Rodzaje i zastosowanie sprzętu na siłowni

Rodzaje i zastosowanie sprzętu na siłowni

0 0
Read Time:1 Minute, 49 Second

Jeżeli chcemy, aby każda wizyta na siłowni przybliżała nas do celu, jakim jest wymarzona sylwetka lub poprawa wydolności organizmu należy przede wszystkim wiedzieć jak najwięcej o sprzęcie, który się tam znajduje — odpowiedni wybór urządzeń, z których skorzystamy stanowi klucz do sukcesu.

Sprzęt na siłowni — podstawowy podział

Sprzęt na siłowni dzieli się na trzy podstawowe grupy, a więc maszyny aerobowe, które mają na celu spalanie kalorii, przyrządy siłowe, służące do budowania masy mięśniowej oraz akcesoria takie jak sztangi czy hantle. Wybór odpowiedniej grupy jest oczywiście zależny od efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Spalanie kalorii — urządzenia aerobowe

Do podstawowych urządzeń aerobowych zalicza się oczywiście bieżnię, która przez wielu użytkowników siłowni określana jest jako najprostsza w obsłudze, jej odpowiednie ustawienie pozwala trenować zgodnie z tym, co chce się osiągnąć. Nowoczesne bieżnie pozwalają na zmiany poziomu nachylenia czy pomiar pulsu, tak aby dopasować trening do sygnałów płynących z organizmu. Bieżnia to chyba najbardziej popularny sprzęt na siłowni. Na drugim miejscu, szczególnie wśród żeńskiej części ćwiczących plasuje się orbitrek, imitujący trening na nartach biegowych lub popularny „nordic walking” Jest to niezwykle funkcjonalny sprzęt, który pozwala na wzmocnienie całego ciała, już po miesiącu regularnych ćwiczeń można zobaczyć pierwsze efekty. Urządzenie to jest również stosunkowo tanie — dobry orbitrek używany można już kupić od 1000 zł, co jest doskonałą inwestycją z piękną sylwetkę. Innymi urządzeniami aerobowymi w siłowni są m.in. rowerek stacjonarny, stepper czy ergometr wioślarki, któremu warto poświęcić więcej uwagi, będąc na siłowni, ponieważ pozwala spalić bardzo dużo kalorii oraz doskonale rzeźbi mięśnie.

Zwiększenie masy mięśniowej — przyrządy siłowe i akcesoria

Najbardziej znanym na siłowni urządzeniem służącym do rzeźbienia mięśni jest oczywiści popularna ławeczka do brzuszków, zaraz za nią plasuje się motylek, a więc urządzenie do ćwiczenia pleców i klatki piersiowej. Chcąc poprawić wygląd dolnych partii ciała, warto zaprzyjaźnić się z suwnicą na nogi, która doskonale sprawdza się przy ćwiczeniach mięśni łydek, ud czy pośladków. Drugim urządzeniem świetnie wpływającym na dolną część ciała są odwodziciele i przywodzicie ud — szczególnie polecane kobietom.

Dobrze wykorzystany sprzęt na siłowni pozwala, w stosunkowo krótkim czasie osiągnąć wymarzone efekty, które nie byłyby możliwe do zrealizowania bez korzystania z profesjonalnych urządzeń — dlatego właśnie warto wiedzieć o nich jak najwięcej, aby jak najlepiej wykorzystać spędzony w klubie fitness.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Licznik kroków w smartfonie pomaga dbać o linię
Next post Jak zdrowo i modnie spędzić aktywnie czas?