Liposukcja i przeszczep tłuszczu – sposób na piękne ciało?

Liposukcja i przeszczep tłuszczu – sposób na piękne ciało?

Jeszcze kilka lat temu chirurgia plastyczna kojarzona była jednoznacznie z wymysłami gwiazd i fanaberiami celebrytów znanych z pierwszych stron gazet. Dziś ta dziedzina medycyny rozwija się bardzo ekspresowo i prężnie, stając się jednocześnie coraz bardziej dostępną dla każdego z nas.

XXI wiek to bowiem czas wzmożonego dbania o siebie i swój wygląd, czas walki o dobre samopoczucie we własnym ciele i radość ze spoglądania w lustro. Coraz więcej kobiet i mężczyzn pragnie skorzystać z usług chirurgii plastycznej, która pozwala na walkę z niedoskonałościami i wadami; usługi te to nie tylko korekta subiektywnie pojmowanego piękna naszego ciała, ale także usuwanie bolesnych pamiątek po wypadkach, chorobach czy deformacjach towarzyszących od urodzenia.

Najczęstszym problemem, z którym zmaga się większość osób, jest nadmiar tkanki tłuszczowej, zlokalizowany najczęściej w okolicach zewnętrznych i wewnętrznych części ud, górnego i dolnego obszaru brzucha, pleców, pośladków, tzw. boczków czy ramion. Ten znienawidzony tłuszcz może okazać się jednak naszym sprzymierzeńcem – dzięki liposukcji, czyli chirurgicznym zabiegom odsysania tłuszczu, chirurg może pozyskać „materiał” do wymodelowania lub poprawy wyglądu innych partii ciała. Kobiety najczęściej decydują się na przeszczep pozyskanej, np. z brzucha lub ud, tkanki tłuszczowej w inne miejsce – powiększenie piersi, wymodelowanie i wypełnienie pośladków czy wygładzenie zmarszczek dodaje pewności siebie, zadowolenia i odwagi.

Zastosowanie liposukcji HD jest niemal przełomowe; jest to zabieg, którego celem nie jest wyłącznie wyeliminowanie tkanki tłuszczowej, ale i atrakcyjne wymodelowanie ciała. Dzięki takiemu zabiegowi wielu mężczyzn może pochwalić się torsem i brzuchem wyglądającym jak po wielomiesięcznych intensywnych treningach na siłowni. Efekt muskulatury dzięki zastosowaniu metody Vaser Lipo, szerzej opisanej na stronie www.liposukcja.com.pl, utrzymuje się nawet wiele lat, choć, co oczywiste, należy zwracać uwagę na swoje nawyki żywieniowe, wyeliminować niezdrowe i bardzo tłuste jedzenie.

Wszelkie zabiegi, które są interwencjami chirurgicznymi należy przeprowadzać wyłącznie w renomowanych miejscach, takich, których zostanie nam zapewnione bezpieczeństwo, odpowiednia uwaga i troska. Dbając o urodę, należy pamiętać przede wszystkim o swoim zdrowiu, dlatego każdy zabieg powinien być poprzedzony konsultacją lekarską.

Previous post Sposób na młodą skórę? Kosmetyki z kolagenem!
Next post Zawał serca, udar mózgu i miażdżyca – skuteczna walka z cholesterolem