Uliczne aktywności fizyczne

Uliczne aktywności fizyczne

Sport i uprawianie aktywności fizycznej znane są człowiekowi od zarania dziejów. Szybko zmieniające się realia w sferze dyscyplin sportowych wiążą się ze zmianami kanonów treningowych, a wyśrubowane światowe rekordy najlepszych sportowców w danych dziedzinach są ekstremalnie trudne do pobicia.

Sport ewoluuje, a wraz z jego postępem pojawiają się nowe aktywności fizyczne szybko zdobywające tłumy fanów i zwolenników. Od dawna dyscyplinom olimpijskim towarzyszą dziedziny powstałe dosłownie na ulicy. Ci, którzy szukają nowych wyzwań, adrenaliny i całkowicie odmiennych doświadczeń przyczyniają się do powstania odrębnych ćwiczeń, rozwijających ciało i umysł tak samo kompletnie jak dyscypliny znane każdemu z telewizji.

koszulki-street-workout

Street Workout – uliczny trening

Jedną z dyscyplin wywodzących się z „ulicy” jest Street Workout. Istotą tej aktywności fizycznej są ćwiczenia z wykorzystaniem zabudowy miejskiej, a także z wykorzystaniem własnej masy ciała. Popularność street workout zwiększa się coraz bardziej, a co za tym idzie niektóre wzorce ćwiczeń i zasady dyscypliny zostają standaryzowane. W miastach zarówno tych największych jak i małych miejscowościach powstają profesjonalne place street workoutowe, dzięki którym wszyscy entuzjaści i fani ulicznego treningu mogą razem trenować i rozwijać się w tej dyscyplinie, tworząc grupy i kluby konkurujące ze sobą na organizowanych zawodach. Street Workout bardzo ściśle związany jest z ćwiczeniami na drążku – oczywiście rozwój tych ćwiczeń nie zatrzymał się na samym klasycznym podciąganiu. Dzięki ewolucji powstały nowe figury, których opanowanie zajmuje bardzo dużo czasu, a dodatkowo są wyjątkowo efektowne. Przykładem takiego ćwiczenia może być human flag, czyli ludzka flaga. Wykonanie tej figury na pionowym drążku polega na utrzymaniu ciała w pozycji równoległej do podłoża. Ćwiczenie to jest statycznym ruchem wymagającym ogromnej siły i wytrzymałości.

Utożsamianie się ze swoją pasją

Wszyscy lubimy utożsamiać się ze swoją pasją i naszym hobby. Pragniemy poprzez nasz styl, pokazać innym czym w życiu się zajmujemy i jak spędzamy wolny czas. Uczęszczający na siłownie lubują się w prezentowaniu odzieży z logo ich ulubionego producenta suplementów. Fani drużyn piłkarskich zaopatrzeni są w odzież i saszetki z barwami swojego klubu. W świecie street workout również przyjęło się, że sportowcy, zawodnicy i fani ulicznego treningu zaopatrują się w oryginalne koszulki street workout. Street Workout zyskuje coraz większą popularność, jednak pozostaje wciąż niszową aktywnością fizyczną. Niemniej jednak na ulicach większych i mniejszych miast można spotkać osoby z koszulkami przedstawiającymi motywy street workout. Dzięki odzieży możemy pokazać kim jesteśmy, a dzięki wzorom na odzieży np. Na koszulkach możemy promować naszą ulubioną dyscyplinę sportową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Koniec z „od jutra”! Czyli jak zmotywować się do regularnych ćwiczeń!
Next post Jesienna kurtka i zimowa bluza – nowe midlayery od Helly Hansen