Rowerek treningowy – dlaczego warto?

Rowerek treningowy – dlaczego warto?

0 0
Read Time:2 Minute, 12 Second

Jesienna i zimowa aura nie sprzyja treningowi na zwykłym, terenowym lub miejskim rowerze. Jesienny deszcz i zimno sprzyja przeziębieniom. W tym okresie najlepiej ćwiczyć w domu na rowerku stacjonarnym. Tylko na rynku mamy tak duży wybór, że sami nie wiemy co wybrać. Może dzięki poniższym informacją zdecydujesz się na konkretny model.

Zalety ćwiczeń na rowerku treningowym

Regularny trening na rowerku treningowym bez względu na jego rodzaj, wcześniej czy później przynosi nam jednakowe korzyści dla naszego zdrowia. Dzięki temu rodzaju treningowi zwiększamy siłę oraz elastyczność mięśni nóg oraz pośladków. Jednocześnie wzmacnia się układ krążenia i poprawia wydolność serca. Tego rodzaju aktywność obniża tętno spoczynkowe serca, poprawia funkcjonowanie układu oddechowego, dotlenia organizm, wzmacnia odporność, poprawia ruchomość stawów, wzmacnia kości oraz pomaga w zmniejszeniu tkanki tłuszczowej. Co więcej, dzięki treningowi poprawia się nasze samopoczucie, zmniejsza się poziom stresu oraz co ważne wzmacniają się stawy.

obraz-12

Rowerek mechaniczny – zalety i wady

Rowerek mechaniczny to tak naprawdę najtańszy rodzaj rowerka. W tym przypadku opór jest mechaniczny. Co więcej, ma bardzo prostą budowę, więc wszelkie usterki naprawi nam każdy amator majsterkowania. Ten typ rowerka jest przeznaczony głównie dla osób, które nie planują zbyt intensywnych treningów. Wadą tego rowerka jest budowa mechanizmu oporowego, która jest dosyć hałaśliwa. Podczas zbyt intensywnych ćwiczeń mechanizm oporowy może się przegrzewać.

Rowerek magnetyczny – zalety i wady

Tutaj został zastosowany hamulec magnetyczny. Takie rozwiązanie pozwala dokładnie dostosować sprzęt do potrzeb treningu. Tego rodzaju rower treningowy podczas pracy jest bardzo cichy i stabilny. Co prawda, koszt takiego rowerka jest większy niż w przypadku modelu mechanicznego, ale nadal jest tańszy od rowerka elektromagnetycznego.

Rowery magnetyczne wyposażone są w wyświetlacze LCD, które wykazują nam najważniejsze informacje dotyczące treningu, np. ilość spalonych kalorii, przebyty dystans, prędkość, czas treningu itp.

Rowerek elektromagnetyczny – zalety i wady

Tutaj w systemie hamowania został zastosowany hamulec elektromagnetyczny, którym steruje się za pomocą komputera. Tego rodzaju rowery są najbardziej wygodne, stabilne i wytrzymałe. Jednocześnie należą do najdroższych typów rowerków treningowych. Co więcej rowerki mogą mieć wbudowane wiele różnych funkcji tj. pulsometry, czy rozbudowane programy treningowe.

Kluczowe elementy w rowerkach treningowych

  • System hamowania
  • Koło zamachowe – im więcej waży, tym większa płynność i stabilność ćwiczeń. Waga koła zamachowego dla zwykłego odbiorcy powinna znajdować się w granicach od 7 do 12 kg.
  • Maksymalna waga osoby ćwiczącej – bardzo ważny parametr rowerka. Szczególnie zwróćmy na niego uwagę, jeśli dopiero zaczynamy przygodę z odchudzaniem. Dużo rowerków treningowych w niskich cenach jest przystosowanych do maksymalnej wagi użytkownika do 100 kg. Im wyższa cena, tym większa wytrzymałość.
  • Regulacja wysokości siodełka
  • Rozmiary urządzania
  • Zasilanie
  • Stopnie obciążenia

Wszystkie wymienione rodzaje rowerków treningowych znajdziesz w sklepie producenta Hop-sport.pl Warto trenować przez cały rok, aby ciągle być w dobrej formie i cieszyć się zdrowiem.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Naturalna pielęgnacja skóry
Next post Rower single speed – lepszy z wolnobiegiem czy ostrym kołem?