III Konferencja sportowa Thera Band Academy

III Konferencja sportowa Thera Band Academy

0 0
Read Time:1 Minute, 33 Second

Celem konferencji organizowanej przez Thera Band Academy we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego Katowicach jest zwrócenie uwagi na potrzeby współczesnego sportu w zakresie przygotowania motorycznego oraz medycyny sportowej.

Przedstawione zostaną najnowsze trendy i metody w tym zakresie.
Wybitni lekarze sportowi (m.in. dr Bartosz Wojanowski – Schalke 04 Gelsenkirchen, dr Krzysztof Ficek – Galen) przedstawią nowatorskie metody i sposoby leczenia najczęstszych kontuzji sportowych.

Zagraniczni oraz krajowi trenerzy przygotowania motorycznego (m.in. dr Christos Papadopoulos – Schalke 04 Gelsenkirchen, VfB Stuttgart, Ilias Stergiou – Fortuna Düsseldorf, Józef Spałek, Jakub Sage – Thera Band Academy) zaprezentują metody i tendencje w treningu sportowym oraz w terapii/prewencji funkcjonalnej pozwalające na przekroczenie dotychczasowych barier oraz na poprawę osiągnięć.

Obecnie odchodzi się od jednopłaszczyznowych przebiegów ruchowych, wykonywanych na maszynach treningowych, na rzecz treningu wykonywanego w kilku płaszczyznach jednocześnie, w nowoczesnych metodach treningowych odchodzi się od ruchów jednopłaszczyznowych przechodząc do wzorców wielopłaszczyznowych, angażując nie tylko wyizolowany mięsień, ale cały łańcuch mięśniowy. W związku z tym konieczne jest wykorzystanie nowych przyborów treningowych, jak również specjalistycznych form ćwiczebnych.

Trenerzy Thera Band Academy zaprezentują możliwości zastosowania treningu sensomotorycznego, prowadzącego do poprawy koordynacyjnych zdolności motorycznych w profesjonalnym sporcie. Odpowiednio wytrenowana koordynacja podwyższa zdolności motoryczne oraz umożliwia szybszą, efektywniejszą naukę technik sportowych i prowadzi do ekonomizacji ruchu, z czym wiążę się mniejszy wydatek energetyczny.

Jednym z akcentów konferencji jest także przedstawienie metodologicznej budowy i periodyzacji obszaru sensomotorycznego oraz funkcjonalnego treningu na podstawie czołowych klubów 1. Bundesligii.

Podczas specjalistycznych warsztatów zaprezentowane zostaną możliwości wykorzystania systemu Gysmtick w treningu sportowym oraz metody prowadzące do indywidualnego przygotowania fizycznego na przykładzie wybranych dyscyplin sportu. Przedstawione zostaną również metody pozwalające na szybkie przygotowanie zawodnika do startu po kontuzji stawu kolanowego.

Koszt : – Do 9 listopada – 470 zł za dwa dni. W tej cenie Certyfikat uczestnictwa, 2 taśmy gimnastyczne Thera Band oraz 2 obiady. 370 zł studenci – (ilość miejsc ograniczona) Po 9 listopada – 550 zł. Studenci – 400 zł.

http://www.tb-polska.pl/konferencja.html

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Sport World Warsaw 2013 – Międzynarodowe Targi Sprzętu Sportowego
Next post Nie pozwól ciału zimą stracić formę!