Komisja Europejska zachęca młodych ludzi do rzucenia palenia

0 0
Read Time:1 Minute, 42 Second

John Dalli, komisarz europejski ds. zdrowia, ogłosił rozpoczęcie drugiego etapu kampanii Komisji Europejskiej „Eks-palacze – nic ich nie zatrzyma”, promującej walkę z paleniem. Poinformował, że do tej pory ponad 500 000 Europejczyków wyraziło poparcie dla kampanii wchodząc na jej strony na portalach społecznościowych.   Zainicjowana w czerwcu tego roku kampania „Eks-palacze – nic ich nie zatrzyma” ma na celu pomóc osobom w wieku 25-34 lat rzucić palenie lub wytrwać bez tytoniu, dzięki czemu będą mogli być „nie do zatrzymania” i wieść życie wolne od papierosów. Kampania „Nie do zatrzymania” promuje korzyści wynikające z życia bez tytoniu, takie jak lepsze zdrowie, lepsze relacje społeczne, większe oszczędności i oczywiście lepsza jakość życia.

„Jestem zachwycony dotychczasową reakcją  – powiedział komisarz Dalli. W szczególności cieszę się, że ponad 500 000 palaczy w całej Europie weszło na nasze strony na portalach społecznościowych i że w ciągu 3 miesięcy ponad 20 000 osób palących aktywnie korzystało z programu iCoach – naszego interaktywnego narzędzia pomagającego rzucić palenie. Program iCoach oferuje wsparcie dzięki praktycznym wskazówkom i poradom przekazywanym w trakcie przechodzenia przez kolejne etapy procesu rzucania palenia. Po raz pierwszy kampania UE niesie praktyczną pomoc”.

„Unia Europejska przeprowadziła szczegółowe badania dotyczące swojej najnowszej kampanii – dodał komisarz Dalli. Zdecydowana większość ankietowanych, czyli aż 77%, zgodziła się, że nasz przekaz jest skuteczny. Będziemy kontynuować pracę nad naszymi komunikatami, aby mieć pewność, że są dostatecznie silne, spełniają oczekiwania młodych ludzi i są skuteczne”.

Drugi etap projektu opiera się na prowadzonej we wszystkich państwach członkowskich UE szerokiej kampanii reklamowej poświęconej korzyściom, jakie wynikają z rzucenia palenia, udziale w wydarzeniach sportowych, konsumenckich i pro-zdrowotnych, a także na współpracy z głównymi pracodawcami – w celu promowania rzucenia palenia w miejscach pracy. Dzięki tym wydarzeniom młodzi Europejczycy będą mogli zapoznać się z oferowanymi przez kampanię narzędziami, a także uzyskać porady oraz informacje.

„Sam kilka lat temu rzuciłem palenie  – mówi komisarz Dalli – więc wiem, że może to być bardzo trudne. Jestem przekonany, że dzięki tej nowej kampanii oraz dodatkowym narzędziom naprawdę będziemy w stanie pomóc ludziom wziąć życie w swoje ręce i stać się «nie do zatrzymania»”.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Przejażdżka życia z HTC DETOUR
Next post Jak rozpocząć przygodę z kolarstwem górskim