Innowacyjny sposób na połączenie dobrej zabawy i fitnessu – ZUMBA

Innowacyjny sposób na połączenie dobrej zabawy i fitnessu – ZUMBA

0 0
Read Time:1 Minute, 20 Second

Rzeźbienie sylwetki w połączeniu z super zabawą, przy rytmach energicznej muzyki – Zumba innowacyjna formuła fitnessu. Zumba pogodnym, efektywnym, prosty do naśladowania, zainspirowany latynoskimi rytmami tańca sposobem na spalenie dużej ilości kalorii, który poruszył już rzeszę zwolenników na całym świecie.

Od czasu powstania w 2001 roku, program ten stał się największym i najbardziej znakomitym połączeniem tańca oraz fitnessu. Prawie 12 milinów ludzi na wszystkich kontynentach systematycznie uczestniczy w zajęciach Zumby w 110 000 miejscach znajdujących się w ponad 125 krajach!

zumba-fitness

Czasami wielkie idee powstają w skutek zbiegu okoliczności. W połowie lat 90-tych nikt nie potrafił przewidzieć tak ogromnego sukcesu programu Zumby, nawet luminarz Alberto „Beto” Perez. Jako instruktor fitness w rodzinnym Cali w Kolumbii jego życie zmieniło nieoczekiwanie bieg, kiedy to na zajęcia z fitnessu które miał prowadzić zapomniał on wziąć ze sobą tradycyjnej muzyki. Nie zastanawiając się długo, użył to, co miał pod ręką, czyli swoją ulubioną muzykę latynoską. Przeprowadził zajęcia do tego podkładu całkowicie bez przygotowania. Spontanicznie wykreował nowy rodzaj tańca zmiksowany z fitnessem, którym zachwycił swoich studentów.

W 2001 roku, Beto przyniósł Zumbe do Miami na Florydzie i założył wraz z przedsiębiorcami firmę Zumba Fitness. Jej zadaniem było rozszerzenie znaku handlowego na całym globie.

Obecnie system Zumba wykorzystywany jest w klubach fitness i siłowniach na całym świecie. Oferuje on sześć typów klas:

  • Zumba
  • Zumba Toning – formuła nastawiony na modelowanie figury przy użyciu intensywnych ćwiczeń cardio w rytm energicznej muzyki wykorzystując do tego ciężarki. Jest to doskonały program dla entuzjastów rzeźbienia sylwetki.
  • Aqua Zumba – połączenie tradycyjnej formuły fitness wraz z aerobikiem w wodzie
  • Zumbatomic – Zumba dla dzieci

Autor: Zumba Krakow – Studio Tańca i Fitnessu
www.zumba4life.pl

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Trening siłowy a trening spalający tkankę tłuszczową
Next post Największe targi fitness w Polsce zakończone! Najintensywniejsze targi na MTP