Infekcje intymne: jak je rozpoznać i leczyć?

Infekcje intymne: jak je rozpoznać i leczyć?

0 0
Read Time:1 Minute, 45 Second

Poprawne rozpoznanie objawów infekcji intymnej to pierwszy krok do rozpoczęcia skutecznej terapii. Jakie są najważniejsze objawy i jak można im przeciwdziałać?

Objawy infekcji intymnych

Infekcje intymne mogą mieć charakter zakażenia bakteryjnego, wirusowego, grzybiczego lub mieszanego. Niezależnie od typu dolegliwości, ich rozwój wiąże się z występowaniem podobnych objawów, takich jak upławy, czyli nieprawidłowa wydzielina z pochwy. Z upławami mamy do czynienia, gdy wydzielina z pochwy ma nieprawidłową konsystencję i kolor, a najczęściej także nieprzyjemny zapach. Innym objawem infekcji jest swędzenie i pieczenie w okolicach intymnych, a także zaczerwienienie i powstawanie wysypki. Warto pamiętać, że uczucie swędzenia lub pieczenia nie musi być związane ze stanem chorobowym i może być wywołane np. używaniem podrażniających kosmetyków lub noszeniem bielizny z tworzyw sztucznych. Jeżeli jednak objawy utrzymują się pomimo wyeliminowana tych czynników, warto zasięgnąć porady lekarza ginekologa. Warto pamiętać, że rozwój infekcji intymnych może być wywołany nie tylko nieprawidłową higieną, ale także codziennym czynnościami i nawykami, takimi jak korzystanie z basenu, sauny lub jacuzzi.

Skuteczne leczenie infekcji intymnych

Duże znaczenie w profilaktyce oraz leczeniu infekcji intymnych ma zażywanie probiotyków ginekologicznych, które pomagają odbudować zaburzoną mikroflorę bakteryjną pochwy. Probiotyki są szczególnie polecane kobietom, które stosują kurację antybiotykami, są narażone na przewlekły stres oraz przemęczenie, a także jako środek pomocniczy w leczeniu zakażenia bakteryjnego lub grzybiczego. Więcej informacji na temat tego, jak wybrać najlepszy probiotyk, można znaleźć tutaj. Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach infekcja może dotknąć także kobiety stosujące się do zaleceń profilaktycznych. W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady lekarza ginekologa, który określi charakter zakażenia, a także sięgnąć po środki łagodzące nieprzyjemne objawy, takie jak specjalistyczny żel prOVag, który zwalcza upławy, świąd i uczucie pieczenia, a także działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Swoją skuteczność żel prOVag zawdzięcza zawartości metabolitów Lactobacillus, czyli naturalnych substancji wytwarzanych przez bakterie kwasu mlekowego, które pomagają przywrócić naturalne pH pochwy. Więcej informacji na temat działania żelu można znaleźć na stronie piramidazdrowiaintymnego.pl.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Klasyczna czerń nie tylko dla blondynek
Next post Jak rozpoznać objawy menopauzy?