Najlepsze olejki do brody – przegląd

Najlepsze olejki do brody – przegląd

0 0
Read Time:2 Minute, 10 Second

Każdy lumberseksualny mężczyzna, którego znak rozpoznawczy stanowi włochatość, powinien używać olejków do brody. To prawdziwe dary natury dla włosów. A do tego pachną hipnotyzująco.

Znaczenie olejków do bród

Olejek do brody stanowi najbardziej popularny kosmetyk dla mężczyzn. Wcieranie go sobie w brodę uchodzi za bardzo dobroczynne dla włosów i twarzy. Olejki po pierwsze nawilżają i wygładzają włosy, a po drugie sprawiają, że delikatnie się one błyszczą i puszą. Oprócz tego zapobiegają łuszczeniu i stanom zapalnym skóry twarzy.

Przegląd olejków do bród

Olejki do brody wytwarzają różne marki, ale nie różnią się one między sobą składem odżywczym, a składem eterycznym. W związku z tym nie istnieją lepsze i gorsze olejki, lecz jedynie bardziej popularne i mniej popularne. Do najpopularniejszych olejków należą te, których wyrobem zajmują się znane i lubiane marki. Olejek do brody Apothecary 87 słynie z męskiego zapachu. W końcu marka ta została założona przez barmana pragnącego używać męsko pachnących kosmetyków. Olejek do brody Percy Nobleman służy poniekąd za odżywkę i przeważnie można spotkać go z szamponem. Stanowią parę idealną – szampon myje, a olejek odżywia, a przy tym jeden i drugi regeneruje włosy.

Odżywczy skład olejków do bród

Na skład olejków do brody składają się różnego rodzaje oleje. W efekcie butelka takiej mikstury zawiera wyłącznie naturalne składniki. W każdym olejku do brody znajduje się nadający ładny zapach olejek eteryczny. Oprócz niego znajdziemy też olej ze słodkich migdałów zawierający witaminy A, B, C, D, E. Olej ze słodkich migdałów charakteryzuje się właściwościami nawilżającymi skórę, a także brodę . Występująca obficie w olejku witamina E najbardziej nawilża a zarazem poprawia elastyczność. Olej arganowy zapewnia włosom ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Olej jojoba z witaminą F zapewnia włosom nawilżenie i przedłuża ich żywotność. Olej z pestek winogron odpowiada za natłuszczenie i wzmocnienie skóry oraz zarostu. Olej z pestek moreli odpowiada za kondycję zarostu i ujędrnianie skórę. Olej kokosowy sprawia, że włosy stają się nawilżone i nie wypadają. Olej rycynowy sprawia, że włosy stają się miękkie i szybciej rosną. Olej konopny działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie.

Eteryczny skład olejków do bród

Olejki do brody pachną hipnotyzująco i bardzo męsko za sprawą determinujących ich skład olejków eterycznych. Uzyskuje się je poprzez destylację parową roślin, a znajdują one zastosowanie w kosmetologii, na przykład przy perfumach i afrodyzjakach, jak również w aromaterapii, czyli leczeniu zapachami. Olejki eteryczne występują we wszystkich olejkach do brody, niezależnie od marki. Pod kątem zapachu wylicza się olejki owocowe, olejki kwiatowe i olejki drzewne. Zapach owocowy pochodzi głównie z olejków eterycznych cytrusów, czyli bergamotki, pomarańczy, mandarynki, grejpfruta, cytryny lub limonki. Zapach kwiatowy pochodzi z olejków eterycznych pelargonii, lawendy lub róży. Zapach drzewny pochodzi natomiast z olejków eterycznych drewna sandałowego.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Dieta i suplementacja w budowaniu masy mięśniowej
Next post Jak przygotować się do sezonu rowerowego?