Niezawodne sposoby na trening w trudnych warunkach

Niezawodne sposoby na trening w trudnych warunkach

Deszcz, wiatr czy mróz stanowią prawdziwe wyzwanie dla sportowców. Każdy trening na świeżym powietrzu podczas jesienno-zimowych miesięcy wymaga odpowiedniego przygotowania. Z myślą o kobietach, które nie chcą rezygnować z ćwiczeń poza salą treningową, marka Reebok stworzyła dedykowaną kolekcję ubrań, pozwalającą przekraczać własne granice nawet podczas niekorzystnych warunków pogodowych.

Odpowiednie dobranie stroju to największe wyzwanie przed rozpoczęciem treningów jesienią i zimą. Kasia Bigos, trenerka fitness oraz ambasadorka marki Reebok, podkreśla, że kluczowe jest zrezygnowanie z grubych polarów oraz puchowych kurtek na rzecz specjalistycznego stroju (np. z kolekcji Reebok One Series), który będzie przeciwdziałać poceniu się. Bieganie czy wykonywanie intensywnych ćwiczeń powoduje, że temperatura ciała wzrasta, dlatego tak istotne jest wybranie odzieży ze specjalnych tkanin, takich jak poliester, jersey czy spandex, które utrzymują ciepło i pozwalają dać z siebie wszystko nawet w najtrudniejszych warunkach.

Kasia Bigos podkreśla również, że przy niskich temperaturach nie można zapominać o koszulce termicznej z długim rękawem i wysokim kołnierzem, która będzie trzymać ciepło. Do biegania warto zaopatrzyć się także w kurtkę wiatrówkę lub techniczną z krótkim rękawem. Należy także pamiętać o czapce, rękawiczkach oraz zimowych legginsach – najlepiej z materiału chroniącego przed wiatrem.

Jesienią i zimą wyzwanie stanowią nie tylko niedogodne warunki atmosferyczne, ale także coraz krótsze dni. Podczas treningów rankiem i wieczorem warto pomyśleć o założeniu odblaskowych elementów, które zapewnią bezpieczeństwo. Kolekcja przygotowana przez markę Reebok zawiera ubrania z odblaskowymi elementami, gwarantującymi poczucie komfortu nawet na nieoświetlonym terenie. Biegaczki powinny postawić także na buty terenowe z materiału, który przepuszcza powietrze jedynie w ograniczonym stopniu. Obowiązkowo należy założyć również ciepłe skarpetki.

Wszystkim trenującym kobietom, którym niestraszne niedogodne warunki atmosferyczne, ambasadorka marki Reebok poleca ćwiczenia w plenerze przy wykorzystaniu naturalnych przeszkód, ławek czy schodów. Takie treningi mogą także posłużyć jako doskonałe przygotowanie do zbliżającego się sezonu narciarskiego. Podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu bardzo ważna jest technika. Oprócz samego biegania warto wykonywać wejścia i zejścia z podwyższenia, zbieganie i wbieganie po schodach, przysiady, wykroki oraz inne ćwiczenia złożone, czyli takie, które angażują do pracy wiele mięśni i stawów jednocześnie.

W skład kolekcji Reebok One Series wchodzi między innymi:

One-Series-Quarter-Zip_0_Z89402_1725x1038

Reebok One Series Training OSR LS QZ NYC
Cena: 279 zł
Z89402

OPIS: Zła pogoda nie spowolni cię nawet o krok w tej lekkiej bluzie biegowej z rozpinanym kołnierzem. Zbudowana ze specjalnych stref ochronnych uszytych w technologii PlayIce bluza charakteryzuje się także inspirującym, miejskim designem. Teraz swobodnie pokonasz każdy kilometr chodnika, biegnąc z wiatrem i pod wiatr.

One Series Training OSR CAPRI_Z93214_1725x1038

Reebok One Series Training OSR CAPRI
Cena: 199 zł
Z93214

OPIS: Zaprojektowany na ciężkie i długie treningi biegowe, te wentylowane legginsy, skutecznie odprowadzają pot dając poczucie komfortu od pierwszego do ostatniego kilometra biegu.

***
O Reebok
Reebok International Ltd., z siedzibą w Canton, MA, USA, jest wiodącym światowym designerem, marketerem i dystrybutorem obuwia, ubrań i sprzętu na potrzeby sportu, fitnessu, jak i codziennych aktywności fizycznych. Inspirowana Ameryką globalna marka Reebok, jest pionierem w branży dóbr sportowych, posiadającym długą i bogatą historię w dziedzinach biegania, treningu i fitnessu. Będąc marką pomocniczą grupy Adidas, Reebok funkcjonuje w dużej ilości obszarów marki Reebok, Reebok-CCM Hokej i Sports Licensed Division.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Magda Czechoska: Kobieta jest bardziej waleczna
Next post Zimowy trening z Helly Hansen