Jak rozpoznać objawy menopauzy?

Jak rozpoznać objawy menopauzy?

0 0
Read Time:1 Minute, 53 Second

Menopauza, nazywana także okresem przekwitania, następuje po zakończeniu miesiączkowania prze kobietę. Jak prawidłowo rozpoznać jej objawy?

Menopauza i jej objawy

Menopauza to okres, w którym ciało kobiety przechodzi z fazy płodności do fazy niepłodnej. Z menopauzą mamy do czynienia, jeśli od czasu ostatniej miesiączki minie przynajmniej 12 miesięcy. Jeżeli po upływie roku od ostatniego krwawienia okres pojawi się ponownie, warto udać się do lekarza, który zbada przyczyny takiego stanu rzeczy. Menopauza ma zazwyczaj miejsce około 45-50 roku życia, jednak nie jest to regułą i może zależeć od organizmu konkretnej kobiety. Przed menopauzą rozpoczyna się tak zwany okres okołomenopauzalny, zwany również przekwitaniem lub klimakterium. W tym czasie w organizmie kobiety zachodzą zmiany hormonalne, między innymi coraz mniejsza produkcja estrogenów, które wiążą się z przygotowaniem organizmu do przejścia w okres niepłodny. Okres okołomenopauzalny może trwać nawet kilka lat i zazwyczaj wiąże się z pewnymi objawami, takimi jak fale gorąca, nocne poty oraz zimne dreszcze w ciągu dnia. Do typowych objawów zbliżającej się menopauzy należą także zmienne nastroje, powtarzające się problemy z zasypianiem, a także kołotanie serca. Jeżeli zauważymy u siebie te objawy, zwłaszcza po ukończeniu 40 roku życia, warto wziąć pod uwagę, ze mogą one stanowić symptomy zbliżającej się menopauzy.

Jak radzić sobie z objawami menopauzy?

Jedną z dolegliwości, na którą często skarżą się kobiety w okresie przekwitania, jest nadmierna suchość w pochwie, która stanowi znaczne utrudnienie w życiu seksualnym. W takiej sytuacji warto sięgnąć po globulki dopochwowe HydroVag, które mają pozytywne działanie na biocenozę pochwy. Globulki pomagają nawilżyć pochwę dzięki odbudowie nabłonka, a także ułatwiając proces naturalnej regeneracji. Dzięki ich regularnemu stosowaniu kobiety w okresie klimakterium odczuwają znaczną poprawę w kwestii nawilżenia pochwy i nie muszą rezygnować z satysfakcjonującego życia seksualnego. Więcej informacji na temat działania globulek oraz ich skuteczności można znaleźć na stronie producenta: hydrovag.pl. W niektórych przypadkach suchość pochwy może powodować ból podczas stosunku seksualnego. W wielu sytuacjach remedium na ten stan rzeczy może okazać się nawilżanie pochwy oraz stosowanie globulek wspomagających regenerację nabłonka. O innych sposobach radzenia sobie z bólem podczas stosunku można przeczytać tutaj.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Infekcje intymne: jak je rozpoznać i leczyć?
Next post Licznik kroków w smartfonie pomaga dbać o linię