Największe targi fitness w Polsce zakończone! Najintensywniejsze targi na MTP

Największe targi fitness w Polsce zakończone! Najintensywniejsze targi na MTP

0 0
Read Time:4 Minute, 45 Second

76 wystawców, ponad 4.500 zwiedzających, bogaty program wydarzeń sportowych, atrakcyjny merytorycznie kongres, 6 przyznanych Złotych Medali MTP, blisko 1000 uczestników zajęć sportowych, 56 akredytowanych dziennikarzy oraz ponad 30 nowości i europejskich premier to bilans zakończonych 20 maja targów FIT-EXPO fitness & sport park 2012.

Dobiegła końca siódma edycja najaktywniejszego wydarzenia wystawienniczego w Polsce – targów FIT-EXPO – wydarzenia łączącego atrakcyjną ekspozycję nowości oraz bogatą ofertę wydarzeń towarzyszących, zarówno sportowych, jak i poruszających tematykę merytoryczną. Przez trzy dni właściciele i menadżerowie klubów i centrów fitness, ośrodków Wellness & SPA, siłowni, OSiR-ów i MOSiR-ów, ośrodków wypoczynkowych i rehabilitacyjnych oraz instruktorzy fitness jako pierwsi zapoznali się i testowali sprzęt, urządzenia i oprogramowanie niezbędne w nowoczesnej siłowni i klubie fitness, a także pod okiem światowej sławy trenerów doskonalili swoje umiejętności. Nie kryli zachwytu, gdyż było czym się zachwycać.

W nowoczesnych pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich bogatą ofertę sprzętu sportowego i fitness, urządzeń Cardio, sprzętu rehabilitacyjnego, odżywek dla sportowców, suplementów diety, odzieży sportowej oraz specjalistycznych wydawnictw przedstawiło 76 firm z następujących krajów: Polska, Czechy, Litwa, Finlandia, Szwecja, Holandia i Indie. Wszyscy liderzy branży obecni na polskim rynku uczestniczyli w targach FIT-EXPO. Nikogo nie zabrakło.

Międzynarodowa Konwencja Fitness EU4YA

Było to trzydniowe święto fitness dla instruktorów oraz pasjonatów aktywnego spędzania czasu, podczas których renomowane kluby fitness z polski i zagranicy zaprezentowały najnowsze trendy i bogaty wybór form ćwiczeń. EU4YA to największa tego typu impreza w tej części Europy i niepowtarzalna okazja do wspaniałej zabawy podczas intensywnych treningów prowadzonych przez profesjonalnych prezenterów z całego świata. Nowością podczas konwencji był zmysłowy fitness na rurze – Dance Pool. Nie zabrakło i innych atrakcji, w tym warsztatów pod okiem Jose Torres, czy Luciano Mottola. W sobotę w tym samym czasie ćwiczyło 781 osób – to rekordowa liczba!

My Ride+ Event

Jazda na rowerze stacjonarnym to nudne i żmudne zajęcie? Nie w przypadku zajęć Indoor Cycling! Jest to wprawdzie niezwykle intensywny trening, ale również wspaniała zabawa dla osób w każdym wieku. Pasjonaci Indoor Cycling spotkali się na tym wyjątkowym wydarzeniu, podczas którego odbyła się także premiera najnowszego typu konsoli Myride+ co sprawiło, że maraton rowerowy stał się jeszcze bardziej atrakcyjny, a uczestnicy mieli okazje podczas jazdy przenieść się w najdalsze zakątki świata.

Indoor Walking Maraton

– Będziesz ze mną chodzić? Tak humorystyczne pytanie zadawali instruktorzy Indoor Walking, treningu połączonego z intensywnymi ćwiczeniami na bieżni. Każdy z uczestników FIT-EXPO mógł spróbować swoich sił w zajęciach grupowych Cardio na bieżniach i poznać ich zalety. W ramach wydarzenia odbyło się kilka maratonów i treningów pod okiem najlepszych instruktorów.

Kongres FIT-EXPO Trendy i Innowacje

W tym roku podczas FIT-EXPO swoją premierę miało nowe wydarzenie szkoleniowe Kongres FIT-EXPO Trendy i Innowacje. Celem Kongresu, który był zorganizowany z myślą o właścicielach, menedżerach klubów fitness i ośrodków sportowych, a także trenerach personalnych, było zachęcenie uczestników do poszukiwania nowych rozwiązań i inspiracji, które zwiększą atrakcyjność oferowanych przez nich usług, a także pozwolą na długofalowy i perspektywiczny rozwój. Tematem przewodnim dwudniowego spotkania złożonego z prelekcji, case studies, wykładów i dyskusji był „Nowoczesny klub fitness”. Zgodnie z założeniami organizatorów Kongres stał się przestrzenią wymiany doświadczeń między prelegentami, którzy byli praktykami w dziedzinie fitness, a uczestnikami. Dyskusje dotyczące aktualnych problemów branży były tak burzliwe, że przenosiły się również na przerwy miedzy poszczególnymi modułami.

Speed Badminton Park

Speed Badminton to połączenie najlepszych cech tenisa, badmintona i squash. W ramach Speed Badminton Park 2012 uczestnicy FIT-EXPO mogli skorzystać z bezpłatnej nauki gry w speed badmintona oraz powalczyć o puchary i dyplomy w Wielkopolskim Speedbadminton Cup.

Polska Biega

Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz pierwszy przystąpiły do akcji Gazety Wyborczej POLSKA BIEGA. 20 maja w samo południe wystartowała grupa 55 wspaniałych uczestników. Profesjonalni biegacze jak i amatorzy wystartowali z terenu MTP wraz z Prezesem Targów. Każdy mógł uczestniczyć w biegu gdyż miał on zaledwie 3 km. Wystarczyło założyć sportowe buty i przyjść na MTP. Biegacz, który jako pierwszy przekroczył metę (czas 7min18sek) otrzymał z rąk Prezesa MTP pamiątkową statuetkę. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano wiele cennych nagród, a każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal.

Hardcorowy Koksu na FIT-EXPO

Gwiazda Internetu, programów Szymona Majewskiego i telewizji TVN Turbo, autor kultowych wyrażeń jak „nie ma lipy”, „roket fjuel” czy „stejki”, litewski kulturysta Robert Burneika był jedną z gwiazd targów FIT-EXPO. Mieszkający na stałe w Las Vegas Burneika przez trzy dni rozdawał autografy przy stoisku firmy Top-Gym, której był gościem.

Najlepsi z najlepszych

Targi FIT-EXPO, oprócz atrakcyjnej ekspozycji i bogatej oferty wydarzeń towarzyszących, to również prestiżowe nagrody, o które rywalizują wystawcy. Prezentowane na targach produkty wyróżniające się jakością i innowacyjnością zostały uhonorowane Złotym Medalem MTP podczas uroczystej Gali Nagród. Sąd Konkursowy w tym roku przyznał sześć nagród oraz trzy statuetki Acanthus Aureus, które otrzymały stoiska za najlepsze odzwierciedlenie strategii marketingowej w ekspozycji targowej.

ZŁOTY MEDAL przyznano:

– Mywellness Key – nowatorskie rozwiązanie służące do automatycznej akwizycji i analizy danych

TECHNOGYM S. p. A ,Włochy; Zgłaszający: Towarzystwo Handlowe „MATMARCO” Sp. z o.o., Warszawa

– Trenażer AMT® z technologią Open Stride™

Precor, USA; Zgłaszający: Medicast sp. z o. o., Poznań

– X-Runner XR1 PROe

X-Runner GmbH, Niemcy; Zgłaszający: Top-Gym Wolny, Śmielak sp.j., Wrocław

– Klatka do treningu funkcjonalnego Synrgy360S

Life Fitness, Wrocław; Zgłaszający: Top-Gym Wolny, Śmielak sp. j., Wrocław

– Ławka Vicore

Vicore Fitness, USA; Zgłaszający: Star Fitness S.A., Poznań

– VACU ACTIV PROFESSIONAL 10 w 1

VACU ACTIV, Słupsk

Nagrodę ACANTHUS AUREUS otrzymały:

– MATMARCO Sp, z o.o., Warszawa

– MEDICAST Sp. z o.o., Poznań

– INTERNATIONAL MEDICAL GROUP, Gdynia

FIT-EXPO 2012 w pigułce:

76 wystawców
4.500 zwiedzających
6 przyznanych Złotych Medali MTP
Ponad 30 zgłoszonych targowych nowości i premier rynkowych
Blisko 1000 uczestników sportowych eventów
Ponad 7 tys. m2 powierzchni wystawienniczej

W imieniu Międzynarodowych Targów Poznańskich już teraz zapraszamy na kolejną, VIII edycję FIT-EXPO fitness & sport park 2013!

Źródło: MTP

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Innowacyjny sposób na połączenie dobrej zabawy i fitnessu – ZUMBA
Next post 2 edycja Kongresu „body LIFE” – podwójna dawka wiedzy