Tabletki na odchudzanie – spalają czy ograniczają?

Tabletki na odchudzanie – spalają czy ograniczają?

0 0
Read Time:1 Minute, 47 Second

O skuteczności tabletki na odchudzanie napisano już wiele i na tym się pewnie się nie skończy. Zwolennicy i przeciwnicy wytaczają coraz to nowe argumenty w obronie swoich racji. Jedno jest pewne: większość obecnych na rynku preparatów ma działanie wspomagające w procesie odchudzania. Niestety wiele osób musi przełknąć gorzka prawdę – nie ma cudownego środka na walkę z nadwagą i zbędnymi kilogramami. Tylko odpowiednia dieta z ćwiczeniami zapewni zgrabną sylwetkę i zdrowie. Wszelkiego rodzaju preparaty i suplementy mogą nam pomóc w osiągnieciu celu, jakim jest redukcja wagi.

tabletki

Sposób jest tylko jeden

Schudnąć nie da się tylko poprzez łykanie kolejnych pastylek. Wszelkiego rodzaju cudowne tabletki, które przynoszą redukcje masy ciała już w kilka dni, powodują tylko chwilowy ubytek wody. Efekt może i jest zauważalny na wadze niemal od razu, jednak efekt nie jest do utrzymania, a konsekwencje niedoboru wody w organizmie mogą nieść poważne konsekwencje. Trzeba zdawać sobie sprawę, ze bezpieczne i zdrowe odchudzanie to proces długotrwały wymagający od nas zaangażowania. to co podkreślają wszyscy specjaliści w dziedzinie dietetyki – bez odpowiedniej diety i sportu nie da się zredukować masy ciała w zdrowy sposób. Gdzie w takim razie miejsce na suplementy diety i najlepsze tabletki odchudzające?

Ograniczyć apetyt

Jak wiele jest problemów z otyłością, tak wiele sposobów na walkę z nią. Jednym wystarczy regularny wysiłek bez konieczności liczenia kalorii. Z kolei inni bez względu na ilość godzin spędzonych na siłowni i przebiegniętych kilometrów nie widzą wyraźnej poprawy. Otóż każdy organizm jest podatny na inne składniki odżywcze i ma inny metabolizm. Rolą tabletek na odchudzanie jest ograniczenie łaknienia oraz podjadania poza godzinami posiłków, hamowanie tzw. wilczego apetytu. Wiele neutralnych składników zawartych w preparatach na odchudzanie ogranicza podatność naszego układu pokarmowego na wchłanianie cukrów. Taki właśnie efekt daje na przykład kwas chlorogenowy zawarty w popularnej zielonej kawie, suszonych śliwkach czy owocach kakaowca. To składniki, które występują w wielu popularnych i skutecznych tabletkach na odchudzanie.

Spalanie tłuszczu? Czy to możliwe?

Zdaniem wielu specjalistów spalić tłuszcz można tylko przez wysiłek fizyczny. Natomiast żaden ze znanych składników tabletek wspomagających odchudzanie nie ma tych własności. Zdaniem producentów suplementów diety obecność L – karnityny w kapsułkach odchudzających ma działanie tłuszczobójcze, jednak żadne badania nie potwierdziły jeszcze tej tezy.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Efektywna samoobrona płci pięknej. Jaki gaz pieprzowy kupić?
Next post Probiotyki w ciąży