Większy Powerade wystarczy na dłuższy trening

Większy Powerade wystarczy na dłuższy trening

0 0
Read Time:1 Minute, 33 Second

Polacy trenują częściej, dłużej i intensywniej. Aby odpowiedzieć na potrzeby konsumentów i zapewnić odpowiedni poziom nawodnienia ich organizmów napój izotoniczny Powerade będzie teraz dostępny w większych butelkach o pojemności 0,7l. To ilość wystarczająca na około 90-minutowy wysiłek.

Packshot_Powerade Mountain Blast_700Sport stał się nowym stylem życia dla wielu osób. Na starcie największych imprez biegowych staje kilka, a nawet kilkanaście tysięcy uczestników. Wg sondażu CBOS, 66% ankietowanych uprawiało sport bądź aktywność fizyczną na przestrzeni roku, a 40% robiło to regularnie*. Trzy najczęściej uprawiane przez Polaków dyscypliny to bieganie, jazda na rowerze oraz piłka nożna.

Zwiększona aktywność fizyczna to jednocześnie zwiększone zapotrzebowanie na płyny oraz elektrolity, które wydalane są wraz z potem. Na każdą godzinę treningu tracimy litr wody oraz 3 gramy elektrolitów. Przy intensywnym wysiłku straty są nawet 2-3 razy większe. Postępujące odwodnienie niekorzystnie wpływa na formę sportowca, bowiem utrata nawet małej ilości (tj. 1-2% masy ciała) powoduje pogorszenie wydolności fizycznej. Znaczący ubytek może doprowadzić nawet do zagrożenia zdrowia i życia.

Odpowiadając na zwiększone zapotrzebowanie konsumentów, producent zwiększa pojemność popularnego napoju sportowego Powerade. W drugiej połowie września na półkach pojawi się nowa, większa butelka o pojemności 0,7 litra. Zastąpi ona dotychczasowe – półlitrowe – opakowanie. 700 ml to ilość wystarczająca na około 90-minutowy trening, bowiem jak radzi Robert Korzeniowski, czterokrotny Mistrz Olimpijski w chodzie oraz ambasador marki Powerade w Polsce – Aby utrzymać wydolność podczas treningu powinniśmy przyjmować napoje izotoniczne co 15-20 min w porcjach 120-180 ml.

Napój Powerade w nowym większym opakowaniu dostępny będzie w 4 znanych już konsumentom smakach: Mountain Blast, Orange, Lemon oraz Cherry i zastąpi dotychczasowe półlitrowe opakowanie. Większa o 40% butelka nie oznacza jednak wyższej ceny. Powerade będzie kosztował mniej niż dotychczas. Sugerowana cena jaka pojawi sie na półkach sklepowych wyniesie 3,59 PLN za napój.

*Badanie BS/129/2013 – Aktywność Fizyczna Polaków: http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2013/K_129_13.PDF

źródło: informacja prasowa

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Najlepsze odżywki na rzeźbę
Next post Slow Jogging. Japoński sposób na bieganie, zdrowie i życie