Triki na piłkarzyki

Triki na piłkarzyki

Piłkarzyki to gra, która zdobyła popularność zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Podstawy gry są całkiem proste i jak w przypadku prawdziwego futbolu, wygrywa ten, kto zdobędzie więcej bramek.

pilkarzyki-2

Do gry potrzebny jest specjalny stół przez który przechodzą metalowe rurki z nasadzonymi plastikowymi postaciami. Zadaniem gracza jest operowanie piłkarzami w taki sposób, aby wbić przeciwnikowi plastikową piłkę do bramki. Najczęściej spotykane modele piłkarzyków stołowych mają drużynę złożoną z bramkarza, pięciu pomocników, dwóch obrońców i trzech napastników (jest to tzw. rozkład 1-2-5-3).

O ile sama gra wydaje się jasna i prosta, a reguły zupełnie zrozumiałe, to jednak w praktyce okazuje się, że skuteczne granie wymaga opanowania kilku sztuczek). Można to przyrównać do prawdziwej gry na boisku, gdzie liczy się precyzja i szybkość reakcji.

Bank Shot

Jednym ze skuteczniejszych trików jest tzw. bank shot, który trochę przypomina bilardowego dubla. Do jego wykonania wykorzystuje się ścianę stołu, co daje możliwość uzyskania dobrego kąta. Bank shot należy wykonać za pomocą pomocników, czyli drążka, na którym jest umocowane pięć postaci. Piłeczkę trzeba zatrzymać środkowym piłkarzykiem, następnie wybrać ścianę i uderzyć. Ruch ten trzeba wykonać nieco do dołu, aby nadać piłce prędkość i rotację. Dzięki temu, rywal straci orientację, ponieważ nie będzie w stanie przewidzieć za bardzo toru lotu piłki.

pilkarzyki

Rebound Shot

Jest również nazywany „strzałem ze zbiórki”. Trik ten wykonuje się skrajną postacią umieszczoną na drążku z pomocnikami. Piłkarzyki stołowe muszą być ustawione pod odpowiednim kątem, dzięki czemu odbita od ściany piłka trafi do środkowego napastnika. Piłkę należy posłać mocno i stale kontrolować położenie napastnika. Nie jest to łatwy manewr, dlatego wymaga bardzo dużo wprawy i treningów. Z początku trik ten będzie się kończył pudłowaniem, jednak opanowanie redbound shota bramkarz przeciwnej drużyny będzie praktycznie bez szans.

Snake Shot

Tutaj również niezbędny będzie drążek z pięcioma piłkarzykami stołowymi. Drążek trzeba trzymać dłonią, bliżej nadgarstka. Piłkę zatrzymujemy środkowym zawodnikiem, a następnie podajemy drugiego pomocnika. I z powrotem. Po tym manewrze i uzyskaniu czystej pozycji do gry, należy przekręcić mocno drążek wyciągając rękę w górę (powinien zatrzymać się na naszych palcach). Trik trzeba dobrze opanować, ponieważ istnieje tu ryzyko przekręcenia drążka (obrócenie więcej niż jeden raz, a reguły piłkarzyków stołowych zabraniają takiego manewru).

Piłkarzyki stołowe mają cały szereg opracowanych sztuczek i trików, które pomagają wygrać, ale są całkowicie zgodne z regułami gry. W lepszych stołach wykorzystuje się bardziej zaawansowane techniczne materiały, które poprawiają jakość gry. Wśród nich znajdują się specjalne nakładki antypoślizgowe na uchwyty, które zapewniają pewny chwyt. Piłkarzyki turniejowe mają trochę szersze stopy od tradycyjnie używanych przez amatorów, co z kolei daje zawodnikom nieco większe możliwości i zasób uderzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jakie kuracje odchudzające są dziś popularne w salonach kosmetycznych?
Next post Urządzenia vendingowe – jak je wykorzystywać w fitness klubie?