Jak dbać o problematyczną skórę na urlopie?

Jak dbać o problematyczną skórę na urlopie?

Faktem jest, że cera z problemami wymaga indywidualnego podejścia, odpowiedniej pielęgnacji i sprawdzonych kosmetyków. Nieprawdą jednak byłoby stwierdzenie, że posiadacze i posiadaczki tak zwanej skóry problematycznej powinni odmawiać sobie wszystkich letnich przyjemności. Aby w pełni cieszyć się urlopem, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty do pielęgnacji, dopasowane do typu cery.

Skóra trądzikowa i tłusta

Często spotkać można się z opinią, że słońce pozytywnie wpływa na stan cery trądzikowej i tłustej. Według tej teorii intensywne opalanie się sprawia, że skóra błyskawicznie się wysusza, a wypryski znikają. Niestety jest to tylko częściowo prawdą. Nadmierna ekspozycja cery na słońce powoduje jej wysuszenie i odwodnienie – początkowo można odnieść wrażenie, że zmian trądzikowych jest mniej, jednak po niedługim czasie gruczoły łojowe zaczynają pracować ze zdwojoną siłą. Oznacza to, że wysuszona słońcem skóra zaczyna wydzielać więcej sebum, czego konsekwencją jest nasilenie się objawów trądziku.

Innym negatywnym skutkiem wystawiania niezabezpieczonej cery trądzikowej na słońce, może być pojawienie się przebarwień. W sytuacji, gdy skóra wystawiana jest na bezpośrednie działanie promieni UV, rozpoczyna produkcję barwnika, czyli melaniny – substancji, która chroni jądra komórkowe przed uszkodzeniem. Jeżeli na powierzchni skóry obecne są wówczas uszkodzenia lub stany zapalne, może dojść do nierównomiernego rozłożenia melaniny i do powstania przebarwień.

Jak w takim razie dbać o skórę trądzikową w czasie urlopu? Całkowicie unikać słońca? Nie ma takiej potrzeby. Wystarczy, że wakacyjną kosmetyczkę uzupełnimy o produkty zawierające wysokie filtry przeciwsłoneczne, dedykowane dla cer trądzikowych. Przykładem takiego kosmetyku może być przeciwsłoneczny krem matujący do twarzy Photoderm AKN Mat marki Bioderma, z filtrem SPF30 oraz unikatowym kompleksem FluidactivTM, który reguluje wydzielanie sebum i zapobiega zapychaniu porów.

Skóra naczynkowa

Cera posiadająca skłonność do pękających naczynek, zawsze wymaga troskliwej i uważnej pielęgnacji. Wybierając się na urlop, warto pamiętać, że skóra naczyniowa jest szczególnie wrażliwa na zmiany temperatur, słońce i wiatr. Zaburzenia termoregulacji mogą prowadzić nawet do skrajnej nadwrażliwości cery.

Jak pielęgnować skórę naczynkową podczas wakacji? Koniecznie należy zabezpieczyć cerę przed wpływem wiatru oraz przed bezpośrednim działaniem słońca. Posiadacze cery naczynkowej przez każdą ekspozycją na słońce powinni używać kremów o ochronie przeciwsłonecznej na poziomie minimum SPF30. Kremy należy dobierać ostrożnie, gdyż skóra tego typu jest zwykle bardzo wrażliwa i wiele produktów może powodować jej podrażnienie.

Godnym polecenia wyborem może być propozycja marki Bioderma – krem tonujący do skóry z problemami naczynkowymi Photoderm AR, zawierający filtr przeciwsłoneczny SPF 50+ oraz kompleks RosactivTM, łagodzący zaczerwienienia cery.

Wybierając się na urlop, warto zadbać o dobranie odpowiednich kosmetyków ochronnych do naszej cery. Dzięki temu oszczędzimy sobie niepotrzebnych nerwów i zmartwień, a naszej skórze zapewnimy bezpieczny i beztroski odpoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jak przygotować się do sezonu rowerowego?
Next post Zielona herbata – droga do zdrowia