Jaka jest najskuteczniejsza metoda depilacji?

Jaka jest najskuteczniejsza metoda depilacji?

0 0
Read Time:1 Minute, 28 Second

Depilacja to temat, który jest bliski każdej kobiecie. Usuwanie owłosienia to część codziennej pielęgnacji. Jest to związane z dbaniem o higienę oraz gładką i piękną skórę. Dlatego też powstają coraz to nowsze urządzenia oraz sposoby usuwania owłosienia. Nie wszystkie są jednak skuteczne i bezpieczne. Domowe sposoby depilacji są bardzo popularne, ale nie każda kobieta jest w stanie wygospodarować czas w ciągu dnia na takie usuwanie owłosienia.

Domowe sposoby depilacji wymagają poświęcenia czasu

Do najpopularniejszych domowych sposobów depilacji należy usuwanie owłosienia za pomocą depilatora, plastrów woskowych i maszynek jednorazowych. Niegdyś popularne były również pasty cukrowe, które pomagały zwalczyć niechciane włoski. Niestety takie metody powodować mogą podrażnienia i rany. Bywają inwazyjne, szczególnie dla delikatnej skóry pod pachami czy w okolicach bikini. Takie sposoby depilacji domowych powodować mogą również ból. Szczególnie depilacja woskowa i depilatorem. Polegają one bowiem na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami. Nie wszystkie kobiety są w stanie znieść takie metody. Poza tym, żaden z domowych sposobów depilacji nie sprawia, że włoski usuwane są na zawsze. O pewnym czasie odrastają, a depilację należy powtórzyć.

fitness2

Depilacja laserowa w gabinecie jest najskuteczniejszym sposobem usuwania owłosienia

Bez wątpienia, najlepsze rezultaty usuwania owłosienia, osiągnąć można w gabinecie depilacji. Zabiegi wykonywane są przez profesjonalistów, specjalistycznym sprzętem. Jest nim laser, który niszczy włoski sprawiając, że nie są w stanie ponownie odrosnąć.

Hitem na rynku stał się laser diodowy, który jest bardzo bezpieczny. Nie ingeruje w żadne rejony skóry, ponieważ jego wiązka trafia bezpośrednio we włos, niszcząc go. Nie powoduje podrażnień, a jego działanie jest bezbolesne. Po wykonaniu odpowiedniej ilości zabiegów, pozbywamy się niechcianego owłosienia. Ich ilość jest uzależniona od rodzaju posiadanych włosów oraz koloru, ponieważ laser diodowy jest czuły na melatoninę, czyli barwnik we włosach zawarty. O laserze Lightsheer Duet marki LUMENIS można przeczytać tutaj  http://epilove.pl/depilacja-laserem-diodowym/

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Na co musisz zwrócić uwagę, kupując buty sportowe?
Next post Koniec z „od jutra”! Czyli jak zmotywować się do regularnych ćwiczeń!