 9w tym przypadku reprezentowany przez sprzedawcą lub recepcjonistę) zawsze wiąże się z możliwością popełnienia błędu. Nieprawidłowe rozliczenie, nadwyżki lub niedobory w kasie itd. to przede wszystkim straty dla właścicieli klubów. Takich błędów można prosto uniknąć – powierzając sprzedaż maszynie. Plusem tego rozwiązania nie będzie tylko eliminacja pomyłek, ale i zapewnienie personelowi czasu niezbędnego do profesjonalnej obsługi klienta.

Bo liczą się metry

Kolejną już zaletą tego rodzaju urządzeń są ich małe gabaryty. Zajmują one mniej miejsca niż tworzone osobne sklepiki czy specjalne bary, w których można się posilić po lub przed treningiem. Ich stosowanie sprawia także, iż w klubie nie trzeba wydzielać specjalnych powierzchni na magazynowanie sprzedawanych produktów, bowiem wszystkie one od razu znajdują się w maszynie. Zaoszczędzonej metry2 można więc wykorzystać kupując nowe urządzenie do ćwiczeń lub aranżując kącik do relaksu.

Urządzenie vendingowe –  jak to działa?

Maszyna vendingowa to proste w obsłudze urządzenie,  nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy umiejętności. Sprawia to, że klub nie ponosi dodatkowych kosztów z tytułu eksplantacji. Korzystanie z tego urządzenie całkowicie eliminuje przepływ gotówki przez recepcje czy sklep stacjonarny, a wykonane transakcje rejestrowane są w pamięci maszyny. Co więcej urządzenie vendigowe pozwala na sprawne zarzadzanie sprzedażą – osoba do tego uprawniona może on-line podejrzeć jaki jest w nim zapas produktów i co najlepiej i najszybciej się sprzedaje. Funkcja ta pozwala zaplanować plan dostaw towarów oraz samą sprzedaż. Automat to również wygoda dla samych Klientów  – oferuje im zróżnicowane metody pełności (monety, banknoty, akty płatnicze), a z wydawaniem reszty nigdy nie ma problemu.

Jak wybrać maszynę vendingową?

Obecnie na rynku istnieje duży wybór maszyn vendingowych, fitness kluby, które chcą skorzystać z tego rozwiązania przed podjęciem decyzji powinny jednak dokładnie przyjrzeć się w oferowany produktom i wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję. Zakupując automat warto skorzystać z propozycji uznanych producentów i sprawdzonych dostawców. Dobrze też jest kupić taki automat, który umożliwi łatwe dostawanie go do potrzeb sprzedażowych.

Takimi maszynami są te produkowane przez firmę Jofemar i sprzedawane przez Caffe Point. Najważniejszym atutem automatów Jofemar jest to, że dopasowują się one do oferowanych produktów, w praktyce oznacza to, że można sprzedawać w nich niemal wszystkie artykuły. Wbrew pozorom nie jest to cecha, którą posiadają wszystkie maszyny vendingowe.

„Specjaliści z Caffe Point spytani o urządzania tej marki odpowiadają: To obecnie jedna z najlepszych opcji na rynku. Wyposażając klub w ten rodzaj urządzania bardzo łatwo można zmieniać asortyment bez konieczności zmiany urządzania, ponieważ to ono ma się dotować do aktualnych potrzeb sprzedażowych, a nie potrzeby do maszyny. To innowacyjne i pro klienckie podejście, które przynosi duże efekty. Dzięki zastosowanym przez markę Jofemar rozwiązaniom ich urządzenia cieszą się dużą popularnością, korzystają z nich nie tylko małe przedsiębiorstwa, ale i wielkie korporacje takie jak Sephora czy Apple. Osoby, które są zainteresowane działaniem automatów i danymi technicznymi akurat tych modeli zapraszamy do rozmowy z naszym działem handlowym oraz do odwiedzenia strony www.caffeepoint.pl.”

Atrakcyjna oferta, którą można zaoferować dzięki tym urządzaniom ma na celu nie tylko przyciągnąć i zaintrygować Klientów, ale i uczynić ich zakupy łatwiejszymi i przyjemniejszymi, a także dostarczyć klubowi kluczowych informacji, które pozwolą zmaksymalizować zyski. A co najważniejsze wszystkie te zalety dostępne są 24 godziny na dobę bez konieczności angażowania dodatkowych pracowników.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Triki na piłkarzyki
Next post Taśmy pomagające w uprawianiu sportu