Licznik kroków w smartfonie pomaga dbać o linię

Licznik kroków w smartfonie pomaga dbać o linię

0 0
Read Time:1 Minute, 48 Second

Aby utrzymać prawidłową wagę i dobrą kondycję fizyczną, powinno się każdego dnia spożywać 4-5 zbilansowanych posiłków oraz ćwiczyć przez godzinę dziennie co najmniej 3 razy w tygodniu. Dodatkowo warto każdego dnia ruszać się w każdej możliwej sytuacji, na przykład zrezygnować z jazdy samochodem, autobusem lub tramwajem i zacząć chodzić pieszo.

Korzyści płynące z chodzenia i spacerowania

Rezygnując z jazdy autobusem, tramwajem lub samochodem, każdego dnia można przejść nawet 5 km, nie tracąc przy tym zbyt wiele czasu. Wystarczy chodzić pieszo do osiedlowych sklepów, czy też wybrać się na piechotę do pracy, jeżeli jest to odległość 3 lub 4 przystanków komunikacji miejskiej. Poświęcając godzinę dziennie na chodzenie, można utrzymać wagę po odchudzaniu oraz zrzucić w ciągu roku kilka nadprogramowych kilogramów bez konieczności trzymania ścisłej diety.

Chodzenie jest aktywnością fizyczną, która nie wymaga posiadania kondycji fizycznej niezbędnej do biegania czy wykonywania skomplikowanych ćwiczeń. Chodzić mogą nawet osoby z dużą nadwagą, w podeszłym wieku czy kobiety w ciąży, którym trudno jest uprawiać większość sportów. Aby chodzenie przynosiło efekty w postaci utraty wagi, utrzymywania szczupłej sylwetki i poprawy wydolności organizmu, powinno się chodzić przynajmniej przez godzinę, pokonując w tym czasie dystans minimum 5 km.

Jak zmierzyć pokonany dystans?

W czasie chodzenie można korzystać z licznika kroków, czyli aplikacji dostępnej na smartfonach. Prosta aplikacja mierzy ilość przebytych na piechotę kilometrów oraz sprawdza, ile kroków postawiło się w na tym dystansie. Aby obliczyć oba parametry, wystarczy wziąć ze sobą smartfon – aplikacji nie trzeba włączać, gdyż działa ona w każdym momencie, gdy telefon jest przenoszony z miejsca na miejsce. Gdy smartfon jest włożony do plecaka, torebki lub kieszeni w kurtce kroki oraz przebyty dystans są zliczane automatycznie. Znacząco ułatwia to kontrolowanie codziennej aktywności fizycznej i sprawdzanie, czy jej ilość jest wystarczająca.

By mieć pewność, że licznik kroków będzie towarzyszył podczas każdego spaceru, warto zadbać o to, by smartfon był ubezpieczony. Jest to urządzenie delikatne, które w czasie chodzenia może spaść i ulec awarii. Jej usunięcie nie będzie kosztowne, jeśli wykupi się np. https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance, czyli polisę chroniącą przed uszkodzeniami mechanicznymi powstałymi z winy użytkownika. Dla osób dbających o linię i wykorzystującym w tym celu telefon mobilny jest to atrakcyjne rozwiązanie.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jak rozpoznać objawy menopauzy?
Next post Rodzaje i zastosowanie sprzętu na siłowni