Skoncentrowana pielęgnacja

Skoncentrowana pielęgnacja

0 0
Read Time:1 Minute, 44 Second

To nie jest jakiś dodatek do pielęgnacji skóry, ale niemalże jeden z podstawowych zabiegów, który odpowiednio dobrany do potrzeb skóry jest w stanie przynieść jej bardzo dużo korzyści. Maseczki do twarzy to cały szereg różnych składników i konsystencji, które łączy to, że koncentrują w sobie maksymalną ilość składników potrzebnych do oczyszczenia, nawilżenia lub zregenerowania skóry.

Do tego mamy jeszcze cały szereg produktów „interwencyjnych”, które na przykład rozjaśnią skórę i usuwają zmęczenie tuż przed ważnym wyjściem. Spośród produktów https://kontigo.com.pl/twarz/maseczki-do-twarzy/maseczki-oczyszczajace.html królują żele, kremy czy glinki oraz tak modne maseczki peel-off.

Od koloru do wyboru

Podstawą dobrych maseczek jest maksymalne skoncentrowanie aktywnych składników, by przyniosły one jak największą korzyść. Dzięki temu są zdecydowanie bardziej skuteczne niż kremy. Z drugiej strony nie należy stosować ich zbyt często, bo mogą skórze zaszkodzić. W zależności od składników można spodziewać się określonego działania. Często sięgamy po maseczki oczyszczające twarz, ponieważ pozwalają one pozbyć się zanieczyszczeń – nadmiaru sebum, martwego naskórka – a tym samym przygotować skórę na kolejne zabiegi pielęgnacyjne. To zabieg przeznaczony dla każdej skóry, ale powinno się odpowiednio do jej rodzaju dobrać preparaty. Poza tym królują maseczki nawilżające na twarz, które pomagają utrzymać prawidłowa kondycję skóry.

Zabieg oczyszczania

Maseczki oczyszczające na twarz są najczęściej wybierane przez Polki, które mają różne problemy ze skórą. Stają się pewnego rodzaju rytuałem, pomagają radzić sobie z zanieczyszczeniami, jak również z zaskórnikami czy innymi niedoskonałościami cery. Dobre maseczki na twarz oczyszczające działają na kilku etapach. Niwelują zanieczyszczenia powierzchniowe – resztki kosmetyków, brud, bakterie czy sebum, poza tym otwierają pory i usuwają wągry. Warto używać ich regularnie, by nie dopuścić do złego wyglądu skóry oraz odpowiednio je dopasować. W przypadku cery normalnej warto wybrać maseczki do twarzy oczyszczające, które wyciągną zanieczyszczenia. W przypadku cery tłustej intensywne oczyszczenie jest koniecznością. Doskonale radzą sobie preparaty z glinką, ponieważ zapewnią skórze świeżość, matowy wygląd i dokładne oczyszczenie. Warto zadbać również o dodatek cynku, olejku herbacianego. Przy cerze mieszanej warto używać różnych maseczek na rożne partie skóry – nawilżającą na policzki, a oczyszczającą na sferę T. Dobra maseczka nie podrażni skóry, a zapewni doskonałą kondycję skóry.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Wyjątkowe wakacje
Next post Bądź stylowa na siłowni!