Slow Jogging. Japoński sposób na bieganie, zdrowie i życie

Slow Jogging. Japoński sposób na bieganie, zdrowie i życie

0 0
Read Time:2 Minute, 34 Second

O tym, że ruch sprzyja utracie zbędnych kilogramów i zgrabnej sylwetce nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak nie każda z nas jest gotowa wypacać siódme poty na siłowni, by to osiągnąć. Tutaj z pomocą przychodzi slow jogging! Japońska metoda biegowa, która stanowi idealny sposób nie tylko na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale i na poprawę samopoczucia czy stanu zdrowia każdego dnia!

SLOW JOGGING SPOSOBEM NA WYMARZONĄ SYLWETKĘ DLA KAŻDEJ Z NAS!

slow-joggingCzym jest slow jogging?
Jak sugeruje nazwa, slow jogging to bieganie w bardzo powolnym tempie. Przybył do nas z Japonii, z kraju, w którym bardzo dużą uwagę przywiązuje się do zdrowego trybu życia. Do uprawiania slow joggingu nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu a jedynie chęci, żeby wyjść z domu i zacząć się ruszać. Jak mówi Mateusz Jasiński, ultramaratończyk i trener – „Slow jogging jest zerwaniem z dotychczasowym podejściem do biegania, czyli ściganiem się i rywalizacją. W slow joggingu chodzi przede wszystkim o to, aby czerpać radość z ruchu. Nie patrzymy na czas, nie patrzymy na tempo. Slow jogging to swobodny i luźny bieg, bez napięcia, bez rywalizacji, bez myślenia o czasie i dystansie”.

Dlaczego warto trenować slow jogging?
Slow jogging jest idealnym sposobem nie tylko na pozbycie się zbędnych kologramów, ale też na poprawienie wydajności aerobowej organizmu i zarazem ogólnego samopoczucia. W slow joggingu chodzi o bieganie w tempie Niko Niko – a więc takim, które możesz utrzymać z uśmiechem. Już pół godziny slow joggingu dziennie korzystnie wpływa na stan naszego zdrowia, poprawia naszą postawę i wpływa na zwiększenie tempa metabolizmu naszego organizmu.

Jak slow jogging wpływa na naszą sylwetkę?
Slow jogging pozwala na spalenie nawet do dwóch razy więcej kalorii na takim samym dystansie i przy tym samym tempie w porównaniu do chodzenia. Wynika to z faktu, iż podczas slow joggingu angażujemy największe grupy mięśniowe, takie, których praktycznie nie używamy chodząc. Jednakże, jak wiadomo, upragniona sylwetka to nie tylko nasza waga, ale i odpowiednie proporcje ciała – która z nas nie marzy o talii osy? Dowiedziono, że każdy kilogram, jaki tracimy podczas uprawiania slow joggingu to także -1cm w talii. Dlatego już teraz zacznij pracę nad swoją talią osy w tempie slow!

Slow jogging dla każdej z nas
Slow jogging może uprawiać każda z nas – zabiegana businesswoman i zajęta mama – każda z nas pośród codziennych obowiązków i pędu dnia codziennego. Na szczęście, inaczej niż przy regularnym joggingu, w slow joggingu nie musimy pokonywać całego dystansu za jednym razem. Wystarczą trzy, 10 minutowe odcinki dziennie pokonane w tempie slow, aby w każdej chwili zacząć swą drogę do japońskiej długowieczności!

Sante znaczy zdrowie

Sante od początku swojego istnienia nazwa firmy określa jej filozofię, tożsamość i zasady. Firma rodzinna Sante została założona w 1992 roku przez Andrzeja Kowalskiego i jego braci – Wojciecha i Marka Kowalskich oraz wspólnika Witolda Szpaka. Jest liderem na rynku produktów śniadaniowych w Polsce. Portfel produktów Sante obejmuje płatki śniadaniowe, ciasteczka zbożowe, otręby, kasze oraz cukier, gamę batonów i produktów sojowych. Oprócz tego cieszące się dużą popularnością masła orzechowe oraz sole morskie, a także sól himalajska. Zdrowie stanowi deklarację Sante wobec klientów, pracowników, partnerów i środowiska w zakresie całego procesu prowadzenia biznesu oraz wszystkich tworzących go elementów.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Większy Powerade wystarczy na dłuższy trening
Next post Slow Jogging